• W trosce o bezpieczeństwo

          • Każdy dzień niesie ze sobą wiele zagrożeń. Każdego dnia dochodzi do zdarzeń, w których niezbędna jest interwencja jednostek ochrony przeciwpożarowej i pomoc człowiekowi. Ratowanie ludzkiego  życia to prawdziwe wyzwanie dla służb ratowniczych. To również wyzwanie dla młodych ludzi, by znali zasady bezpieczeństwa i ich przestrzegali, a w swoim życiu kierowali się rozwagą i ostrożnością. Dlatego też uczniowie klasy siódmej pod opieką pani Iwony Głąb przystąpili w marcu i w kwietniu do konkursu „Żyj bezpiecznie”, w ramach którego nagrali spot filmowy pt. „Życie to dar. Zadbaj, by było bezpieczne”. Wspólna praca dostarczyła uczniom wiele zabawy i okazała się wspaniałą lekcją pozwalającą w łatwy sposób przyswoić sobie zasady poruszania się po drogach oraz umiejętnego korzystania z urządzeń elektrycznych, grzewczych i gazowych znajdujących się w każdym domu.

          • Pomagamy Hospicjum w Busku-Zdroju

          • W ramach koła wolontariatu „Pomocna Dłoń” w marcu została przeprowadzona akcja dla Hospicjum w Busku-Zdroju. Zorganizowany został dzień z „Gofrem dla Hospicjum” oraz kiermasz rękodzieła wykonanego przez pensjonariuszy hospicjum. Koordynatorami były panie Sylwia Gruszka i pani Ewelina Łukawska, wspierane         w przepysznych wypiekach przez panią Agnieszkę Król i panią Justynę Pabian oraz panią Magdalenę Zdziebko. W akcje bardzo licznie zaangażowali się rodzice, którzy dostarczyli produkty, za co bardzo dziękujemy. Z przeprowadzonych działań udało się zebrać 2400 zł, które w dniu 05 kwietnia zostały przekazane dyrektorowi buskiego hospicjum, panu Jarosławowi Zatorskiemu.

            „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. Te piękne słowa Jana Pawła II. wzięliśmy w naszej szkole i lokalnej społeczności bardzo do serca. Wszystkie akcje charytatywne są licznie wspierane przez uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i lokalną społeczność, za co bardzo dziękujemy.

          • #LaboratoriaPrzyszłości- zajęcia z wykorzystania sprzętu w miesiącu marcu.

          • #LaboratoriaPrzyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnił w naszej szkole zajęcia lekcyjne i pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań uroczystości szkolnych i innych form rozwijania umiejętności. W miesiącu marcu 2023r. w naszej szkole zostało przeprowadzonych 17 godzin  z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

            Sprzęt, który został wykorzystany w tym miesiącu :

            Klocki Lego Education oraz klocki kreatywne– zajęcia z wykorzystaniem klocków miały na celu rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia poprzez tworzenie własnych projektów, pobudzanie uczniów do refleksji na temat zdolności, zainteresowań, predyspozycji zawodowych, uzdolnień. Klocki zostały wykorzystane na zajęciach świetlicowych oraz logopedycznych.

            Roboty edukacyjne CodeyRocky – programując roboty uczniowie oraz nauczyciele (podczas szkolenia) rozwijali swoją wyobraźnię, kreatywność oraz uczyli się logicznego myślenia i dochodzenia do najbardziej optymalnego rozwiązywania problemu. Nauka poprzez zabawę z robotami CodeyRocky rozwija umiejętności logicznego myślenia, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy w grupie i podstaw języka angielskiego. Wykorzystane na zajęciach roboty CodeyRocky były dla uczniów świetną zabawą i nauką. Dzięki licznym sensorom mogliśmy zaprogramować go na wiele sposobów. Robotem uczniowie oraz nauczycieli kierowali za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które obsługiwali z poziomu telefonu i komputera. CodeyRocky zostały wykorzystywane na zajęciach : Koła z  kodowania i programowania, języku niemieckim, na edukacji przyrodniczej w klasie I ,zajęciach świetlicowych , z psychologiem.

