• Ogromny sukces naszych ósmoklasistów 🏆

• Kiedy wszyscy już od ponad tygodnia oddawali się wakacyjnemu lenistwu, uczniom najstarszej klasy ten błogi czas zakłócało oczekiwanie na wyniki egzaminu ósmoklasisty. Dzisiaj wszystko stało się jasne. Nasza fantastyczna dziesiątka uzyskała najwyższy wynik wśród wszystkich gmin w powiecie buskim!!!

Z trzech przedmiotów egzaminacyjnych uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Nizinach uzyskali wyniki powyżej średniej województwa świętokrzyskiego i powyżej średniej krajowej, co przedstawia poniższe zestawienie.

Język polski - średnia SP Niziny 62%- średnia woj. świętokrzyskiego 59%- średnia krajowa 61%

Język angielski - średnia SP Niziny 82% - średnia woj. świętokrzyskiego 64% - średnia krajowa 66%

Matematyka - średnia SP Niziny 60% - średnia woj. świętokrzyskiego 52% - średnia krajowa 52%

Gratulujemy wszystkim uczniom fantastycznych wyników! Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy Wam, abyście mogli już w nowych szkołach realizować swoje marzenia i rozwijać pasje. Przeskoczyliście olimpijskim skokiem w dal średnią krajową z języka angielskiego i matematyki, co tylko potwierdza Wasz potencjał i wiedzę.

Najwyższy średni wynik z trzech przedmiotów egzaminacyjnych uzyskał Paweł Janowski, a tuż za nim uplasowali się Barbara Mroczka i Marcin Rędziński.

Wielkie podziękowania należą się również nauczycielom, którzy wytrwale wtaczali ogrom wiedzy w umysły naszych absolwentów. Pani Annie Myśliwiec, nauczycielowi języka angielskiego, pani Dorocie Nizioł – Janicka, nauczycielowi matematyki i pani Justynie Kwiecijasz, nauczycielowi języka polskiego - dziękuję.

Bożena Tałaj

Dyrektor ZPO w Nizinach