W tym roku w piątek tj. 5 grudnia, obchodziliśmy w szkole Mikołajki. W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie w czerwonych, mikołajowych czapkach. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa - Mikołaja. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były w miarę grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości. Dla każdego ucznia młodszego i starszego znalazł się upominek. Dzieci w swoich klasach przygotowały krótkie występy na powitanie Świętego Mikołaja: śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Było dużo radości i uśmiechów.
Wizyta w Oleśnicy
ZPO Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach poszerza ofertę edukacyjno-wychowawczą współpracując z innymi placówkami i wspierajac się wzajemnie w oddziaływaniach edukacyjno-wychowawczych.
W listopadzie 2014 r. na zaproszenie Gminnego Przedszkola w Oleśnicy wzięliśmy udział w projekcie związanym z przygotowywaniem tej placówki do nadania jej imienia św. Jana Pawła II. Nauczyciel katechezy Henryka Wieczorek na spotkaniu z liczną grupą przedszkolaków, przybliżyła dzieciom postać naszego Papieża Polaka, jako osoba, która miała szczęście spotkać się z Nim osobiście. Mali odkrywcy z zaciekawieiem oglądali prezentowane zdjęcie z tego spotkania, jak również z godną podziwu uwagą wysłuchali fragmentu książki o "Chłopcu z Wadowic".
Towarzyszący nauczycielce uczniowie z klasy V ubarwili zajęcia przedszkolne oprawą muzyczno-wokalną, sami także ubogacając się ich entuzjazmem, otwartością i świadomością dostojeństwa naszego Wielkiego Polaka.
Henryka Wieczorek
Próbna ewakuacja
W piątek 28 listopada 2014 r. o godz. 10.00 w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Jej głównym celem było zapoznanie uczniów, przedszkolaków i wszystkich pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Wszystkie dzieci oraz pracownicy naszej placówki zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować. W spokoju i bez paniki wykonaliśmy zadanie próbnego alarmu, o czym dyrektorowi szkoły zameldowali nauczyciele. Nasza szkoła od zawsze współpracuje z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Nizinach. Organizowane są spotkania ze strażakami w szkole i w remizie, gdzie dzieci aktywnie uczestniczą w pogadankach, pokazach itp.
Konieczność przeprowadzenia próbnej ewakuacji wynika z § 17 ust.1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r. Nr 109, poz. 719).
Andrzejki w szkole
Andrzejki to tradycyjny wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki).
Andrzejki to impreza, która co roku cieszy się dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. W tym roku nasi uczniowie pod opieką swoich wychowawców mieli okazję powróżyć z kart, lać wosk, nakłuwać papierowe serca, wróżyć z użyciem butów. Były także zabawy z butelką, kartki do losowania z wróżbami itp. Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W tym dniu wróżyli sobie wszyscy uczniowie i nauczyciele. Przepowiednie dotykały różnych tematów. Najczęściej dotyczyły uczuć, przyszłych zawodów, sytuacji materialnej czy postępów w nauce. Śmiechom i zabawie nie było końca. Dyskoteka andrzejkowa zakończyła się o godz. 20.00, a wszyscy świetnie się bawili przy połyskujących kulach dyskotekowych. Niezawodni rodzice zadbali o pyszny poczęstunek dla swoich pociech. Dziękujemy im za to!
Organizatorzy: Samorząd Uczniowski i wychowawcy klas
Andrzejki w przedszkolu
27 listopada 2014 r. przedszkolaki świętowały "Andrzejki". Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych. Były piosenki, pląsy i zabawy, nie zabrakło również popularnych wróżb. Dzieci przepowiadały sobie co ich czeka w przyszłości rzucając kostką, poznawały imię przyszłego przyjaciela przekuwając serce szpilką oraz uczestniczyły w wielu innych wróżbach, które dostarczały dzieciom dużo radości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny na naszej stronie!