            Sprzęt nagłośnieniowy z mikrofonem – uczniowie wykorzystali go podczas ,,Pierwszego dnia wiosny”. Kształcili umiejętność występu na scenie.

            Aparat z funkcją nagrywania – podczas oprawy uroczystości ,,Dzień Kobiet” oraz ,,Pierwszego Dnia wiosny” uczniowie rozwijali swoje umiejętności sceniczne, uczyli się obsługi sprzętu.

            Sprzęt AGD- Robot wielofunkcyjny, mikser ,deski do krojenia oraz gofrownica zostały wykorzystane podczas akcji charytatywnej ,,Wspieramy hospicjum”.

            Gogle VR Oculus Quest 2Na zajęciach historii uczniowie   mieli  okazję zapoznać się z goglami VR. Każdy miał okazję spróbować obsługiwać się kontrolerami i znaleźć się w tej ,,magicznej” i wirtualnej rzeczywistości. Zajęcia zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne. Okulary VR to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać na zajęciach. Dzięki temu nauka w naszej szkole będzie nie tylko przyjemniejsza, ale także efektywniejsza.

            Tego typu nowatorskie zajęcia mogą się odbywać dzięki pomocom zakupionym przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

             

            Szkolny koordynator projektu Ewelina Łukawska

          • "Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki"

          • Nasze Przedszkole znalazło się wśród 20 innych placówek z województwa świętokrzyskiego, które przystąpiło do realizacji innowacyjnego projektu ,,Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki". Dzięki projektowi codzienne zabawy maluszków i ważne dla nich wydarzenia odbywają się w środowisku anglojęzycznym. Przedszkolakom język angielski będzie towarzyszył podczas pobytu w przedszkolu, przy zajęciach ruchowych, muzycznych, plastycznych, podczas spacerów, czynności higienicznych. Liderami projektu jest Urząd Marszałkowski, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.

             

            Koordynator projektu Ewelina Łukawska

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca to bardzo radosny dzień, ponieważ witamy wtedy wiosnę. Do ZPO Publicznej Szkoły Podstawowej też zawitała w tym dniu wiosna. Korytarze zrobiły się od rana kolorowe za sprawą poprzebieranych za różne bajkowe postacie uczniów. Dopełnieniem ich kolorowych stylizacji były różnokolorowe skarpetki nie do pary założone w ramach Światowego Dnia Tolerancji dla Ludzi z Zespołem Downa oraz  różne ciekawe zamienniki plecaków, w których przynieśli dziś książki i zeszyty. Wspólnie świętowaliśmy ten dzień przy dźwiękach muzyki zajadając na przerwach pyszne kolorowe gofry, ze sprzedaży których cały dochód zostanie przekazany            do zaprzyjaźnionego Hospicjum w Busku Zdroju. Samorząd uczniowski przygotował również dla całej społeczności szkolnej prezentację multimedialną "Symbole wiosny", przedszkolaki wcieliły się w  rolę małych skrzatów i w kolorowych strojach zatańczyli do skocznej irlandzkiej muzyki nawiązując tym do Dnia Św. Patryka, rozpoczynającego wiosnę w krajach UK. Po tym występie radosna atmosfera udzieliła się już wszystkim,            a dowodem był finałowy taniec Macarena, która zatańczyła niemal cała szkoła, zarówno uczniowie jak i nauczyciele

          • Międzypowiatowy Konkurs z okazji Dnia Matematyki

          • Dnia 14 marca w naszej szkole odbył się I etap Międzypowiatowego Konkursu z okazji Dnia Matematyki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 organizowany przez PODiDN w Busku-Zdroju. Cele konkursu: popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych; pokazanie matematyki z innej, ciekawej strony; poznanie nowego sposobu uczenia się matematyki; wykorzystanie narzędzi TIK do sprawdzenia wiedzy uczniów. Konkurs zbiegł się ze świętem liczby Pi. Przebiegał w dwóch kategoriach: klasy 4 – 6 oraz 7 – 8. Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia była pani Dorota Nizioł – Janicka wspomagana przez panią Lucynę Kwiatek. Należy nadmienić, że uczniowie naszej placówki licznie przystąpili do rozwiązywania zadań testowych matematyczno-logicznych.

