Drugi miesiąc korzystania z zasobów pozyskanych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci.
Nasi uczniowie nie mogą oderwać się od programowania, a podstawy robotyki tak ich fascynują, że najchętniej projektowaliby na każdej lekcji. Sprzęt i pomoce dydaktyczne zakupione z programu Laboratoria Przyszłości są świetnym urozmaiceniem zajęć dodatkowych. Klocki, drukarka 3D,roboty edukacyjne z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne karty pracy i pozwalają osiągnąć równie dobre efekty. Uczniowie klasy IV na zajęciach dodatkowych wykorzystywali klocki LegoEducation oraz roboty edukacyjne, uczyli się planowania wspólnej pracy oraz cierpliwości. Uczniowie pobudzali swoją wyobraźnię- efektami były wspólnie stworzone ciekawe budowle, które wprawiali w ruch. Na zajęciach ,,Kodowanie i programowanie” uczniowie montowali roboty edukacyjne mieli przy tym trochę zabawy, mogli je również przetestować i sprawdzić jakie mają możliwości.
Miesiąc październik był dobrą okazją na wykorzystanie sprzętu AGD. Uczniowie klasy II i III z myślą o witaminkach przygotowały zdrowe i pyszne desery owocowe. Dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu owocowego oraz zasadami bezpieczeństwa. Uczniowie degustowali swoje desery, a panie podkreślały wartości odżywcze koktajlu owocowego.
Uczennice klasy VIII pod kierunkiem nauczycieli podczas ,,Pikniku rodzinnego „ w Tuczępach w plenerze z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski i sprawnie mieszały przy pomocy miksera. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do pieczenia. Było słodko i smacznie, za dodatki służyły bita śmietana, dżem, cukier puder i kolorowa posypka , owoce. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej. Były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki.
Również nasze przedszkolaki z pomocą wychowawców mogli wykorzystać sprzęt kulinarny na zajęciach. Dzieci z Oddziału A przygotowały pyszną i zdrową sałatkę jarzynową ,pomogły im w tym deski i noże do krojenia zakupione w ramach programu. Oddział B pod czujnym okiem pań wykonał pyszny i zdrowy koktajl z pomocą robota wielofunkcyjnego.
Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie pracowali z klockami LegoEducation. Ćwiczyli precyzję, koncentrację, cierpliwość, umiejętności manualne oraz kreatywność w opracowaniu samodzielnych projektów. Praca z klockami wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się.
Uczniowie klasy V na lekcji geografii w terenie wykorzystali aparat fotograficzny. Poznali w praktyce i samodzielnie zdefiniowali pojęcie krajobrazu, oraz jego rodzajów. Swobodnie odróżniali elementy krajobrazu naturalnego i stworzonego przez człowieka. Sami wyznaczali kierunki geograficzne w terenie.
Uczniowie klasy VII na lekcji informatyki mieli możliwość poznania podstaw druku 3D. Na zajęciach tworzyli swoje pierwsze cyfrowe projekty korzystając z aplikacji Tinkercad. Najciekawsze projekty mogli wydrukować na drukarce 3D.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była dokumentowana aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
Program #LaboratoriaPrzyszłości pozwala uczniom zdobywać wiedzę i doświadczenie, rozwija i pobudza kreatywność oraz przyczynia się do rozwijania swoich pasji.
Szkolny koordynator programu #LaboratoriaPrzyszłości Ewelina Łukawska