Przedstawienie "Miesiące kupują buty"
Dnia 26 listopada 2014 r. uczniowie klasy III oraz Ib z koła teatralnego prowadzonego przez p. Martę Redkę, zaprezentowali inscenizację "Miesiące kupują buty". Dzięki kolorowo przebranym młodym aktorom i barwnej dekoracji widzowie mogli śledzić perypetie kolejnych miesięcy, które próbowały zaopatrzyć się w odpowiednie dla siebie obuwie. Właścicielem sklepu obuwniczego był Stary Rok, który poradził sobie znakomicie. Wspaniałą widownią były przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Po przedstawieniu miał miejsce mały quiz na temat miesięcy. Mali widzowie (także Ci z przedszkola) wykazali się dużą wiedzą, potrafili wymienić kolejno nazwy wszystkich miesięcy. Zdjęcia już są na stronie...
Święto Pluszowego Misia
Dnia 25 listopada 2014 r. Szkoła Podstawowa w Nizinach włączyła się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, który został ustanowiony dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Organizatorkami były panie: bibliotekarka Nina Wójcik - Skiba, Ewelina Łukawska oraz Anita Machniak. Świętowały wszystkie pluszaki, małe i duże, stare i te całkiem nowe. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu w naszej szkole gościliśmy najmilsze zabawki dla dzieci – pluszowe misie. Dekoracja ścienna na korytarzu szkoły, (którą wykonała Ewelina Łukawska) zapełniła się wspaniałymi portretami misiów z różnych książek i filmów. Uczniowie zabrali z domu swoją ulubioną przytulankę.
W obecnym roku przypada 112 rocznica ustanowienia Światowego Dnia Pluszowego Misia. Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w szkole odbyły się w różnej formie zajęcia edukacyjno-rozrywkowe związane z misiem dla dzieci. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się czytanie książek o misiach. Uczniowie starszych klas czytali młodszym. Dzieci dowiedziały się jaka była historia tego święta, a przy pomocy przedstawionej prezentacji multimedialnej zapoznały się z postaciami ważnych i znanych misiów, bohaterów książek i filmów. Rozpoznawały portrety Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Gumisiów, misia Paddingtona, Yogi, Colargola. Dużo radości sprawiło wszystkim rysowanie swojego ulubionego misia.
Nina Wójcik - Skiba
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Ogłoszenie: Andrzejki
Dnia 27 listopada (czwartek) 2014 r. DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA dla klas I-VI (godz.16.00-20.00)
W programie: Magia i wróżby Gry i zabawy przy muzyce Słodki poczęstunek
Ogłoszenie: Weź misia!
Dnia 25 XI będziemy obchodzić w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Przynieście do szkoły swoje misie. Czeka Was wiele ciekawych przeżyć!
Pluszowy Miś obchodzi w tym roku 112 urodziny!
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Dnia 20.11.2014 roku po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na znak życzliwości społeczność szkoły – dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie w swoim ubiorze mieli coś w żółtym kolorze. Uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK przygotowali różne atrakcje dla swoich koleżanek, kolegów i nauczycieli. Prowadzący akcję wręczali wszystkim żółte, uśmiechnięte minki, częstując przy tym plasterkiem cytryny, by szybko wywołać uśmiech na twarzach kolegów.
Uczennice z PCK przypomniały „Kodeks życzliwego ucznia”: Uśmiechaj się, Pomagaj słabszym, Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, itp. Przeprowadzono także konkurs na „Wiersz lub piosenkę o życzliwości”. Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudziła akcja wysyłania pocztówek z życzeniami do wybranych przez siebie osób lub instytucji. Uczniowie z Nizin przekazali pozdrowienia m. in. dla Magdy Gesller czy Wojciecha Szczęsnego.
Ponadto każdy miał możliwość wpisania życzeń do dowolnie wybranej osoby na specjalnie przygotowanym plakacie. Niecodziennemu i bezbolesnemu badaniu zostali poddani nauczyciele. Uczniowie „Życzlimiometrem” zmierzyli występujący bądź nie poziom życzliwości u nauczycieli. Wysokie wyniki rozwiały wszelkie wątpliwości- wszyscy badania są życzliwi . W nagrodę dostali od młodzieży naklejki uśmiechniętych minek oraz Recepty na życzliwość.
