• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 🤩

• „Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy” – to hasło towarzyszyło nam 24 listopada, kiedy w naszej szkole odbywał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Cała społeczność szkolna swoją radość i optymizm postanowiła wyrazić poprzez żółte akcenty w ubiorze. Na dolnym korytarzu czekała miła niespodzianka w postaci fotoramki, gdzie mogliśmy dołączyć do grona życzliwych i dzielić się uśmiechem z innymi poprzez wykonanie pamiątkowego zdjęcia, natomiast na górnym korytarzu królowały muzyczne przeboje i gry planszowe.

W klasach podczas godzin wychowawczych rozmawialiśmy o tym, że bycie życzliwym jest ważne, przygotowaliśmy drzewka życzliwości oraz klasowe kodeksy życzliwości.

To była spora dawka pozytywnej energii, która zmobilizowała tych małych i tych dużych do działania. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta !

• Przerwa z gofrem 🧇

• 15 kg mąki, 10 litrów mleka, 50 jajek, 5 godzin ciężkiej pracy i prawie 300 sprzedanych gofrów. Akcja „Przerwa z gofrem” zakończona pełnym sukcesem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie w akcję. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Tuczępy, Radzie Gminy Tuczępy oraz wszystkim mieszkańcom za wsparcie naszego przedsięwzięcia.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ( 5x8=?, 81:9=?)

• 17 listopada z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole już po raz kolejny organizowane były specjalne lekcje i przedsięwzięcia zachęcające do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wszyscy uczniowie z klas 3-8 chętnie sprawdzili swoje umiejętności. Na przerwach asystenci odpytywali także nauczycieli, również Wójt Gminy Tuczępy pan Jacek Wilk i Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Tuczępy Anna Kędziora zdali pozytywnie ten egzamin. Po zdanych egzaminach pisemnym i ustnym uczniowie otrzymali identyfikatory Experta Tabliczki Mnożenia.

Koordynatorzy tej akcji to panie Dorota Nizioł-Janicka i Lucyna Kwiatek.

• „W roli głównej…” - spotkanie z przedstawicielem zawodu 💅🏻 💄

• Młoda, zdolna, ambitna i bardzo pracowita - tak można scharakteryzować naszego gościa, panią Żaklinę Borycką - Złotnik, która w ramach doradztwa zawodowego opowiedziała naszym uczniom o swojej ścieżce kariery, ale również, jako właścicielka „Żaklina Beauty - kosmetologia, podologia i medycyna estetyczna” doradzała jak dbać o cerę.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Żaklinie za przyjęcie naszego zaproszenia, miło spędzony czas i dużo cennych wskazówek.

• Przerwa z gofrem 🧇

• Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, mieszkańców Nizin i gminy Tuczępy do wzięcia udziału w akcji „Przerwa z gofrem”. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na rzecz Hospicjum w Busku - Zdroju.

• ,,III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka''-etap powiatowy

• 7 listopada drużyna z naszego przedszkola reprezentowała gminę Tuczepy w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka - etap powiatowy, zajmując 2 miejsce na osiem drużyn z powiatu buskiego. Po pełnych emocji rozgrywkach odwiedziliśmy Hospicjum w Busku Zdroju, gdzie zostaliśmy ugoszczeni kiełbaską z grilla i pysznymi słodkościami przez Pana dyrektora Jarosława Zatorskiego

• Finał Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły

• W dniu 9 listopada 2023 roku odbył się finał IV edycji Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły- Tadeuszu Kościuszce.

I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy IV - Wiktoria Kowalik, II miejsce uczeń klasy VIII - Paweł Janowski, zaś III miejsce uczeń klasy VI - Krystian Królczyk. Organizatorem konkursu była pani Justyna Kwiecijasz.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !!!

• „Róża - Polska” 🌹

• W czwartek 9 listopada uczniowie naszej szkoły, by uczcić 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości, przenieśli gości do Krakowa oraz do podkrakowskich Bronowic. Narodowy dramat „Wesele” stał się inspiracją przedstawienia, które nawiązuje do ostatniej sceny dzieła Stanisława Wyspiańskiego. Jasiek zgubił złoty róg, a społeczeństwo „pogrążone w letargu” nie było zdolne do odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie, pod okiem swoich nauczycieli, „odczarowali” tę scenę. Młodzi aktorzy, recytatorzy i wokaliści pokazali dzieje ludu, budzącego się do walki o wolność. Polska upadała, jednak dzięki wierze, nadziei i ofiarności ówczesnych Polaków potrafiła podnieść się i na nowo rozkwitnąć jak piękny, delikatny kwiat róży. Wyspiański, Teodora, Klimowa, Poeta, Róża - Polska , niewiasty żegnające i oczekujące na mężczyzn walczących na froncie, Jesień objaśniająca główne problemy kolejnych aktów przedstawienia, to w rolę tych bohaterów wcielali się uczniowie klas I-III. Utwory muzyczne śpiewane przez chórki oraz solo, ujęły za serca i wycisnęły niejedną łzę. Całości dopełniły elementy ludowe, stylowa dekoracja, skoczne tańce oraz taniec z flagami klasy pierwszej. Aplauz publiczności, to najlepsze podziękowanie ze strony widowni. Cieszymy się, że „Róża – Polska” urzekła zgromadzoną publiczność.

Przedstawienie przygotowały: Teresa Wójcik, Marta Redka, Iwona Banasik, scenografię: Iwona Głąb i Paulina Płatos. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie Uroczystości.

• XXIV Edycja akcji Góra Grosza 💰

• Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie.