• #LaboratoriaPrzyszłości zajęcia w kwietniu

          • Sprzęt zakupiony z środków rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości służy już  naszym uczniom i pomaga nauczycielom w pracy 8 miesięcy. Z pewnością wykorzystanie tych narzędzi, przynosi zamierzony efekt. Celem programu jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

            W miesiącu kwietniu 2023r. w naszej szkole zostało przeprowadzonych 12 godzin  z wykorzystaniem sprzętu.

            Uczniowie coraz lepiej radzą sobie z obsługą nowoczesnych technologii. Na zajęciach chętnie wykorzystują roboty edukacyjne, drukarkę 3D, gogle VR oraz aparat z funkcją nagrywania.

            Na zajęciach koła kodowania i programowania uczniowie klasy IV doskonalą umiejętności z zakresu elektroniki, robotyki . Na zajęciach kwietniowych  z wielkim zaangażowaniem rozbudowywali swoje CodeyRocky edukacyjnymi zestawami LegoEducation.

            Roboty również zostały wykorzystane min. na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, języka angielskiego, informatyki ,lekcje  z nowoczesnym sprzętem wprowadzają dzieci w niezwykły świat nowoczesnych technologii.

            Uczeń klas III na zajęciach  korzystał z okularów VR, poznawał sposób instalacji różnego rodzaju oprogramowania na gogle Oculus, a podczas pierwszej gry korzystał z kontrolerów do podstawowej interakcji.

            Na informatyce uczniowie mieli możliwość projektowania w programie Tinkercard ozdób świątecznych oraz wydruku ich za pomocą drukarki 3D.

            Na lekcjach chemii klasa VII przeprowadzili doświadczenia, które dotyczyły powietrza. Badali obecność pyłów w powietrzu, określali odczyn pH  pyłów oraz badali jakość powietrza wykorzystali „ Zestaw do badania stanu powietrza w tym zanieczyszczeń hałasu” oraz mikrokontrolera.

            Wsparciem przy tworzeniu fotorelacji oraz obsługi   akademii i innych wydarzeń szkolnych, l był cyfrowy aparat fotograficzny oraz sprzęt nagłaśniający zakupiony ze środków #LaboratoriaPrzyszłości.

            Cieszymy się, że nasi uczniowie wykorzystują możliwości STEAM tworząc i programując. To idealny sposób, by zaszczepić w dziecku pasję, która zostanie z nim do końca życia.

            Poprzez świetną zabawę uczniowie mają możliwość nauki programowania, rozwijania kreatywności i zdolności logicznego myślenia.

             

            Szkolny koordynator programu Ewelina Łukawska

          • Wręcznie nagród w konkursie matematycznym "Zostań Mistrzem Królowej Nauk" w Busku-Zdroju

          • Dnia 26 kwietnia 2023 r. o godz 12:30 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom finału konkursu matematycznego organizowanego przez buski PODiDN. W konkursie wzięło udział 28 szkół. Do etapu finałowego przystąpiło 205 uczniów. Wśród zwycięzców znalazł się także uczeń VI klasy naszej Szkoły Podstawowej w Nizinach Filip Grosicki, który zajął III miejsce w kategorii 4-6. Serdecznie gratulujemy Laureatowi finałowego etapu konkursu matematycznego "Zostań Mistrzem Królowej Nauk". Życzymy dalszych sukcesów.

            Szkolny koordynator konkursu D.Nizioł-Janicka.

          • Przerwa z gofrem

          • KGW Babiniec z Jarosławic gościło w Szkole Podstawowej w Nizinach na kolejnej gofrowej akcji, z której dochód w całości został przekazany na rehabilitację dla Pana Stanisława Majczaka z Jarosławic. Udało się zebrać 2183,62zł. Serdecznie Wszystkim Dziękujemy!

          • Centrum Kultury w Tuczępach organizuje wyjazd na basen do Staszowa

          • Kiedy? 21 kwietnia 2023 (piątek)

            ⏰O której? Wyjazd spod budynku Centrum Kultury w Tuczępach o 16:15, powrót około 20:00

            Ile? Tylko 30zł!                  

            Prosimy o podpisanie zgody przez rodzica na wyjazd. Zgody można odebrać z Centrum Kultury w Tuczępach lub pobrać w udostępnionym poniżej zdjęciu, wypełnić i podpisać, a następnie przekazać opiekunom przed odjazdem.

            Czas na relaks! Pobyt na basenie trwa dwie godziny, od 17:00 do 19:00.

            Przystanki:

            Jarosławice (dawne gimnazjum) - 16:25

            Niziny (Szkoła Podstawowa) - 16:35

            Zapisy do 20 kwietnia (czwartek) do godz. 16.00.

            Nie przegap okazji na zabawę w wodzie i wypoczynek po całym tygodniu nauki w szkole!

