Nawigacja

 • FINAŁ WOJEWÓDZKI BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

  FINAŁ WOJEWÓDZKI INDYWIDUALNYCH

  I DRUŻYNOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

   

  Dnia 23.04.2018r. w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Pięć najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej drużyny punktowało dla swojej szkoły na końcowy wynik w klasyfikacji drużynowej. Po rejestracji drużyn, obejrzeniu trasy i odpowiedniej rozgrzewce przyszedł czas na strat. Już sama obecność tak licznej grupy dziewcząt i chłopców z całego województwa była dobrą motywacją dla naszej zawodniczki -Julii Molendowskiej . Wszyscy startujący musieli wykazać się bardzo dobrą kondycją fizyczną. Zarówno dziewczętom jak i chłopcom nie zabrakło woli walki.

  ZPO w Nizinach reprezentowała Julia Molendowska uczennica V klasy, która z rocznikiem 2005-2006 rywalizowała na dystansie 800 metrów, Julia na swoim „koncie” ma wiele startów oraz zwycięstw w biegach lekkoatletycznych , prywatnie jest zawodniczką Klubu Sportowego „Słoneczko” w Busku Zdroju w , którym trenuje na dystansie 100m i 600m. W tegorocznych finałach przyszło jej się zmierzyć na dystansie 800m z zawodniczkami ze swojego wieku oraz z rok starszymi co w tym wieku jest dużym wyzwaniem. W tych najmocniej obsadzonych w województwie świętokrzyskim zawodach biegowych, wystartowało blisko 1000 osób. Warto dodać, że prawie w każdym biegu startowało ponad 100 osób, a w najliczniejszym 150.

  Uczennica naszej szkoły spisała się świetnie na metę przybiegła 6 a w swojej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce co wspaniale wróży na przyszłą karierę sportową Julii Molendowskiej za którą wszyscy trzymamy kciuki. Osobiście mam nadzieję że w przyszłych latach uda nam się zaangażować większą grupę uczniów i że w następnych finałach wojewódzkich będziemy zdobywali punkty w klasyfikacji drużynowej dla Zespołu Szkół Oświatowych w Nizinach.

   

  Michał Kwiatek

 • DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA

  W gronie ponad 100 szkół podstawowych Województwa Świętokrzyskiego biorących udział w programie “Dziecięca piłka ręczna” znalazł się Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach.

              Celem programu jest poprawa sprawności fizycznej uczniów i zachęcenie dzieci już od najmłodszych lat do uprawiania tej dyscypliny sportu. W ramach projektu ZPO wzbogaciła się o sprzęt sportowy do realizacji zadania w postaci; piłek, bramki oraz akcesoriów do gry w piłkę ręczną. W środę, 11 kwietnia 2018 r., reprezentacja klas trzecich wzięła udział w zawodach powiatowych dziecięcej piłki ręcznej w Pińczowie. Program ten realizujemy dzięki Świętokrzyskiemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Obowiązuje uproszczona gra – udział bierze 5 zawodników, jest zakaz kozłowania, gra się na jedną bramkę, "lotna" zmiana bramkarza, drużyny mieszane (obowiązkowo jedna dziewczynka na boisku). Mali szczypiorniści walczyli bardzo dzielnie. W grupie wygraliśmy mecz z SP Pacanów (5:4) niestety w decydującym starciu o awans do półfinału przegraliśmy z SP Raczyce (3:4).W meczach towarzyskich poza turniejem wygraliśmy z SP Tuczępy (7:2) oraz SP Złota Pińczowska (6:4) Drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Mysłek, Wiktor Wieczorek, Kuba Stanek, Adam Macias, Daniel Falasa, Jakub Pałka, Kamil Banasik, Julia Pawłowska, Maja Królczyk, Kamila Bławat. Są to uczniowie klasy III. W tym roku to jeszcze nie koniec przygody z piłką ręczną, w maju uczniowie klas IV wyjadą na turniej powiatowy, gdzie będą walczyli o finał wojewódzki.

           ZPO Niziny bierze również udział w programie „Kochami ręczną na Orliku” organizowaną przez Fundację Orły Sportu do których zostało zakwalifikowanych 160 orlików w Polsce 10 w każdym województwie pierwszy etap eliminacji odbędzie się 01.04.-20.05.2018r. Na orliku w Tuczępach  gdzie nasza drużyna zmierzy się ze szkoła podstawową z Tuczęp o finał wojewódzki w kategoriach III, IV klasa.

  Michał Kwiatek

 • PROGRAM SZKOLNY KLUB SPORTOWY

  Miło nam poinformować że nasza szkoła została zakwalifikowana do Programu ,, Szkolny Klub Sportowy”.

  Program SKS jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

  Michał Kwiatek

 • FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU SPORTOWEGO

  FINAŁ WOJEWÓDZKI XVIII EDYCJI TURNIEJU

  „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

   

              Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa świętokrzyskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12. W rozegranym w dniach 23-24 kwietnia finale wojewódzkim XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” . Finałowe zmagania w świętokrzyskim odbyły w Ćmińsku. Dla występujących w nich najzdolniejszych młodych piłkarzy i piłkarek z regionu były one kontynuacją drogi z podwórka na stadion, która rozpoczęła się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. W Ćmińsku na uczestników rozgrywek czekały nagrody oraz zabawa w najlepszym sportowym wydaniu.