W tym dniu uczniowie przypomnieli o zasadach obowiązujących życzliwego człowieka, uśmiechali się do siebie i byli nieco bardziej wyrozumiali i cierpliwi wobec siebie. Jednak nie tylko w tym jednym dniu powinniśmy być dla siebie życzliwi. Najprostsze słowa jak: proszę, przepraszam czy dziękuje mogą poprawić humor na resztę dnia.
Klaudia Pałka
Warsztaty dla rodziców
Dnia 13 listopada 2014 r. rodzice uczestniczyli w warsztatach nt. "Wychowanie dzieci", które prowadziła psycholog Bernadetta Pisarczyk z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju. Podczas spotkania rodzice mogli zdobyć wiedzę, która pozwoli im radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z wychowywaniem dziecka. Pani dyr. Halina Ormiańska przypomniała, że 20 listopada będziemy obchodzić (w tym roku po raz pierwszy) Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. - Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać – piszą we wspólnym liście, przesłanym do wszystkich szkół, szefowa MEN i Rzecznik Praw Dziecka. List można przeczytać na naszej stronie w zakładce Pedagog szkolny. Znajduje się tam również Światowa Konstytucja Praw Dziecka. 20 listopada będziemy także świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka.
Przypominamy również, że Samorząd Uczniowski i PCK organizują w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Klaudia Pałka - pedagog szkolny
Ogłoszenie - zebranie z rodzicami w Przedszkolu
Dnia 18 listopada (wtorek) o godz. 8.00 odbędzie się zebranie z rodzicami w Przedszkolu. Zapraszamy wszystkich rodziców.
Ogłoszenie - zdjęcie pierwszoklasistów
Fotoreporterzy Echa Dnia w piątek 14 listopada odwiedzą naszą szkołę w celu fotografowania uczniów klas I. Prosimy o ubranie dzieci w schludne ubranie.
Wychowawcy klas pierwszych
Filmik!!!
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z uroczystości otwarcia Sali Gimnastycznej w Nizinach
Kliknij na poniższy link:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4Q3EiicFd5A
11 listopada Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach niewoli Rzeczpospolita wróciła na mapy Europy i świata. W rocznicę tego wydarzenia w całym kraju odbywały się uroczystości, apele, akademie, koncerty itp.
W środę 12 listopada 2014 r. w naszej szkole obchodzono rocznicę tego wydarzenia. Akademia miała tym razem charakter koncertu pieśni niepodległościowej, co znakomicie nawiązuje do coraz bardziej powszechnej tradycji obchodzenia listopadowego święta. Uczennice pięknie śpiewały różne pieśni niepodległościowe i hymny, które towarzyszyły Polakom od wieków, zagrzewały do boju naszych przodków, krzepiły ducha narodowego czasów niewoli. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Stało się już tradycją, że mieszkańcy naszej gminy obchodzą rocznicę odzyskania niepodległości biorąc udział w uroczystościach organizowanych w Tuczępach. Dnia 11 listopada brała w nich udział także delegacja naszej szkoły: uczniowie, nauczyciele i dyrekcja.
Zdjęcia na stronie. M.R.
Podchody w lesie
Dnia 10 listopada 2014 r. uczniowie zamiast w szkolnych ławkach, czas spędzili na leśnych podchodach, był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zabawę znaną starszym pokoleniom, ale niekoniecznie dzisiejszej młodzieży zorganizowała pani Justyna Kwiecijasz. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. I grupa uczniowie klasy IV wraz z opiekunem Eweliną Łukawską wyruszyli spod gimnazjum w Jarosławicach o godz 10.30, zostawiając w lesie trasę oznaczoną różnymi znakami, zrobionymi z szyszek, gałęzi, strzałek narysowanych na kartkach papieru prowadzącą z lasu Jarosławice - Nieciesławice. Uczniowie na końcu swojej trasy wraz z opiekunem stworzyli kryjówkę, w której się ukryli. O godz 11.30 wyruszyli uczniowie z klasy V i VI wraz z opiekunem Justyną Kwiecijasz, śladami pierwszej grupy, ich zadaniem było odnalezienie pierwszej grupy, co bezbłędnie im się udało. Uczniowie wraz z opiekunami wrócili bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, pełni nowych wrażeń. Chętnie opowiadali o swoich przeżyciach i doświadczeniach minionego dnia.