            Zapisy prowadzi Pani Anna Stępień tel: 512-997-213. 

            Do zobaczenia na basenie! 

          • Pieszy rajd do Parku Kołłątajowskiego w Nieciesławicach z okazji 1057 rocznicy Chrztu Polski

          • 14 kwietnia 966 roku to data uznawana za datę chrztu Polski i narodzin państwa polskiego. Uczniowie i przedszkolaki ZPO w Nizinach oraz zaprzyjaźnione koła gospodyń wiejskich wspólnie uczcili tę jedną z najważniejszych dat w historii Polski. Z udziałem naszych uczniów i nauczycieli, zaproszonych gości: pana Jacka Wilka – wójta gminy Tuczępy, pana Artura Kańskiego - sekretarza gminy Tuczępy oraz pana Rafała Kałczugi odbył się dzisiaj pieszy rajd do Parku Kołłątajowskiego w Nieciesławicach połączony z 3 etapowym turniejem wiedzy na temat początków państwa polskiego i chrztu Polski. Przedstawiciele klas I-VIII sprawdzali swoją wiedzę w 3 punktach: w szkole, na postoju przed kościołem parafialnym w Nizinach i w świetlicy w Nieciesławicach. W kościele pomodliliśmy się w intencji ojczyzny i podziękowaliśmy za chrzest Polski w jego 1057 rocznicę Następnie wyruszyliśmy w dalszą trasę. Na niestrudzonych piechurów czekało w Nieciesławicach wiele atrakcji: prelekcja pana Rafała Kałczugi na temat historii parku w Nieciesławicach oraz jego słynnego właściciela Hugo Kołłątaja, pieczone kiełbaski z ogniska i słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Paryżanki z Nieciesławic. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia: KGW Paryżankom w Nieciesławicach, panu Rafałowi Kałczudze, Zakładowi Wędliniarskiemu Maciej Radkowski, Radzie Rodziców ZPO w Nizinach, pani dyrektor Bożenie Tałaj, nauczycielom i wychowawcom klas. Dziękujemy również policji z Komisariatu w Stopnicy za opiekę podczas przemarszu. Szczególnie gorąco dziękujemy uczniom za przygotowanie się do turnieju i udział w rajdzie.

            Organizatorzy:

            Justyna Kwiecijasz

            Ewelina Łukawska

            Jadwiga Chodnicka

            Michał Kwiatek

          • Międzypowiatowy Konkurs z okazji Dnia Matematyki - FINAŁ

          • Dnia 14 kwietnia w naszej szkole odbył się Finał Międzypowiatowego Konkursu z okazji Dnia Matematyki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 organizowany przez PODiDN w Busku-Zdroju. Wzięło w nim również udział 10 uczniów naszej szkoły z klas 4 - 8, którzy rozwiązywali godzinny test. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki

          • 1055 rocznica Chrztu Polski

          • W dniu 14 kwietnia 2023 r. z okazji 1057 rocznicy Chrztu Polski odbędzie się pieszy rajd do parku w Nieciesławicach połączony z turniejem wiedzy o początkach państwa polskiego. Bardzo prosimy o dostosowanie ubioru oraz obuwia do warunków pogodowych panujących w tym dniu. W razie niesprzyjającej aury - deszczu rajd zostanie odwołany i w szkole odbędą się zwykłe zajęcia lekcyjne, zaś turniej wiedzy przeprowadzony będzie na terenie szkoły.

          • "Nie lękajcie się!"

          • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca postać oraz osiemnastą rocznicę śmierci naszego wspaniałego rodaka św. Jana Pawła II. W trakcie inscenizacji słowno-muzycznej uczniowie klasy szóstej przypomnieli wydarzenia z życia, postać oraz dorobek Papieża Polaka. Ulubioną pieśń św. Jana Pawła II, "Barkę", zaśpiewali uczniowie klasy drugiej i trzeciej, a do śpiewu włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły.

          • W trosce o bezpieczeństwo

          • Każdy dzień niesie ze sobą wiele zagrożeń. Każdego dnia dochodzi do zdarzeń, w których niezbędna jest interwencja jednostek ochrony przeciwpożarowej i pomoc człowiekowi. Ratowanie ludzkiego  życia to prawdziwe wyzwanie dla służb ratowniczych. To również wyzwanie dla młodych ludzi, by znali zasady bezpieczeństwa i ich przestrzegali, a w swoim życiu kierowali się rozwagą i ostrożnością. Dlatego też uczniowie klasy siódmej pod opieką pani Iwony Głąb przystąpili w marcu i w kwietniu do konkursu „Żyj bezpiecznie”, w ramach którego nagrali spot filmowy pt. „Życie to dar. Zadbaj, by było bezpieczne”. Wspólna praca dostarczyła uczniom wiele zabawy i okazała się wspaniałą lekcją pozwalającą w łatwy sposób przyswoić sobie zasady poruszania się po drogach oraz umiejętnego korzystania z urządzeń elektrycznych, grzewczych i gazowych znajdujących się w każdym domu.

