• #LaboratoriaPrzyszłości - nasze działania w październiku

          • Drugi miesiąc korzystania z zasobów pozyskanych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci.

             Nasi uczniowie nie mogą oderwać się od programowania, a podstawy robotyki tak ich fascynują, że najchętniej projektowaliby na każdej lekcji. Sprzęt i pomoce dydaktyczne zakupione z programu Laboratoria Przyszłości są świetnym urozmaiceniem zajęć dodatkowych. Klocki, drukarka 3D,roboty edukacyjne z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne karty pracy i pozwalają osiągnąć równie dobre efekty. Uczniowie klasy IV na zajęciach dodatkowych wykorzystywali klocki LegoEducation oraz roboty edukacyjne, uczyli się planowania wspólnej pracy oraz  cierpliwości. Uczniowie pobudzali swoją wyobraźnię- efektami były wspólnie stworzone ciekawe budowle, które wprawiali w ruch. Na zajęciach  ,,Kodowanie i programowanie”  uczniowie montowali roboty edukacyjne mieli przy tym trochę zabawy, mogli je również przetestować i sprawdzić jakie mają możliwości.

            Miesiąc październik był dobrą okazją na wykorzystanie sprzętu AGD. Uczniowie klasy II i III z myślą o witaminkach przygotowały zdrowe i pyszne desery owocowe. Dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu owocowego oraz zasadami bezpieczeństwa. Uczniowie degustowali swoje desery, a panie podkreślały wartości odżywcze koktajlu owocowego.

            Uczennice klasy VIII pod kierunkiem nauczycieli podczas ,,Pikniku rodzinnego „ w Tuczępach w plenerze z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski i sprawnie mieszały przy pomocy miksera. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do pieczenia. Było słodko i  smacznie, za dodatki służyły bita śmietana, dżem, cukier puder  i kolorowa posypka , owoce. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej. Były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki.

            Również nasze przedszkolaki z pomocą wychowawców mogli wykorzystać sprzęt kulinarny na zajęciach. Dzieci z Oddziału A przygotowały pyszną i zdrową sałatkę jarzynową ,pomogły im w tym deski i noże do krojenia zakupione w ramach programu. Oddział B pod czujnym okiem pań wykonał pyszny i zdrowy koktajl z pomocą robota wielofunkcyjnego.

            Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie pracowali z klockami LegoEducation. Ćwiczyli precyzję, koncentrację, cierpliwość, umiejętności manualne oraz kreatywność w opracowaniu samodzielnych projektów. Praca z klockami  wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się.

            Uczniowie klasy V na lekcji geografii w terenie wykorzystali aparat fotograficzny. Poznali w praktyce i samodzielnie zdefiniowali pojęcie krajobrazu, oraz jego rodzajów. Swobodnie odróżniali elementy krajobrazu naturalnego i stworzonego przez człowieka. Sami wyznaczali kierunki geograficzne w terenie.

            Uczniowie klasy VII na lekcji informatyki mieli możliwość poznania podstaw druku 3D. Na zajęciach tworzyli swoje pierwsze cyfrowe projekty korzystając z aplikacji Tinkercad. Najciekawsze projekty mogli wydrukować na drukarce 3D.

            Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była dokumentowana aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

            Program #LaboratoriaPrzyszłości pozwala uczniom  zdobywać wiedzę i doświadczenie, rozwija i pobudza kreatywność  oraz przyczynia się do rozwijania swoich pasji.

            Szkolny koordynator programu #LaboratoriaPrzyszłości Ewelina Łukawska

          • Warsztaty profilaktyczne

          • W dniu 26 października br. w naszej szkole  odbyły się warsztaty profilaktyczne w ramach realizacji Programu Wychowawczo – Profilaktycznego.

            Warsztaty prowadziły przedstawicielki sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE Busko-Zdrój. Zajęciami warsztatowymi zostali objęci uczniowie klas VI – VIII

            Zastosowana forma profilaktyki pozwoliła na zdobycie przez uczestników rzetelnej wiedzę na temat szkodliwości papierosów i e-papierosów oraz skutków działania nikotyny i innych związków toksycznych na organizm człowieka. Z uwagi na to, należy przeciwdziałać, instruować młode pokolenia w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo, a tym samym zredukować wiele czynników ryzyka, wyzwalających negatywne zachowania uczniów.  Działania profilaktyczne zorganizowała pedagog szkolny pani Katarzyna Nowak. 

