• "Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki"

• Nasze Przedszkole znalazło się wśród 20 innych placówek z województwa świętokrzyskiego, które przystąpiło do realizacji innowacyjnego projektu ,,Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki". Dzięki projektowi codzienne zabawy maluszków i ważne dla nich wydarzenia odbywają się w środowisku anglojęzycznym. Przedszkolakom język angielski będzie towarzyszył podczas pobytu w przedszkolu, przy zajęciach ruchowych, muzycznych, plastycznych, podczas spacerów, czynności higienicznych. Liderami projektu jest Urząd Marszałkowski, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Koordynator projektu Ewelina Łukawska

• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca to bardzo radosny dzień, ponieważ witamy wtedy wiosnę. Do ZPO Publicznej Szkoły Podstawowej też zawitała w tym dniu wiosna. Korytarze zrobiły się od rana kolorowe za sprawą poprzebieranych za różne bajkowe postacie uczniów. Dopełnieniem ich kolorowych stylizacji były różnokolorowe skarpetki nie do pary założone w ramach Światowego Dnia Tolerancji dla Ludzi z Zespołem Downa oraz  różne ciekawe zamienniki plecaków, w których przynieśli dziś książki i zeszyty. Wspólnie świętowaliśmy ten dzień przy dźwiękach muzyki zajadając na przerwach pyszne kolorowe gofry, ze sprzedaży których cały dochód zostanie przekazany            do zaprzyjaźnionego Hospicjum w Busku Zdroju. Samorząd uczniowski przygotował również dla całej społeczności szkolnej prezentację multimedialną "Symbole wiosny", przedszkolaki wcieliły się w  rolę małych skrzatów i w kolorowych strojach zatańczyli do skocznej irlandzkiej muzyki nawiązując tym do Dnia Św. Patryka, rozpoczynającego wiosnę w krajach UK. Po tym występie radosna atmosfera udzieliła się już wszystkim,            a dowodem był finałowy taniec Macarena, która zatańczyła niemal cała szkoła, zarówno uczniowie jak i nauczyciele

• Międzypowiatowy Konkurs z okazji Dnia Matematyki

• Dnia 14 marca w naszej szkole odbył się I etap Międzypowiatowego Konkursu z okazji Dnia Matematyki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 organizowany przez PODiDN w Busku-Zdroju. Cele konkursu: popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych; pokazanie matematyki z innej, ciekawej strony; poznanie nowego sposobu uczenia się matematyki; wykorzystanie narzędzi TIK do sprawdzenia wiedzy uczniów. Konkurs zbiegł się ze świętem liczby Pi. Przebiegał w dwóch kategoriach: klasy 4 – 6 oraz 7 – 8. Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia była pani Dorota Nizioł – Janicka wspomagana przez panią Lucynę Kwiatek. Należy nadmienić, że uczniowie naszej placówki licznie przystąpili do rozwiązywania zadań testowych matematyczno-logicznych.

• Dzień Kobiet

• Każdy dzień jest doskonałą okazją, by sprawiać sobie przyjemność. Tak też jest 8 marca, kiedy to wszystkie kobiety, kobietki i dziewczęta obchodzą swoje święto. Dlatego dzisiaj w naszej szkole było bardzo świątecznie. Kwiaty, słodycze, miłe gesty i słowa sprawiały, że ten dzień był wyjątkowo miły. A inscenizacja przygotowana przez naszych Panów Grzegorza i Michała, ale z jakże dużym zaangażowaniem Pań: Justyny Kwiecijasz, Lucyny Kwiatek, Iwony Głąb, Katarzyny Haczyk, Iwony Banasik i Sylwii Gruszki dostarczyła wszystkim wiele radości. Dziękujemy również za przybycie naszym cudownym Gościom: Jackowi Wilkowi – Wójtowi Gminy Tuczępy, Klaudii Pałce – Przewodniczącej Rady Gminy Tuczępy, Annie Kędziora – Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Tuczępy, Marcie Komorowskiej – Kucharczyk – Kierownikowi Centrum Kultury w Tuczępach; naszym radnym: pani Anecie Misterkiewicz i panu Krzysztofowi Ptak; emerytowanym pracownikom – paniom Henryce Pabian i Henryce Sakwa, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich: „Nizinianki” z Nizin, „Babiniec” z Jarosławic, „Paryżanki” z Nieciesławic, „WJanuszki” z Januszkowic oraz rodzicom, nauczycielom i uczniom. Wszystkim paniom życzymy zdrowia, sukcesów, dobrego samopoczucia i wielu powodów do uśmiechu nie tylko w Dzień Kobiet.

• Zakończenie akcji "Góra Grosza"

• Kolejny raz w klasach I - VIII została przeprowadzona akcja „Góra grosza”. Wraz z członkami szkolnego koła wolontariatu „Pomocna dłoń” zostały podliczone wszystkie grosze. Uzbierana kwota to 260,01 zł. Warto pomagać ♥️