• Zajęcia w miesiącu lutym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• Miesiąc luty kojarzy się nam z Świętem Zakochanym.Walentynki były świetną okazją do przygotowania zajęć o tej tematyce. Uczniowie klas: VI i VII  doskonalili swoje umiejętności projektowania i przygotowania wydruków do drukarki 3D. W aplikacji Tinkercad królowały serca. Potem tylko trzeba było cierpliwie poczekać, aż wszystko się wydrukuje na drukarce 3D zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Pani dyrektor Bożena Tałaj z uczniami uczęszczającymi na zajęcia koła teatralnego przygotowała  inscenizację pt. "Jaś i Małgosia". Był to magiczny i ,,Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka”. Podczas przedstawienia wykorzystano nagłośnienie zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyslosci. Dokumentacja fotograficzna została wykonana aparatem Canon również zakupionym z wyżej wymienionego projektu.

Na zajęciach dodatkowych koła ,,Kodowanie i programowanie” uczniowie klasy IV tworzyli walentynkowe animacje za pomocą swoich Codey.

Największym przedsięwzięciem okazała się akcja charytatywna  ,,Gofry dla Olafa”w  którą zaangażowało się mnóstwo osób : rodziców, nauczycieli, uczniów. Kwota zebrana podczas akacji zostanie przekazana na leczenie chłopca.

W miesiącu lutym gościliśmy specjalnie oznaczony i wyposażony w nowoczesny sprzęt bus Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, a w nim zespół edukatorów, którzy poprowadzili bardzo ciekawe zajęcia z wykorzystywania najnowszych technologii. Pokazali, jak w praktyce wykorzystywać sprzęt zakupiony dzięki Programowi #LaboratoriaPrzyszłości. Dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się, jak wygląda drukowanie w 3D z wykorzystaniem drukarki 3D oraz długopisów 3D oraz zapoznać ze sztuczną inteligencją i jej wykorzystaniem na co dzień.

Cieszymy się, że dzięki  programowi #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie odkrywają swoje talenty i zainteresowania.

Szkolny koordynator programu Ewelina Łukawska

• Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości

• 23 lutego do naszej placówki przyjechał specjalnie oznaczony i wyposażony w nowoczesny sprzęt bus Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, a w nim zespół edukatorów, którzy poprowadzili bardzo ciekawe zajęcia z wykorzystywania najnowszych technologii. Pokazali, jak w praktyce wykorzystywać sprzęt zakupiony dzięki Programowi #LaboratoriaPrzyszłości. Dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się, jak wygląda drukowanie w 3D z wykorzystaniem drukarki 3D oraz długopisów 3D oraz zapoznać ze sztuczną inteligencją i jej wykorzystaniem na co dzień. Zespół edukatorów z pasją poprowadził dla uczniów interaktywne, pełne zabawy lekcje, wspierając rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie.

W zajęciach wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z Nizin i Tuczęp.

• Akcja charytatywna ,,Gofry dla Olafa”

• Akcja charytatywna ,,Gofry dla Olafa” przeprowadzona w dniu dzisiejszym, 21.02 w Szkole Podstawowej w Nizinach, przerosła nasze oczekiwania. Ogromne zaangażowanie rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy do ostatniej chwili dostarczali półprodukty do przygotowania słodkich gofrów przyczyniło się do zebrania niebagatelnej kwoty - 2630,40zł, która zostanie w całości przekazana na leczenie chorego na Histiocytozę, Olafa Rogowskiego z gminy Tuczępy. Ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które prostym odruchem serca pomogły w realizacji tego pięknego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do pań przygotowujących te pyszne słodkości -  p. P. Bartochy, p. M. Zdziebko , p. E. Łukawskiej, p. A. Król i p. S. Gruszki.

Anna Myśliwiec

• Dzień Babci i Dzień Dziadka

• W naszej szkole 17 lutego odbył się walentynkowy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Walentynki to przecież czas miłości, a czy istnieje piękniejsza miłość niż dziadków do wnucząt a wnucząt do dziadków? Dlatego postanowiliśmy przygotować dla naszych kochanych Babć i Dziadków inscenizację pt. "Jaś i Małgosia". Zabraliśmy publiczność do magicznego lasu na niezwykłą przygodę. Bardzo dziękujemy za przybycie i pomoc wszystkim w przygotowaniach. KGW z Nizin, Jarosławic, Nieciesławic i Januszkowic za cudowny występ. NASZYM Rodzicom za słodkości i pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Strażakom z Jarosławic za wsparcie w przygotowaniu sali dla gości. Dziękuję również moim młodym artystom za rewelacyjny występ, mojemu Gronu za zaangażowanie i wyrozumiałość, a Kochanym Dziadkom, Babciom, zaproszonym gościom, władzom naszej gminy - za tak liczne przybycie.

• Dzień św. Walentego

• W dniu św. Walentego czyli dniu radości, życzliwości i MIŁOŚCI Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową, dzięki której każdy uczeń mógł przekazać życzenia wybranej osobie. Kolor czerwony zdominował korytarze szkolne, a nastrój życzliwości unosił się w powietrzu przez cały dzień.

• Zabawa choinkowa

• Zabawa choinkowa to jedno z ciekawszych wydarzeń w naszej szkole. Uczniów czekały tańce, konkursy, poczęstunek. To wszystko złożyło  się na organizowaną przed feriami zimowymi zabawę. Do samego końca uczniowie wspaniale się bawili i w dobrych humorach mogli oczekiwać zimowego wypoczynku.