• #LaboratoriaPrzyszłości-zakończenie programu na rok szkolny2022/2023

          • #LaboratoriaPrzyszłości

            Nasza Szkoła od września rozpoczęła przygodę z programem Laboratoria Przyszłości

            Uczniowie zapoznali się ze sprzętem, analizowali instrukcje obsługi zakupionych urządzeń, aby optymalnie i bezpiecznie wykorzystywać je w trakcie zajęć, wielu nauczycieli uatrakcyjniało dzięki niemu zajęcia i integrowało zespoły klasowe.

            Wszyscy nauczyciele wykorzystywali podczas swoich zajęć sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. W całym roku szkolnym 2022/2023 odbyło się 119 godzin z użyciem nowoczesnego sprzętu.

            Najczęściej użytkowany był  sprzęt potrzebny do nagłośnienia ważnych wydarzeń oraz tworzenia fotorelacji.

            W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia, klasa IV uczęszczała na  zajęcia z ,,Kodowania i programowania” , które  odbywały się raz w  tygodniu. Dzięki zakupionemu sprzętowi uczniowie poznali na czym polega min. kodowanie z matą za pomocą o ordynatów.  Wykorzystywali klocki LegoEducation oraz roboty edukacyjne, uczyli się planowania wspólnej pracy oraz  cierpliwości. Uczniowie pobudzali swoją wyobraźnię- efektami były wspólnie stworzone ciekawe budowle, które wprawiali w ruch. Na zajęciach  programując roboty uczniowie oraz nauczyciele (podczas szkolenia) rozwijali swoją wyobraźnię, kreatywność oraz uczyli się logicznego myślenia i dochodzenia do najbardziej optymalnego rozwiązywania problemu. Nauka poprzez zabawę z robotami CodeyRocky rozwija umiejętności logicznego myślenia, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy w grupie i podstaw języka angielskiego. Wykorzystane na zajęciach roboty CodeyRocky były dla uczniów świetną zabawą i nauką. Dzięki licznym sensorom uczniowie mogli zaprogramować go na wiele sposobów. Robotem uczniowie oraz nauczycieli kierowali za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które obsługiwali z poziomu telefonu i komputera. CodeyRocky zostały wykorzystywane na zajęciach : Koła z  kodowania i programowania, języku niemieckim, na edukacji wczesnoszkolnej,zajęciach świetlicowych , z psychologiem, pedagogiem, na zajęciach z wychowawcą

             

            Na lekcjach z informatyki uczniowie mogli projektować, a następnie drukować swoje modele, zapoznali się z technologią druku 3D, mieli okazję obserwować swoje wydruki.

            Na zajęciach świetlicowych oraz korekcyjno-kompensacyjnych dzieci  wykazywały się dużą kreatywnością przy tworzeniu konstrukcji z klocków min. Ażurki, mozaika, mogły dzięki nim ćwiczyć sprawność manualną.

            Uczniowie wykorzystywali sprzęt AGD. Przygotowywali pyszne i zdrowe soki, sałatki, ciasta, desery korzystając z robota wielofunkcyjnego, gofrownicy, Benderów, noży, desek, garnków.

             

             Na lekcjach  uczniowie rozpracowywali sprzęt do fotografowania i nagrywania, aby dzielić się swoimi wrażeniami i upowszechniać dobre praktyki. Było studio nagrań świątecznych życzeń oraz sesja zdjęciowa .

            Na  zajęciach technicznych wykorzystywana była stacja lutownicza oraz mikrokontrolery Arduino.

            Uczniowie naszej placówki  mieli również okazję zapoznać się z goglami VR , zajęcia miały na celu zapoznania się ze sprzętem. Każdy miał okazję spróbować obsługiwać się kontrolerami i znaleźć się w tej ,,magicznej” i wirtualnej rzeczywistości. Okulary vr to niesamowite narzędzie interaktywne, które chętnie  było wykorzystywane na zajęciach. Dzięki temu nauka w naszej szkole była nie tylko przyjemniejsza, ale także efektywniejsza.

            Uczniowie mogli przez cały rok  wykorzystywać w praktyce zakupiony sprzęt dzięki, któremu będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie, tworzenie projektów. Program pozwolił na większe zaangażowanie w proces zdobywania wiedzy i doświadczeń, rozwijał i pobudził kreatywność uczniów oraz choć częściowo przyczynił się do rozwijania swoich pasji. Na ten rok nasza przygoda z programem dobiegła końca, ale nasi uczniowie dopiero rozwijają skrzydła. Poniżej zdjęcia z zajęć w miesiącu czerwcu.