          • Pomagamy Hospicjum w Busku-Zdroju

          • W ramach koła wolontariatu „Pomocna Dłoń” w marcu została przeprowadzona akcja dla Hospicjum w Busku-Zdroju. Zorganizowany został dzień z „Gofrem dla Hospicjum” oraz kiermasz rękodzieła wykonanego przez pensjonariuszy hospicjum. Koordynatorami były panie Sylwia Gruszka i pani Ewelina Łukawska, wspierane         w przepysznych wypiekach przez panią Agnieszkę Król i panią Justynę Pabian oraz panią Magdalenę Zdziebko. W akcje bardzo licznie zaangażowali się rodzice, którzy dostarczyli produkty, za co bardzo dziękujemy. Z przeprowadzonych działań udało się zebrać 2400 zł, które w dniu 05 kwietnia zostały przekazane dyrektorowi buskiego hospicjum, panu Jarosławowi Zatorskiemu.

            „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. Te piękne słowa Jana Pawła II. wzięliśmy w naszej szkole i lokalnej społeczności bardzo do serca. Wszystkie akcje charytatywne są licznie wspierane przez uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i lokalną społeczność, za co bardzo dziękujemy.

          • #LaboratoriaPrzyszłości- zajęcia z wykorzystania sprzętu w miesiącu marcu.

          • #LaboratoriaPrzyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnił w naszej szkole zajęcia lekcyjne i pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań uroczystości szkolnych i innych form rozwijania umiejętności. W miesiącu marcu 2023r. w naszej szkole zostało przeprowadzonych 17 godzin  z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

            Sprzęt, który został wykorzystany w tym miesiącu :

            Klocki Lego Education oraz klocki kreatywne– zajęcia z wykorzystaniem klocków miały na celu rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia poprzez tworzenie własnych projektów, pobudzanie uczniów do refleksji na temat zdolności, zainteresowań, predyspozycji zawodowych, uzdolnień. Klocki zostały wykorzystane na zajęciach świetlicowych oraz logopedycznych.

            Roboty edukacyjne CodeyRocky – programując roboty uczniowie oraz nauczyciele (podczas szkolenia) rozwijali swoją wyobraźnię, kreatywność oraz uczyli się logicznego myślenia i dochodzenia do najbardziej optymalnego rozwiązywania problemu. Nauka poprzez zabawę z robotami CodeyRocky rozwija umiejętności logicznego myślenia, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy w grupie i podstaw języka angielskiego. Wykorzystane na zajęciach roboty CodeyRocky były dla uczniów świetną zabawą i nauką. Dzięki licznym sensorom mogliśmy zaprogramować go na wiele sposobów. Robotem uczniowie oraz nauczycieli kierowali za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które obsługiwali z poziomu telefonu i komputera. CodeyRocky zostały wykorzystywane na zajęciach : Koła z  kodowania i programowania, języku niemieckim, na edukacji przyrodniczej w klasie I ,zajęciach świetlicowych , z psychologiem.

            Sprzęt nagłośnieniowy z mikrofonem – uczniowie wykorzystali go podczas ,,Pierwszego dnia wiosny”. Kształcili umiejętność występu na scenie.

            Aparat z funkcją nagrywania – podczas oprawy uroczystości ,,Dzień Kobiet” oraz ,,Pierwszego Dnia wiosny” uczniowie rozwijali swoje umiejętności sceniczne, uczyli się obsługi sprzętu.

            Sprzęt AGD- Robot wielofunkcyjny, mikser ,deski do krojenia oraz gofrownica zostały wykorzystane podczas akcji charytatywnej ,,Wspieramy hospicjum”.

            Gogle VR Oculus Quest 2Na zajęciach historii uczniowie   mieli  okazję zapoznać się z goglami VR. Każdy miał okazję spróbować obsługiwać się kontrolerami i znaleźć się w tej ,,magicznej” i wirtualnej rzeczywistości. Zajęcia zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne. Okulary VR to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać na zajęciach. Dzięki temu nauka w naszej szkole będzie nie tylko przyjemniejsza, ale także efektywniejsza.

            Tego typu nowatorskie zajęcia mogą się odbywać dzięki pomocom zakupionym przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

             

            Szkolny koordynator projektu Ewelina Łukawska

      • Kontakty

        • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
        • 41 3534183
        • Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach Niziny 120A 28-142 Niziny Poland
        • mgr Bożena Tałaj
    • Galeria zdjęć

        brak danych