• Zbieramy nakrętki

          • Wzorem lat poprzednich nasza szkoła kontynuuje akcję zbierania plastikowych nakrętek. Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodziców udało się zebrać siedem worków tego cennego surowca, który 7 września 2021r. został przekazany Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”. Zorganizowana akcja uczy systematyczności, kształtuje pozytywne postawy proekologiczne ale także w wielu przypadkach wspiera potrzebujących. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy !

          • Ogłoszenie w sprawie dowozu uczniów

          • Od 2 września będzie kursował autobus szkolny. 

            Trasy autobusu :

            Trasa(1)Czyżów 7.05, Góra 7.20,Januszkowice 7.23,Rzędów 7.27,pod wiaduktem 7.35, pod szkołą 7.40

            Trasa (2) Nieciesławice (p. Bławat) 7.25,Jarosławice(p. Kwiecijasz), 7.27,Jaroslawice (straż) 7.30,stara wieś 7.32,Niziny (kościół) 7.37,pod szkołą 7.40

            Trasa (3) Nieciesławice(p. Fit) 7.45,pod szkołą 7.50

            Trasa(4) Niziny (p. Kukiełka) 7.43,Niziny (p. Tymiński) 7.45,Lenartowice 7.47,Niziny (droga koło p. Pabian) szkoła 7.50 

            Bożena Tałaj  Dyrektor

            ZPO Niziny 

             

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • Dnia 1 września 2021 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ze względu na zagrożenie COVID - 19  inauguracja została podzielona na dwa etapy. O godz. 8.30 miało miejsce rozpoczęcie roku dla przedszkolaków, a o godz. 9.30 dla uczniów klas I-VIII.

            Pani dyrektor Bożena Tałaj przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz w szczególności uczniów I klasy. Wspomniała również o szczególnej dacie 1 września 1939r. czyli o wybuchu II wojny światowej. Ofiary uczciliśmy minutą ciszy. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor życzyła wszystkim powodzenia, sukcesów w nauce oraz wytrwałości w nadchodzącym roku szkolnym i przede wszystkim zdrowia.
            Po akademii uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie w wychowawcami.

            Marta Redka

          • Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            w ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

            Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

            • filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;

            film edukacyjny – uczniowie szkoły ponadpodstawowej https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU

            film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

            • scenariusze lekcji do wykorzystania na lekcjach lub zajęciach z wychowawcą. Odbiorcami zajęć są uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Treści skoncentrowane są na społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami (materiał w załączniku);
            • materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (materiał w załączniku).

            Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów.

            Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkoły, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.

             

            Z wyrazami szacunku

            Departament Wychowania i Edukacji Włączającej 

            Ministerstwo Edukacji i Nauki 

             

            Załączniki:

            1. Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Materiały edukacyjne
            2. Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne - komunikat MEiN
            3. Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Przykładowe scenariusze zajęć edukacyjnych
          • Informacje o rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022

          • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021r. (środa) na sali gimnastycznej:

            -  8:30 - dla dzieci z Przedszkola,

            -  9:30 - dla uczniów klas I - VIII.

             

            Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie rozejdą się ze swoimi wychowawcami do przypisanych klas, gdzie otrzymają komplet podręczników, dlatego prosimy o zabranie ze sobą plecaków.

             

            1 września nie będzie zorganizowany dowóz dzieci. Dowóz będzie obowiązywał od 2 września. Trasa autobusu pozostaje bez zmian.

             

            Prosimy rodziców dzieci z Przedszkola oraz uczniów klasy I, a także wszystkich uczniów Szkoły wchodzących do budynku o założenie maseczek. Prosimy również o zachowanie dystansu społecznego. Rodziców uczniów klas II - VIII prosimy, by nie towarzyszyli dzieciom  podczas rozpoczęcia roku szkolnego. 

             

            Msza Św. inaugurująca rok szkolny 2021/22 odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia 2020r. o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw Św. Stanisława B.M w Nizinach. 

             

            Bożena Tałaj - Dyrektor ZPO w Nizinach

             

          • Uwaga!

          • W piątek 09 lipca od godz.10.30 do 12.00 ósmoklasisty odbierają ze szkoły zaświadczenia i kopie egzaminu ósmoklasisty.

            Bożena Tałaj - Dyrektor ZPO w Nizinach

          • Stypendia 2021

          • 28 czerwca 2021r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów w roku szkolnym 2020/2021. Komisja stypendialna po dokonaniu oceny wniosków,  w oparciu o ustalone kryteria przyznała stypendia dla 11 uczniów uczniom i absolwentom: Publicznej Szkoły Podstawowej w Nizinach i Publicznej Szkoły Podstawowej w Tuczępach.

            Stypendia przyznawane są uzdolnionym uczniom uczęszczających do szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe. Prawo do ubiegania się o stypendium za wysokie wyniki w nauce przysługuje uczniom, którzy w roku szkolnym uzyskali wzorową ocenę z zachowania oraz bez ocen poniżej dobrej, średnią co najmniej: uczniowie klasy IV– 5,7 ; uczniowie klas V-VI– 5,6 ; uczniowie klas VII-VIII– 5,5. Stypendium za osiągnięcia artystyczne lub sportowe może otrzymać uczeń, który indywidualnie zajął I, II, lub III miejsce w konkursach, przeglądach lub festiwalach na szczeblu co najmniej wojewódzkim pod warunkiem, że był reprezentantem swojej szkoły, został wytypowany do udziału przez szkołę oraz uzyskał na koniec roku szkolnego średnią ocen powyżej 4,0 za wyjątkiem konkursów sportowych w których udział biorą drużyny składające się z kilku uczniów, wówczas stypendium jest przyznawane dla każdego ucznia biorącego udział w drużynowej rywalizacji.

            Na uroczystym wręczeniu decyzji o przyznaniu stypendium, które odbyło się w Centrum Kultury w Tuczępach obecni byli wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami i panią Justyną Kwiecijasz oraz radni Rady Gminy  i  zaproszeni goście. Stypendia wręczali wspólnie p.o. Wójta Gminy Tuczępy p. Marek Marszałek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Tuczępy p. Klaudia Pałka.

            Wśród uczniów stypendiami nagrodzeni zostali: Kuba Stanek, Patryk Świątek, Bartłomiej Kukiełka, Hubert Tymiński i Filip Grosicki. Stypendium przyznane zostało w formie jednorazowej nagrody pieniężnej. W trakcie uroczystości p.o. Wójta Gminy Tuczępy p. Marek Marszałek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Tuczępy p. Klaudia Pałka pogratulowali laureatom dotychczasowych osiągnięć i życzyli dalszych sukcesów w kolejnym roku szkolnym. 

            Anita Machniak

            Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

             

            fot. Anna Stępień - Centrum Kultury w Tuczępach 

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21

          • 25 czerwca 2021 roku zakończył się wyjątkowy rok szkolny. Wyjątkowy, ponieważ dla większości uczniów kojarzący się ze zdalnym nauczaniem, naznaczony izolacją, rozłąką ze szkołą i przyjaciółmi. O godzinie 9.00 uczniowie klas 1-5 spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie odebrali świadectwa i nagrody, natomiast uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 6-8 wraz z pożegnaniem uczniów klas 8 odbyło się na sali gimnastycznej.

            Wszyscy zebrani zostali uroczyście powitani przez Panią Dyrektor Bożenę Tałaj.  Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, a także listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów wyróżniających się. 

            Uczniowie klasy VIII zatańczyli poloneza oraz w krótkim przedstawieniu wspominali lata spędzone w murach szkoły oraz dziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.  Następnie uczniowie klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki.

            Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

            Anita Machniak

          • Certyfikaty dla naszego Przedszkola

          • W roku szkolnym 2020/2021 Nasze Przedszkole wzięło udział w czterech projektach edukacyjnych:

            1.  #20minut dla MATEMATYKI,

            2. Międzynarodowy projekt Mały miś w świecie wielkiej literatury,

            3. Ogólnopolski projekt Wyzwania Teodora,

            4. Międzynarodowy projekt Magiczna moc bajek.

            Projekty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nich przyniósł wiele korzyści, przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi.

            Aktywne realizacje projektów przyniosły wymierne skutki dla całego przedszkola. Dzięki realizacji zadań projektowych  dzieci uzyskały dyplomy pamiątkowe a nasze Przedszkole Certyfikaty.

          • Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej, Inwałdu i Wadowic

          • Dnia 21 czerwca 2021 r. uczniowie z klas II - VII wyjechali na wycieczkę szkolną do Kalwarii Zebrzydowskiej, Inwałdu oraz Wadowic.

            Pierwszym punktem naszego wyjazdu był udział w uroczystej mszy św. w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od 1999 r. bazylika, klasztor i dróżki kalwaryjskie znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzięki przewodnikowi bratu zakonnemu mogliśmy obejrzeć wszystkie te miejsca i posłuchać ciekawych historii z nimi związanych. 

            Kolejnym miejscem odwiedzanym przez nas był Park Miniatur w Inwałdzie, gdzie znajdują się modele najsłynniejszych cudów architektonicznych świata, np. rzymska Bazylika św. Piotra czy wenecki Plac św. Marka. W wolnym czasie uczniowie korzystali z wielu kolejek, karuzel oraz wodnych atrakcji. Bawili się ogromnymi klockami LEGO, oglądali film w kinie 5D, przeżywali chwile grozy w Piramidzie Strachu, oglądali ruchomego smoka ziejącego ogniem. Chętni uczniowie odwiedzili także w średniowiecznej osadzie różne chaty np. kowala, powroźnika, tkacza i garncarza, gdzie mogli wykonać coś dla siebie na pamiątkę np. naczynie gliniane czy powróz. Niektórzy odwiedzili warownię i postrzelali z łuku.

            W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wadowicach. Tam zwiedziliśmy kościół, w  którym został ochrzczony i był ministrantem Karol Wojtyła. Każdy miał też okazję spróbować, jak smakuje wadowicka kremówka.

