• Ogólnopolski Konkurs „Sprint papieski”

• 17 listopada 2022 roku trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Sprint papieski" zorganizowanym przez Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu. Patronat honorowy na Konkursem objął Marek Kamiński, podróżnik, zdobywca dwóch biegunów oraz Piotr Całbecki - Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Wiktoria Misterkiewicz, Marcin Rędzinski i Paweł Janowski, znaleźli się w gronie dwustu uczniów z całej Polski, którzy w ciągu 10 minut odpowiadali na 50 bardzo szczegółowych pytań z wiedzy o życiu św. Jana Pawła II.

Jadwiga Chodnicka

• „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” 🎅🏻

• Już po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” podjęło się szczytnego zadania, jakim jest zbiórka na rzecz podopiecznych Domu Dziecka Ojca Gwidona w Pacanowie.

Akcja trwa do 6 grudnia.

Za każdy, nawet najmniejszy dar serca Dziękujemy !!! 🎅🏻🎁🎅🏻🎁

• Sukces ucznia naszej szkoły !!!

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy II Miłosz Grosicki wziął udział w Turnieju Szachowym ,,Tydzień dla Niepodległej 2022''. Zajał III miejsce.

Turniej odbył się w systemie szwajcarskim. Zorganizowany został przez Świętokrzyską Federację Sportu w Kielcach oraz Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy.

Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i życzymy dalszych sukcesów.

Marta Redka

• „Szkoła do hymnu”

• Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprosiło po raz czwarty wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz placówki polonijne do udziału w czwartej edycji „Szkoła do hymnu”.

Akcja wspólnego śpiewania hymnu w szkołach w przeddzień 11 listopada została zapoczątkowana w 2018 roku w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Nizinach jak co roku chętnie przystąpili do tej akcji. Chcąc uczcić 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości wspólnie zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”.

#szkoładohymnu

• Akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pasowanie uczniów klasy I

• W dniu 10.11.2022 r. została zorganizowana akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod przewodnictwem pani Anny Myśliwiec. Obchody jedenastego listopada rozpoczęły się hymnem w wykonaniu wszystkich uczniów naszej szkoły. Wykonawcami  akademii byli uczniowie klas 4 i 7. Uroczystość odbyła się w stylu poetycko-muzycznym. Dekoracje zostały wykonane przez panią Iwonę Głąb. Po akademii odbyło się pasowanie uczniów pierwszej klasy oraz konkurs o patronie szkoły T. Kościuszce, w którym pierwsze miejsce zajęła Maja Królczyk (kl. VIII), drugie Wiktoria Kowalik (kl. VI), a trzecie miejsce zajął Krystian Królczyk (kl. V). Gośćmi specjalnymi uroczystości byli: Wójt Gminy Tuczępy - Jacek Wilk, pani Przewodnicząca Rady Gminy - Klaudia Pałka oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Jarosławic.

Kółko dziennikarskie
            Barbara Mroczka
            Wiktoria Misterkiewicz

• Wyjazd do Kielc do kina i na mecz piłki ręcznej

• Dnia 5 listopada uczniowie z klas 4-8 wyjechali pod opieką p. Lucyny Kwiatek, p. Grzegorza Kozioł i p. Jadwigi Chodnickiej na jednodniową wycieczkę do Kielc. Odwiedzili kino Helios, gdzie obejrzeli film pt. "King: Mój przyjaciel lew". Następnie po obiedzie udali się do Hali Legionów na mecz piłki ręcznej Łomża Industria Kielce - Chrobry Głogów. Gorąco dopingowali trzeci zespół świata z ostatnich Klubowych Mistrzostw Świata. Opłaciło się, gdyż końcowy wynik na tablicy wyniósł 41:25 dla drużyny z Kielc. Ze śpiewem i uśmiechami na twarzy uczniowie wrócili szczęśliwie do domu.

• Wycieczka do Warszawy

• Dnia 28 października uczniowie z klas 4-8 wyjechali pod opieką p. Lucyny Kwiatek,  p. Grzegorza Kozioł i p. Michała Kwiatka na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Odwiedzili Stadion Narodowy, widzieli, jak budowano nowe boisko, szatnie piłkarzy, miejsca VIP-ów, loże dla sprawozdawców telewizyjnych. Następnie aby dostać się do Centrum Nauki Kopernik przejechali metrem pod dnem rzeki Wisły. Uczniowie poprzez zabawę, korzystając z pomocy dydaktycznych, wykonywali mnóstwo doświadczeń z różnych dziedzin nauki. Kolejnym punktem programu był obiad. Każdy mógł kupić sobie co lubi. Następnie byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie pięknie oświetlonej Starówki. Tam też był czas na zakup pamiątek. Ze śpiewem i uśmiechami na twarzy uczniowie wrócili szczęśliwie do domu.