             

            Szkolny koordynator programu Ewelina Łukawska

          • Wręczenie stypendiów i koncert uczniów

          • To, że mamy utalentowane, zdolne i ciekawe świata dzieci w naszej Placówce, wiemy od zawsze. Ilość konkursów, projektów i przedsięwzięć podjętych szczególnie w tym roku szkolnym, który pozwolił nam spokojnie wrócić do szkoły, dobitnie to potwierdza. Tym bardziej cieszy nas niezmiernie, że talent i zaangażowanie naszych uczniów dostrzega również organ prowadzący. W dniu 28.06.2023r. w Centrum Kultury w Tuczępach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów, które otrzymało czterech uczniów naszej szkoły. Wielkie brawa dla Wiktorii Kowalik, która uzyskała najwyższą średnią w gminie, dla Pawła Janowskiego i Filipa Grosickiego, którzy cały rok pracowali na swoje wysokie wyniki i reprezentowali szkołę w licznych konkursach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim oraz dla Alicji Tymińskiej, która obowiązki szkolne łączyła z pasją tańca odnosząc sukcesy na szczeblu miedzynarodowym. Gratuluję naszym Uczniom i Rodzicom i życzę dalszych sukcesów. Dopełnieniem i potwierdzeniem talentów naszych wychowanków był również koncert muzyczny w Centrum Kultury, w trakcie którego młodzi artyści mogli zaprezentować swoje zdolności i umiejętności.

            Podziwiać mogliśmy umiejętnosci: Wiktorii Misterkiewicz, Krzysztofa Misterkiewicza, Wiktorii Kowalik, Mai Bzówki, Mateusza Lecha. Wśród wykonawców wystąpiła także nasza absolwentka - Magdalena Lech. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich!

          • Ogłoszenie

          • Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca 2023r. Szczegółowe wyniki zdający będą mogli zobaczyć w systemie ZIU od godz. 10.00 logując się za pomocą loginu i hasła otrzymanego w szkole na stronie www.wyniki.edu.pl. Zaświadczenia będzie można odebrać w dniu 6 lipca w godzinach od 11.00 do 12.30.

            Dyrektor ZPO w Nizinach

            Bożena Tałaj

          • Zakończenie roku szkolnego - autobus

          • W dniu jutrzejszym - 23 czerwca autobus wyrusza o godzinie 8:15. Planowany odjazd z placu szkoły - około godziny 11. Bardzo prosimy wszystkich uczniów o oczekiwanie na swoich przystankach.

          • Diecezjalny konkurs plastyczny

          • Diecezjalny konkurs plastyczny

            "Anioł Stróż - towarzysz i opiekun na drodze życia, talentów i marzeń". Diecezjalny konkurs plastyczny dla klas I-III. W dniu 16.06.2023 r. w Wydziale Katechetycznym z rąk ks. Dyrektora Karola Zegana odebrał wyróżnienie uczeń klasy II Kacper Kasperek.

          • Dzień Rodziny

          • Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też w naszej szkole  nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Rodziny.

            Z tej właśnie okazji 15 czerwca 2023 roku uczniowie zaprosili swoje ukochane mamusie i tatusiów na  przedstawienie pt. „Zagubiony czas“.

             Przybyłych gości uroczyście powitała dyrektor Bożena Tałaj.

            Występy rozpoczęły przedszkolaki śpiewając i tańcząc. Następnie w niecodziennej scenerii na scenie pojawili się mali aktorzy.  Dzieci wspaniale wcielały się w swoje role. 

            Taki występ to dla nich ogromne przeżycie, ale także wielka radość. Bardzo zależało im na tym, aby wypaść jak najlepiej, w końcu na widowni zasiadały najważniejsze osoby w ich życiu. Z wielkim zaangażowaniem śpiewali, tańczyli i wygłaszali swoje kwestie.

            Przedstawienie wyszło wspaniale! Nie bez powodu zostało nagrodzone gromkimi brawami, a w niejednym przypadku i łzami wzruszenia.

            Dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, a całą uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek.

            Grupę młodszą przedszkolaków przygotowała Ewelina Łukawska, grupę starszą Katarzyna Haczyk, klasę 1 Iwona Banasik, klasę 2 Marta Redka,  klasę 3 Teresa Wójcik, piękną scenografię Iwona Głąb. Przedstawienie poprowadziły Julia Pawłowska i Wiktoria Bartocha. Bardzo dziękujemy Rodzicom naszych uczniów, którzy przygotowali dzieci do ról i zadbali o słodki poczęstunek.