            Z wycieczki uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

            Marta Redka

          • Ogłoszenie o zakończeniu roku szkolnego 2020/2021

          • Dnia 25 czerwca 2021r o godz. 9.00 odbędzie się  uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla klas I-VIII.Pożegnanie dzieci uczęszczających do przedszkola - Oddział A i Oddział B o godz.8.00

            Dyrektor szkoły

                                                                                                                                                   Bożena Tałaj

          • Komunikat

          • HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH  

            18 czerwiec (piątek) - klasa VIII

            21 czerwiec (poniedziałek) - klasa IV ,klasa V

            22 czerwiec (wtorek) klasa VI, klasa VIIa, klasa VIIb

            23 czerwiec (środa) klasa I, klasa II ,klasa III

          • Komunikat

          • Od dnia 16.06.2021 uczniowie klasy VIII mogą odbierać karty zdrowia ucznia z Ośrodka Zdrowia w Tuczępach w godzinach: od 8.00 do 16.00

          • Gra terenowa "Bezpieczna wieś"

          • W piątek 11 czerwca 2021 r. gościliśmy w naszej szkole pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy zaproponowali dzieciom grę terenową ,,Bezpieczna wieś”. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-IV.

            Zadaniem uczestników gry było stworzenie najlepszego i najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w gminie. Na dzieci czekało pięć zadań, za które otrzymywali punkty oraz nagrody rzeczowe. Dzięki tym zabawom uczniowie poszerzyli wiedzę na temat: bezpiecznej pracy w gospodarstwie, obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, środków ochrony roślin itp.

            Na zakończenie uczeń klasy III Patryk Jaros otrzymał dyplom oraz nagrody za zajęcie II miejsca w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” (etap powiatowy). Gratulacje dla Patryka i pozostałych dzieci, które wzięły udział w tym konkursie.

            Marta Redka

          • Wycieczka do ZOO Leśne Zacisze

          • Dnia 9 czerwca 2021 r. uczniowie klas I-III ze szkół w Nizinach oraz Tuczępach mieli okazję zwiedzić ZOO Leśne Zacisze w Lisowie.

            Ogród zoologiczny znajduje się w lesie, gdzie żyje około 90 gatunków zwierząt z sześciu kontynentów. Dzieci mogły obejrzeć z bliska rodzinę zebr, wielbłądy, antylopy, daniele, lamy, surykatki i wiele innych ssaków. Można było podziwiać liczne ptaki na czele ze strusiami, bażantami, papugami. Uczniowie byli zachwyceni spacerującymi obok nich pięknymi pawiami. Przy strefach odpoczynku znajduje się wiele pomocy edukacyjnych np. plansza z zegarem ptasiego śpiewu, która dzieci bardzo zainteresowała. Dużą atrakcją okazało się także mini zoo, gdzie można było karmić i głaskać np. kozy. W czasie długiego spaceru odpoczywaliśmy na leżakach czy hamakach rozwieszonych po całym ogrodzie. Po odpoczynku udaliśmy się na duży plac zabaw pośród wysokich drzew. Było tu mnóstwo atrakcji dla dzieci: konstrukcje z mostkami, drabinkami i domkami, huśtawki, trampoliny, liny, koparki, zjeżdżalnie, ogromne szachy. Na koniec były wesołe zabawy w tysiącach piłeczek i kupno pamiątek.

            Za wyjazd dziękujemy pełniącemu obowiązki Wójta Gminy Tuczępy panu Markowi Marszałkowi oraz Urzędowi Gminy Tuczępy.

            Marta Redka

          • Patryk Świątek zdobywcą wyróżnienia w konkursie „Z Panem Scratchem za pan brat – edycja 2021”.

          • Patryk Świątek zdobywcą wyróżnienia w konkursie „Z Panem Scratchem za pan brat – edycja 2021”.

            W Centrum Edukacyjnym Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Wólce Milanowskiej rozstrzygnięto finał konkursu „Z Panem Scratchem za pan brat – edycja 2021”, który jest elementem Projektu Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków, realizowanego przez ŚCDN oraz Departament IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Laureatom i wyróżnionym nagrody wręczyli marszałek Andrzej Bętkowski, dyrektor Departamentu IT UMWŚ Robert Janus oraz Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Katarzyna Nowacka.

            – Ważnym celem projektu Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków jest upowszechnienie nauki programowania w szkołach naszego województwa – mówił marszałek Andrzej Bętkowski. I jak przypomniał – W poprzednich edycjach projektu zorganizowano bardzo dużo szkoleń dla nauczycieli związanych z nauką programowania oraz odbyły się trzy edycje konkursu „Z Panem Scratchem za pan brat”. W bieżącym roku szkolnym do zmagań konkursowych zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych już po raz czwarty.

            Wśród uczniów klas VII-VIII (kategoria II) wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Patryk Świątek  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nizinach, który przygotowywał się do konkursu pod opieką Grzegorz Kozioł.

            Projekt Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków objęty został patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

            Grzegorz Kozioł

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
      • 41 3534183
      • Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach Niziny 120A 28-142 Niziny Poland
      • mgr Bożena Tałaj
  • Galeria zdjęć

      brak danych