Ewelina Łukawska
ŚLUBOWANIE PIERWSZYCH KLAS
Dnia 7 listopada 2014 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: ks. proboszcz Jan Seweryn z parafii Niziny oraz Pani Dorota Czerwiec Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Tuczępach. Licznie przybyli rodzice oraz dziadkowie najmłodszych uczniów.
Dyrektor szkoły Halina Ormiańska powitała pierwszoklasistów, ich rodziców oraz gości. Program artystyczny przygotowały wychowawczynie: klasy I ,,a” Pani Teresa Wójcik i klasy I ,,b” Pani Ewelina Łukawska, która wykonała także dekorację. W występach pomagali pierwszakom uczniowie klasy IV: Zuzanna Sakwa, Wiktoria Dudek, Weronika Stolarska, Natalia Nowak, Zuzanna Zielińska, Kornelia Mazur oraz Maciej Zdral. Scenariusz tej ceremonii był bardzo ciekawy. Otóż Zła Wróżka zamieniła dzieci w leniuchów. Na szczęście Dobra Wróżka obiecała dzieciakom, że jeśli wyruszą ze starszymi dziećmi do czterech krain: Krainy Muzyki, Krainy Mądrości, Krainy Miłości oraz Krainy Pracowitości i przyniosą symbole: klucz wiolinowy, sowę, serce i pszczółkę – to ich odczaruje i będą pierwszakami. Dzieci swoimi występami udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać, są mądre, kochają Boga, naszą Ojczyznę Polskę oraz rodziców i są pracowite. Symbole zdobyły i zdały egzamin na ,,szóstkę”, a Dobra Wróżka mogła już zdjąć złe zaklęcie. I tym akcentem zakończyła się część artystyczna. Teraz już całkiem poważnie uczniowie przystąpili do ślubowania. Z wielkim przejęciem powtarzali słowa przysięgi. Aktu pasowania - poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem - dokonała Pani dyr. Halina Ormiańska.
Na zakończenie uroczystości nasz gość Pani Dorota Czerwiec wręczyła dzieciom prezenty od Wójta Gminy Tuczępy Marka Kaczmarka i Rady Gminy. Obdarowane dzieci były bardzo zadowolone ze wszystkich upominków, za które serdecznie dziękujemy. Od rodziców pierwszaki otrzymały słowniki ortograficzne, szkoła podarowała birety, a ks. Jan Seweryn obrazki religijne. Ksiądz w swoim wystąpieniu pochwalił dzieci za wspaniały występ i zachęcał do naśladowania św. Jana Pawła II. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek oraz dyskoteka.
Dyrekcja oraz wychowawcy klas pierwszych dziękują rodzicom za ogromne zaangażowanie w życie szkoły i okazaną pomoc przy organizacji tej niezwykłej imprezy.
Marta Redka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie...
UROCZYSTE OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ
SALA GIMNASTYCZNA W NIZINACH OTWARTA W OLIMPIJSKIM STYLU
Dnia 5 listopada 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Zespole Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole im T. Kościuszki w Nizinach pod Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. To data, która wpisze się do historii szkoły jako jeden z najbardziej podniosłych i ważnych momentów z jej życia.
Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Grzegorz Bień, Wiceprezes Zarządu ,,KARTEL” S.A. Tomasz Sękiewicz, Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak, Wójt Gminy Tuczępy Marek Kaczmarek, Przewodniczący Rady Gminy Jacek Wilk oraz radni Gminy Tuczępy, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Jacek Bławat, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Zioło i Robert Gwóźdź, Prezes Stowarzyszenia ,,Niziny Górą” Zofia Guz, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Dorota Czerwiec. Uczestnikami spotkania byli nie tylko przedstawiciele władz, ale także miejscowi przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjum wraz z pocztami sztandarowymi, nauczyciele, pracownicy obsługi ZPO w Nizinach, rodzice, uczniowie oraz mieszkańcy wsi Niziny i okolicznych miejscowości.