          • "Czwórki na start"

          • 14 czerwca 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Nizinach odbył się V Międzyszkolny Turniej Matematyczno – Sportowy „CZWÓRKI NA START” . Jest to kontynuacja konkursu, który wcześniej odbywał się w Szkole Podstawowej w Tuczępach.

            W tym roku naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna uczniów z klasy V w składzie: Wiktoria Kowalik, Natalia Pruska, Bartosz Kwiecień, Bartosz Świstak, przygotowywanych przez p. Lucynę Kwiatek, a Szkołę Podstawową  z Tuczęp: Emilia Marzec, Paulina Lech, Julia Sieruga, Mikołaj Dziewierz – przygotowywanych przez p. Ewę Kaczmarską.

            Drużyny z zaangażowaniem walczyły w konkurencjach matematycznych: krzyżówka, rebusy, zadania tekstowe, tangramy, domino i w konkurencjach sportowych: tor przeszkód, skok w dal, rzuty do kosza, przeciąganie liny. Po wyrównanej rywalizacji I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Nizin, a II miejsce - Szkoła Podstawowa z Tuczęp.

            Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Bożena Tałaj życząc wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów i rozwoju swoich pasji.

            Organizatorzy Konkursu: Lucyna Kwiatek

                                                         Michał Kwiatek

          • Zwycięstwo w Konkursie Filmowym na symulację mediacji rówieśniczej – „M jak mediacja = (komu?)nikacja w szkole”

          • Uczennice naszej szkoły - Wiktoria Bartocha, Zuzanna Bławat, Kamila Bławat, Małgorzata Piątkowska, Julia Pawłowska,  pod opieką pań Iwony Głąb i Sylwii Gruszki oraz pana Grzegorza Kozioł wzięły udział w Konkursie Filmowym na symulację mediacji rówieśniczej – „M jak mediacja = (komu?)nikacja w szkole”.

            Celem konkursu była:

            • Promocja idei mediacji i konstruktywnych sposobów rozwiązywania konfliktów wśród dzieci i młodzieży.
            • Uwrażliwienie na kwestie porozumienia bez przemocy.
            • Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych.
            • Przełamywanie barier w kontaktach z rówieśnikami i lepsze porozumiewanie się.
            • Zachęcenie uczniów do wykorzystania nowoczesnych urządzeń multimedialnych do celów edukacyjnych oraz rozbudzenie kreatywności.

            Szkoła, która zgłosiła się do przedsięwzięcia, miała przygotować film zawierający symulację mediacji rówieśniczej, który następnie został przesłany do Kuratorium Oświaty w Kielcach.

            Do konkursu zgłosiło się 31 szkół podstawowych, a najlepszy okazał się nasz film. Wyniki w kategorii szkół podstawowych przedstawiają się następująco:

            • I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nizinach
            • II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach
            • III miejsce: Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy.

            W nagrodę za zwycięstwo szkoła otrzymała ekran projekcyjny, a uczennice - nagrody.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Pożegnalny Wieczorek ósmoklasistów

          • Już za kilka dni ósmoklasiści opuszczą mury naszej szkoły… Z tej okazji 10 czerwca odbył się Wieczorek pożegnalny, w którym uczestniczyli uczniowie klasy VIII i ich rodzice, młodsi koledzy z klasy VI i VII, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wieczór był wyjątkowy, pełen wrażeń i emocji, podczas którego wszyscy się bawili i wspominali wspólnie spędzone lata.

          • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

          • Dnia 18 maja 2023 r. odbyła się kolejna edycja GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO. W tym roku konkurs odbył się  w ZPO w Tuczępach i przebiegał w pięciu kategoriach wiekowych.  Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów z klas II-VIII.

            Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych w praktyce. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad pisowni i umiejętnością zastosowania ich w praktyce

            Zwycięzcy:

            - kl.II

            I miejsce- Kamil Krawczyk, ZPO Tuczępy

            II miejsce- Miłosz Grosicki, ZPO Niziny

            III miejsce- Kacper Kasperek, ZPO Niziny

             

            - kl.III

            I miejsce- Oliwia Wieczorek uzyskała tytuł ,,Najlepszy z najlepszych z ortografii” ZPO Niziny