          • V edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu”

          • Przesłuchanie do V edycji ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury za nami. Sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły na tle Orła Białego pod batutą pani Iwony Głąb i przy ogromnym wsparciu pani Agnieszki Król wykonało hymn państwowy oraz dwie pieśni hymniczne: „Rotę” i „Żeby Polska była Polską”. Teraz niecierpliwie czekamy na wyniki konkursu do 30 listopada br. 

            Konkurs został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

            #NarodoweCentrumKultury

          • #szkoła pamięta

          • W ramach akcji #szkoła pamięta w dniu 28 października 2022 przedstawiciele społeczności uczniowskiej przygotowali własnoręcznie wiązanki, które zostały złożone na na grobie nieznanego żołnierza na Młyńczyskach i grobie ks. mjr. Jana Francuza w Tuczepach. Uczniowie oczyścili i uporządkowali również nagrobki i zapalili symboliczne znicze w dowód pamięci po tych, którzy odeszli, broniąc naszej Ojczyzny.

          • Kiermasz ,,Dla Michała"

          • Serdecznie zapraszamy dziś  wszystkich mieszkańców do naszej szkoły. Czeka na Was specjalne stoisko wypełnione po brzegi: ciastami, łakociami, przetworami i innymi specjałami. Zachęcamy do zakupu naszych produktów, wspierając tym samym Michała w jego walce o powrót do zdrowia. Liczy się każda złotówka! Nie może Was tu dziś zabraknąć. 

            Serdecznie zapraszamy !!!

            Nauczyciele, pracownicy, rodzice, uczniowie ZPO w Nizinach

            link do zbiórki:https://www.siepomaga.pl/michal-podyma

          • Pomagamy! Ciasto dla Michała

          • Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców serdecznie zapraszają na kiermasz mieszkańców  gminy Tuczępy, ale również okolicznych miejscowości. Zakupić będzie można nie tylko ciasta i przetwory (soki,ogórki konserwowe i kiszone, paprykę, grzyby marynowane,itd.). Na naszym kiermaszu pojawi się także gęsina, miody, olej rzepakowy tłoczony na zimno, pierogi domowej produkcji. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Michała Podymy. 

            Zapraszamy. Liczy się każda złotówka!

          • XII Rajd Edukacyjny "Puszcza Jodłowa"

          • "Puszcza jest niczyja, nie moja, ani twoja, ani  nasza, jeno, Boża, święta " Stefan Żeromski

            W dniu 21 października 2022 nasza szkoła uczestniczyła w XII Rajdzie Edukacyjnym "Puszcza Jodłowa". Przemierzyliśmy około 8 km szlakiem niebieskim ze Świętej Katarzyny do Bodzentyna, po drodze rozwiązując pytania testowe oraz zagadki o tematyce przyrodniczej i krajoznawczej na sześciu punktach kontrolnych. Na zakończenie odbyło się ognisko z poczęstunkiem oraz wręczenie nagród laureatom. 

          • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            Jak co roku w naszej szkole w pierwszy piątek października przystąpiliśmy do akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie chętnie sprawdzali swoje umiejętności, odpowiadając ustnie i pisemnie. Bezbłędnie znający tabliczkę mnożenia otrzymali certyfikaty i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. 

            Koordynatorami akcji były nauczyciele matematyki pani Lucyna Kwiatek i pani Dorota Nizioł - Janicka.

          • Spotkanie z dzielnicowym 👮‍♀️

          • 30 września 2022 r. w naszej odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z dzielnicowym sierż. szt. Marcinem Wróblem. 

            Policjant rozmawiał z dziećmi i młodzieżą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

            Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

          • Dzień Chłopaka

          • 30 września to bardzo ważny dzień w szkolnym kalendarzu, przypada wówczas święto wszystkich chłopców. Poza ogromem życzeń płynących dla kolegów, dziewczęta z naszej szkoły przygotowały także drobne upominki. 

            Obchody Dnia Chłopaka był również świetną okazją do zorganizowania dyskoteki, która stanowiła dodatkową atrakcje i sprawiła, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy i radosny. 

            Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia ! 🎁🌸

          • Finał IV edycji Konkursu wiedzy o życiu i działalności ks. mjr Jana Francuza

          • W dniu 29.09.2022 r. odbył się finał IV Konkurs wiedzy o życiu i działalności ks. mjr Jana Francuza, którego osiemdziesiątą rocznicę śmierci obchodziliśmy w tym roku. Ksiądz major urodzony w Jarosławicach, uczestnik dwóch wojen, przeżył swoje życie zgodnie z zasadą "Bóg, Honor, Ojczyzna". Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W finale wzięło udział trzech uczniów, którzy wykazali się wnikliwą wiedzą na temat wydarzeń z życia tego bliskiego nam kapłana. Wyniki przedstawiają się następująco: 

            I miejsce - Filip Grosicki klasa VI, 

            II miejsce - Alicja Tymińska klasa VI, 

            III miejsce - Wiktoria Kowalik klasa V. 

            Organizatorem konkursu była pani Jadwiga Chodnicka.

          • Nasze działania we wrześniu w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości"

          • Nasza Szkoła od września rozpoczęła przygodę z programem Laboratoria Przyszłości.

            Uczniowie zapoznali się ze sprzętem, analizowali instrukcje obsługi zakupionych urządzeń, aby optymalnie i bezpiecznie wykorzystywać je w trakcie zajęć, wielu nauczycieli uatrakcyjniało dzięki niemu zajęcia i integrowało zespoły klasowe. Najczęściej użytkowany był sprzęt potrzebny do nagłośnienia ważnych wydarzeń oraz tworzenia fotorelacji, były to min.: Bieg FairPlay PKOI, Akcja „Sprzątanie świata-Wszystkie śmieci nasze są”, Europejski Dzień Języków Obcych, Akademia wrześniowa i Konkurs o ks.mjr J.Francuzie.

            W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia, klasa IV zaczęła zajęcia z ,,Kodowania i programowania”, które odbywają się raz w tygodniu. Dzięki zakupionemu sprzętowi uczniowie poznali na czym polega min. kodowanie z matą za pomocą koordynatów. Podczas zajęć pracowali z klockami Lego Education, budowali min. Ruch ,,akrobaty” (czyli wahadła) na kołach oraz stok narciarski, który na następnych zajęciach wprawią w ruch.

            Na lekcjach z informatyki najwięcej emocji wzbudziła drukarka 3D. Uczniowie mogli projektować, a następnie drukować swoje modele, zapoznali się z technologią druku 3D, mieli okazję obserwować pierwszy wydruk.

            Na zajęciach świetlicowych oraz korekcyjno-kompensacyjnych dzieci wykazywały się dużą kreatywnością przy tworzeniu konstrukcji z klocków min. Ażurki, mozaika, mogły dzięki nim ćwiczyć sprawność manualną.

            Nie obyło się oczywiście bez wspólnego gotowania w kąciku kuchennym, gdzie klasa I przygotowała pyszny i zdrowy sok owocowo-warzywny z pomocą robota wielofunkcyjnego. Na lekcjach muzyki uczniowie rozpracowywali sprzęt do fotografowania i nagrywania, aby dzielić się swoimi wrażeniami i upowszechniać dobre praktyki.

            To dopiero początek naszej edukacyjnej przygody w Laboratorium Przyszłości. Będziemy na bieżąco relacjonować nasze poczynania.

            Koordynator projektu pani Ewelina Łukawska.

          • Wrzesień 1939 - Pamiętamy!

          • Aby uczcić pamięć września 1939 roku uczniowie z klas V i VIII wraz z nauczycielem historii, panią Justyną Kwiecijasz, przygotowali akademię. Przepiękne dekoracje stworzyła pani Iwona Głąb. W ramach obchodów tej rocznicy, oprócz apelu, odbył się również konkurs wiedzy o księdzu Janie Francuzie zorganizowany przez panią Jadwigę Chodnicką. Do finału dostali się: Wiktoria Kowalik, Alicja Tymińska i Filip Grosicki. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Filip Grosicki (kl. VI), drugie - Alicja Tymińska(kl. VI) a trzecie - Wiktoria Kowalik (kl. V).

            W dniu dzisiejszym odbyło się również X Dyktando Niepodległościowe, którego w naszej szkole koordyanatorami byli Grzegorz Kozioł i Justyna Kwiecijasz. Szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV-VI, a później z klas VII-VIII. Na koniec dnia odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie starsi i młodsi byli bardzo zadowoleni.

            Kółko dziennikarskie

                                                                                             Barbara Mroczka

               Wiktoria Misterkiewicz

      • Kontakty

        • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
        • 41 3534183
        • Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach Niziny 120A 28-142 Niziny Poland
        • mgr Bożena Tałaj
    • Galeria zdjęć

        brak danych