Po uroczystym przecięciu wstęgi wszyscy udali się do nowego obiektu, gdzie prowadząca uroczystość Klaudia Pałka przywitała przybyłych gości. Podziękowała wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia. Przypomniała także, że otwarcie sali gimnastycznej w Nizinach zbiegło się ze 100-leciem istnienia szkolnictwa na terenie Nizin. Upamiętniając tę rocznicę Pani Klaudia Pałka zaprosiła do odsłonięcia pamiątkowej tablicy: Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty Grzegorza Bienia, Wiceprezesa firmy ,,KARTEL” S.A. Tomasza Sękiewicza, Wójta Gminy Tuczępy Marka Kaczmarka, Przewodniczącego Rady Gminy Jacka Wilka, radnych z Nizin: Stanisława Zgrzywę, Bogdana Gozdka i Adama Stępnia, nauczycielkę z najdłuższym stażem pedagogicznym w szkole Grażynę Czeczot, Przewodniczącą Rady Rodziców Darię Ptak, a także Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Patrycję Boruch.
Ksiądz Jan Seweryn proboszcz parafii p. w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nizinach dokonał poświęcenia nowej sali gimnastycznej. Po krótkim nabożeństwie, odczytaniu Słowa Bożego i odmówieniu modlitwy wszyscy zgromadzeni zaśpiewali pieśń ,,Barka”.
Następnie prowadząca uroczystość poprosiła zgromadzonych gości o zabranie głosu. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, że uczniowie z niecierpliwością oczekiwali obiektu na miarę ich marzeń i potrzeb. - Myślę, że zasłużyliśmy wszyscy, a przede wszystkim te dzieciaki na tak wspaniały obiekt. Bo przez te wszystkie lata od 1968 roku nasze dzieciaki ćwiczyły na sali sportowej, która miała 72 m² powierzchni. Nie sposób w XXI wieku rozwijać kulturę fizyczną i zmieniać tryb życia w takich warunkach – mówiła Pani Dyrektor. Kontynuując podziękowała instytucjom za tak szybkie i sprawne wybudowanie sali, a rodzicom i dzieciom za dopingowanie powstawania tak wspaniałego miejsca do krzewienia kultury fizycznej. Na koniec odczytała list Posła na Sejm RP Lucjana Marka Pietrzczyka, w którym gratulował wspaniałej inwestycji i życzył dalszych sukcesów w realizacji założonych celów oraz zadowolenia i optymizmu dla całej społeczności związanej z naszą szkołą.
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas mówił o naszych uczniach, jako o przyszłych, wybitnych sportowcach.- Chcę w imieniu Samorządu Województwa bardzo serdecznie pogratulować, że tutaj w Nizinach marzenia mogą się zmaterializować i spełnić. Gratuluję imponującego postępu tej inwestycji. Marszałek zwrócił się do uczniów – Droga młodzieży! Wykorzystujcie to jak najlepiej, hartujcie swoje charaktery, pokonujcie bariery fizyczne, bądźcie prawdziwymi mistrzami. Warunki są znakomite i warto je wykorzystywać.
Kolejno głos zabierali zaproszeni goście. Wszyscy składali gratulacje i życzyli, aby nowa sala służyła uczniom oraz społeczności lokalnej, a także przyszłym pokoleniom. Goście wyrazili także słowa uznania dla dyr. szkoły, wójta oraz wykonawców za trud i ogrom pracy, jaki włożyli w powstanie tego obiektu, który zaprojektował mgr inż. arch. Grzegorz Miąsko. W swoim przemówieniu Wójt Gminy Tuczępy Marek Kaczmarek podkreślił, w jak szybkim tempie udało się wybudować Salę Gimnastyczną, jak wielki jest to sukces całej społeczności gminy oraz jak ważna była zgodna współpraca wszystkich instytucji. Natomiast Wicekurator Oświaty Grzegorz Bień wyraził zadowolenie widząc naszą szkołę ,,we wspaniałej formie, otoczonej przyjaciółmi w postaci samorządowców, a przede wszystkim rodziców, bez których szkoły nie ma, nauczycieli aktualnych i byłych, otoczenia wsparciem duszpasterskim”. Podkreślił, że wszystko to prowadzi do sukcesu szkoły i jej uczniów.