            II miejsce- Emilia Maruszewska, ZPO Tuczępy

            III miejsce- Adam Żal, ZPO Tuczępy

            -kl.IV

            I miejsce- Magdalena Szewczyk, ZPO Tuczępy

            II miejsce- Aleksandra Jabłońska, ZPO Tuczępy

            III miejsce- Lena Zdziebko, ZPO Niziny

            - kl.V

            I miejsce- Wiktoria Kowalik, ZPO Niziny

            II miejsce- Julia Żal, ZPO Tuczępy

            III miejsce- Emilia Marzec, ZPO Tuczępy 

            -kl.VI

            I miejsce- Małgorzata Kolankowska, ZPO Tuczępy

            II miejsce- Maja Stolarek, ZPO Tuczępy

            III miejsce- Filip Grosicki, ZPO Niziny

            -kl.VII 

            I miejsce- Barbara Mroczka

            II miejsce- Paweł Janowski

            -kl.VIII

            I miejsce- Patrycja Prasałek, ZPO Tuczępy

            II miejsce- Gabriela Chodnicka, ZPO Niziny

            III miejsce- Wiktoria Bartocha, ZPO Niziny

             

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

                                                                                                             Justyna Kwiecijasz

          • #LaboratoriaPrzyszłości zajęcia z wykorzystania sprzętu w maju

          • #LaboratoriaPrzyszłości

             

            W miesiącu maj udało się nam przeprowadzić 10 zajęć z użyciem nowoczesnego sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

            Rozwój technologii nabrał w ostatnim czasie bardzo szybkiego tempa. Świat zmienił się nie do poznania, powstaje wiele nowych zawodów, do których  warto zacząć przygotowywać już od najmłodszych lat.

            Nauka programowania stała się koniecznością. Dla efektywnego edukowania należy sięgać po metody i narzędzia dostosowane do nowych realiów. Dzięki nim skutecznie przekażemy uczniom wiedzę oraz wzbudzimy ciekawość świata.

            Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania z nowoczesnych technologii. Chętnie uczestniczą w zajęciach, z  wielką pasją i zaangażowaniem konstruują, programują, drukują, nagrywają. Wykazują się wyobraźnią i kreatywnością przy tym świetnie się bawią ,rozwijając swoją kulturę techniczną.

            Szkolny koordynator programu Ewelina Łukawska

          • Wyjazd do Jędrzejowa i Chęcin

          • 2 czerwca dzieci z naszej szkoły odwiedziły niedaleki Jędrzejów, a w nim Opactwo jędrzejowskie, które jest najstarszym opactwem cysterskim na ziemiach polskich. Zostało ono ufundowane w 1140 r. przez Janika Jaksę, późniejszego arcybiskupa gnieźnieńskiego i jego brata Klemensa. Z opactwem związany jest bł. Wincenty Kadłubek, autor "Kroniki Dziejów Polski". Następnie udaliśmy się do Muzeum Zegarów, gdzie znajduje się trzecia co do wielkości kolekcja zegarów na świecie, biblioteka starodruków, zespół wnętrz zabytkowych, mieszkanie Przypkowskich z pocz. XX w. i apartament z XVIIIw, a w piwnicach zbiory dawnej gastronomii i farmacji. Następnie udaliśmy się do Zamku w Chęcinach, gdzie poznaliśmy opowiedzianą z pasją historię zamku.

          • Dzień Dziecka na Sportowo

          • Dnia 1 czerwca 2023r. odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Dziecka. Impreza zaczęła się apelem dotyczącym konkursu pod tytułem: „Z profilaktyką na Ty”, w którym pani dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursu. W konkursie profilaktycznym 1. miejsce zajęła Gabriela Banasik z kl. 2 i dostała stół bilardowy, a 2. miejsce zajął Jakub Czekaj i otrzymał hulajnogę, kask i zabawki. Dzień dziecka odbywał się pod hasłem „Dzień Dziecka na Sportowo”, a organizatorem i pomysłodawcą akcji był pan Michał Kwiatek. Całe zawody polegały na pracy zespołowej wszystkich drużyn. Zespoły rywalizowały w różnych kategoriach sportowych, zaczynając od biegów sztafetowych, kończąc na przeciąganiu liny. Oczywiście nie obyło się bez tańca zumby, którą prowadziły: Julia Wojtyś, Wiktoria Kowalik oraz Alicja Tymińska. Aby nikt nie był głodny, rada rodziców przygotowała dla wszystkich przepyszne kiełbaski. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i aktywnie spędzili ten czas.

            Autorki: Wiktoria Misterkiewicz, Klaudia Szkwarek

      • Kontakty

        • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
        • 41 3534183
        • Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach Niziny 120A 28-142 Niziny Poland
        • mgr Bożena Tałaj
    • Galeria zdjęć

        brak danych