          • Dzień Kobiet

          • Każdy dzień jest doskonałą okazją, by sprawiać sobie przyjemność. Tak też jest 8 marca, kiedy to wszystkie kobiety, kobietki i dziewczęta obchodzą swoje święto. Dlatego dzisiaj w naszej szkole było bardzo świątecznie. Kwiaty, słodycze, miłe gesty i słowa sprawiały, że ten dzień był wyjątkowo miły. A inscenizacja przygotowana przez naszych Panów Grzegorza i Michała, ale z jakże dużym zaangażowaniem Pań: Justyny Kwiecijasz, Lucyny Kwiatek, Iwony Głąb, Katarzyny Haczyk, Iwony Banasik i Sylwii Gruszki dostarczyła wszystkim wiele radości. Dziękujemy również za przybycie naszym cudownym Gościom: Jackowi Wilkowi – Wójtowi Gminy Tuczępy, Klaudii Pałce – Przewodniczącej Rady Gminy Tuczępy, Annie Kędziora – Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Tuczępy, Marcie Komorowskiej – Kucharczyk – Kierownikowi Centrum Kultury w Tuczępach; naszym radnym: pani Anecie Misterkiewicz i panu Krzysztofowi Ptak; emerytowanym pracownikom – paniom Henryce Pabian i Henryce Sakwa, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich: „Nizinianki” z Nizin, „Babiniec” z Jarosławic, „Paryżanki” z Nieciesławic, „WJanuszki” z Januszkowic oraz rodzicom, nauczycielom i uczniom. Wszystkim paniom życzymy zdrowia, sukcesów, dobrego samopoczucia i wielu powodów do uśmiechu nie tylko w Dzień Kobiet.

          • Zakończenie akcji "Góra Grosza"

          • Kolejny raz w klasach I - VIII została przeprowadzona akcja „Góra grosza”. Wraz z członkami szkolnego koła wolontariatu „Pomocna dłoń” zostały podliczone wszystkie grosze. Uzbierana kwota to 260,01 zł. Warto pomagać ♥️

          • Zajęcia w miesiącu lutym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

          • Miesiąc luty kojarzy się nam z Świętem Zakochanym.Walentynki były świetną okazją do przygotowania zajęć o tej tematyce. Uczniowie klas: VI i VII  doskonalili swoje umiejętności projektowania i przygotowania wydruków do drukarki 3D. W aplikacji Tinkercad królowały serca. Potem tylko trzeba było cierpliwie poczekać, aż wszystko się wydrukuje na drukarce 3D zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

            Pani dyrektor Bożena Tałaj z uczniami uczęszczającymi na zajęcia koła teatralnego przygotowała  inscenizację pt. "Jaś i Małgosia". Był to magiczny i ,,Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka”. Podczas przedstawienia wykorzystano nagłośnienie zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyslosci. Dokumentacja fotograficzna została wykonana aparatem Canon również zakupionym z wyżej wymienionego projektu.

            Na zajęciach dodatkowych koła ,,Kodowanie i programowanie” uczniowie klasy IV tworzyli walentynkowe animacje za pomocą swoich Codey.

            Największym przedsięwzięciem okazała się akcja charytatywna  ,,Gofry dla Olafa”w  którą zaangażowało się mnóstwo osób : rodziców, nauczycieli, uczniów. Kwota zebrana podczas akacji zostanie przekazana na leczenie chłopca.

            W miesiącu lutym gościliśmy specjalnie oznaczony i wyposażony w nowoczesny sprzęt bus Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, a w nim zespół edukatorów, którzy poprowadzili bardzo ciekawe zajęcia z wykorzystywania najnowszych technologii. Pokazali, jak w praktyce wykorzystywać sprzęt zakupiony dzięki Programowi #LaboratoriaPrzyszłości. Dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się, jak wygląda drukowanie w 3D z wykorzystaniem drukarki 3D oraz długopisów 3D oraz zapoznać ze sztuczną inteligencją i jej wykorzystaniem na co dzień.