              24 kwietnia na Stadionie Grodu w Ćmińsku odbył się Finał Wojewódzki XVIII Edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. ZPO w Nizinach oraz powiat buski reprezentowali chłopcy z klasy III i IV b w kategorii wiekowej U-10. Szkoła została rozlosowana do Grupy B w , której znaleźli się AMO Sandomierz, SP 13 Kielce oraz SP Małogoszcz. Mecz otwarcia zagraliśmy z Akademią Młodych Orłów z Sandomierza , którzy pod patronatem PZPN wygrali z nami (7:1) oraz zdobyli II miejsce w całym turnieju, następny mecz rozegraliśmy z SP 13 Kielce po kilku błędach i nie wykorzystanych sytuacjach ostatecznie przegraliśmy ( 4:3) i tym samym straciliśmy szansę na awans do ćwierćfinału. Ostatni mecz ze szkołą podstawową z Małogoszczy zakończył się remisem (0:0) , towarzysko rozegrane rzuty karne  pozwoliły nam zakończyć turniej na 3 miejscu w grupie.

              Nasza Szkoła reprezentowała powiat buski co niewątpliwe jest  wielkim osiągnięciem. Pozostał jednak niedosyt, ponieważ awans z grupy był na wyciągnięcie ręki. Wszyscy uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę zasłużyli na wielkie słowa uznania.  

  Reprezentacja ZPO Niziny: Szymon Mysłek, Wiktor Wieczorek, Kuba Stanek, Jakub Pałka, Bartłomiej Kukiełka, Daniel Falasa, Gabriel Ołtarzewski, Michał Pabian, Patryk Wojtyś, Hubert Tymiński

  Michał Kwiatek

 • 01.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚCIEŻKI KU NIEPODLEGŁOŚCI.

 • ŚCIEŻKI KU NIEPODLEGŁOŚCI

 • Kolejne sukcesy naszych uczniów

 • Dzień Ziemi

 • 01.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Ziemi 24.04.2018 r..

 • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

 • Planetarium w szkole

 • OGŁOSZENIE O KONKURSACH

  PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W NIZINACH ORGANIZUJE KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ PT.: ,,ŚCIEŻKI KU NIEPODLEGŁOŚCI. TADEUSZ KOŚCIUSZKO - BOHATER WOLNOŚCI". Konkurs adresowany jest do uczniów klas V-VII. 

  ORGANIZOWANY JEST TAKŻE KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III ,,TADEUSZ KOŚCIUSZKO - NASZ PATRON".

  Regulaminy konkursu na stronie w zakładce DO POBRANIA.

   

 • NASZE SUKCESY


  Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Chroń wodę” klasy I – III

  Miejsce I – Maria Majkowska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Gen. W. Andersa w Kargowie,

  Miejsce I – Wiktoria Bartocha – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nizinach,

  Miejsce II – Filip Drozdowski - Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Gen. W. Andersa w Kargowie,

  Miejsce II – Małgorzata Piątkowska - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nizinach,

  Miejsce III – Amelia Łosin - Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Gen. W. Andersa w Kargowie.

  Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Czyste powietrza wokół nas” klasy IV– VII

  Miejsce I –Aleksandra Ostrowska– Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Gen. W. Andersa w Kargowie,

  Miejsce I –Miłosz Jaros– Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nizinach,

  Miejsce II –Magdalena Rędzińska - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nizinach,

  Miejsce III – Wiktoria Świątek, Katarzyna Bławat - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nizinach.

  Wyniki Szkolnego Konkursu „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii”

  Miejsce I –Natalia Kukiełka – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nizinach,

  Miejsce II – Katarzyna Ziółek - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nizinach, 

  Miejsce II – Igor Kapusta - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nizinach.

  Zwycięskie prezentacje multimedialne można obejrzeć klikając w poniższe linki:

  Odnawialne_zrodla_energii_Kasia_Ziolek_I_miejsce.pptx

  Odnawialne_zrodla_energii_Igor_Kapusta_2_miejsce.pptx

  Odnawialne_zrodla_energii_Natalia_Kukielka_2_miejsce.pptx

   

 • POWITANIE WIOSNY

 • Witaj wiosno!

  Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów wiele atrakcji. A oto co 21 marca planujemy zrobić:

  • Plakat wiosenny
  • Przemarsz z marzannami
  • Ogłoszenie wyników dwóch konkursów plastycznych
  • Prezentacja multimedialna
  • Konkurs na najlepszy strój wiosenny
  • Konkurs dla uczniów i nauczycieli pod hasłem ,,Kocham Cię wiosno!"
  • Konkurs ,,Mam talent"
  • Mecze piłki nożnej dla klas IV-VII

  Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału!!!smileysmileysmiley

 • WYCIECZKA DO RZĘDOWA

 • DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
  Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach
  Niziny 120A
  28-142 Niziny
 • 41 3534183

Galeria zdjęć