             

            Cieszymy się, że dzięki  programowi #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie odkrywają swoje talenty i zainteresowania.

             

            Szkolny koordynator programu Ewelina Łukawska   

             

          • Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości

          • 23 lutego do naszej placówki przyjechał specjalnie oznaczony i wyposażony w nowoczesny sprzęt bus Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, a w nim zespół edukatorów, którzy poprowadzili bardzo ciekawe zajęcia z wykorzystywania najnowszych technologii. Pokazali, jak w praktyce wykorzystywać sprzęt zakupiony dzięki Programowi #LaboratoriaPrzyszłości. Dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się, jak wygląda drukowanie w 3D z wykorzystaniem drukarki 3D oraz długopisów 3D oraz zapoznać ze sztuczną inteligencją i jej wykorzystaniem na co dzień. Zespół edukatorów z pasją poprowadził dla uczniów interaktywne, pełne zabawy lekcje, wspierając rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie.

            W zajęciach wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z Nizin i Tuczęp.

          • Akcja charytatywna ,,Gofry dla Olafa”

          • Akcja charytatywna ,,Gofry dla Olafa” przeprowadzona w dniu dzisiejszym, 21.02 w Szkole Podstawowej w Nizinach, przerosła nasze oczekiwania. Ogromne zaangażowanie rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy do ostatniej chwili dostarczali półprodukty do przygotowania słodkich gofrów przyczyniło się do zebrania niebagatelnej kwoty - 2630,40zł, która zostanie w całości przekazana na leczenie chorego na Histiocytozę, Olafa Rogowskiego z gminy Tuczępy. Ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które prostym odruchem serca pomogły w realizacji tego pięknego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do pań przygotowujących te pyszne słodkości -  p. P. Bartochy, p. M. Zdziebko , p. E. Łukawskiej, p. A. Król i p. S. Gruszki.

            Anna Myśliwiec 

          • Dzień Babci i Dzień Dziadka

          • W naszej szkole 17 lutego odbył się walentynkowy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Walentynki to przecież czas miłości, a czy istnieje piękniejsza miłość niż dziadków do wnucząt a wnucząt do dziadków? Dlatego postanowiliśmy przygotować dla naszych kochanych Babć i Dziadków inscenizację pt. "Jaś i Małgosia". Zabraliśmy publiczność do magicznego lasu na niezwykłą przygodę. Bardzo dziękujemy za przybycie i pomoc wszystkim w przygotowaniach. KGW z Nizin, Jarosławic, Nieciesławic i Januszkowic za cudowny występ. NASZYM Rodzicom za słodkości i pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Strażakom z Jarosławic za wsparcie w przygotowaniu sali dla gości. Dziękuję również moim młodym artystom za rewelacyjny występ, mojemu Gronu za zaangażowanie i wyrozumiałość, a Kochanym Dziadkom, Babciom, zaproszonym gościom, władzom naszej gminy - za tak liczne przybycie.

          • Dzień św. Walentego

          • W dniu św. Walentego czyli dniu radości, życzliwości i MIŁOŚCI Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową, dzięki której każdy uczeń mógł przekazać życzenia wybranej osobie. Kolor czerwony zdominował korytarze szkolne, a nastrój życzliwości unosił się w powietrzu przez cały dzień.

          • Zabawa choinkowa

          • Zabawa choinkowa to jedno z ciekawszych wydarzeń w naszej szkole. Uczniów czekały tańce, konkursy, poczęstunek. To wszystko złożyło  się na organizowaną przed feriami zimowymi zabawę. Do samego końca uczniowie wspaniale się bawili i w dobrych humorach mogli oczekiwać zimowego wypoczynku.

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
      • 41 3534183
      • Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach Niziny 120A 28-142 Niziny Poland
      • mgr Bożena Tałaj
  • Galeria zdjęć

      brak danych