Otwarcie sali przyczyni się do rozwoju kultury fizycznej w gminie, dając ogromne możliwości wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz rozwijania talentów sportowych. Teraz dzieci będą miały szansę trenować w nie gorszych warunkach, niż uczniowie wielkich miast. Jednocześnie fakt ten stanowi wyzwanie i zadanie. ,,Chodzi o to, aby teraz należycie ten obiekt wykorzystać” - podkreślała nie od dziś dyr. szkoły Halina Ormiańska - ,,by był wciąż żywy i owocował w uczniach wynikami sportowymi i zdrowym stylem życia”. Niektórzy goście przyjechali z prezentami. Dziękujemy Panu Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego Adamowi Jarubasowi, Wicestaroście Buskiemu Stanisławowi Klimczakowi, Panu Arturowi Kańskiemu – Dyrektorowi Gimnazjum w Jarosławicach oraz Towarzystwu Przyjaciół Gminy Tuczępy za piłki do zajęć sportowych.
Drugą częścią uroczystości był wspaniały występ artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przedstawienie nawiązywało do greckich, starożytnych Igrzysk Olimpijskich. Był zapalony symboliczny znicz i prezentacja różnych dyscyplin sportowych, co ubarwiło widowisko. Przygotowały je: Justyna Kwiecijasz, Anna Myśliwiec, Henryka Wieczorek, Dorota Nizioł-Janicka, a Grzegorz Kozioł i Grzegorz Studziżur odpowiadali za oprawę muzyczną tej imprezy. Dekorację przygotowała Pani Iwona Głąb.
Zaproszeni goście chętnie dokonywali pamiątkowych wpisów do kroniki szkolnej. Na otwarciu sali gimnastycznej w Nizinach wystąpiła zachwycająca wszystkich grupa taneczna projektu ,,Skacząc w dorosłość”. Swoimi talentami muzycznymi pochwalili się także nasi uczniowie, którzy popisali się grą na gitarze czy keyboardzie. Nad występami czuwał muzyk Pan Maciej Szewczyk.
Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem dla dzieci oraz gości. Pierwsza impreza na nowej sali już za nami. Czekamy na więcej.
Nowa sala gimnastyczna ma wymiary 18m x 40m, połączona jest z budynkiem szkoły łącznikiem komunikacyjnym. Na sali powstały różnego rodzaju boiska m.in. do: koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, a także szatnia, trybuny z siedziskami dla 131 osób. Na sali znajduje się również tablica elektroniczna oraz kotara grodząca, która pozwoli podzielić salę na dwa mniejsze sektory. Koszt inwestycji to ok. 3 mln złotych, z czego na realizację zadania samorząd gminy uzyskał dofinansowanie w wysokości 70% ze środków ministerialnego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „KARTEL" S.A. z Jędrzejowa. Sala gimnastyczna jest nowoczesna, dobrze wyposażona i na pewno spełni oczekiwania uczniów oraz nauczycieli, a także wszystkich mieszkańców pobliskich miejscowości.
Dyr. Szkoły Halina Ormiańska
Marta Redka
Anita Machniak
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym na naszej stronie. Wkrótce nowe zdjęcia...
Wyjazd do Staszowskiego Ośrodka Kultury
Dnia 4 listopada 2014 r. bardzo liczna grupa przedszkolaków oraz uczniów klas I - III wyjechała do Staszowskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. "Pan Andersen". Kierownikiem wycieczki była Pani Marta Redka, a opiekunami Panie: Katarzyna Haczyk, Iwona Banasik, Ewelina Łukawska, Nina Wójcik-Skiba oraz Roksana Wałaszek. Aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza przedstawili trzy baśnie najsłynniejszego baśniopisarza: "Brzydkie Kaczątko", "Calineczka" i "Nowe szaty cesarza". Spektakl był pełen komicznych sytuacji i humoru słownego, rozśmieszał dzieci, a zarazem uczył je takich wartości jak: PRZYJAŹŃ, TOLERANCJA, DOBRO I PRAWDA. Świetna gra aktorów, piękna scenografia, muzyka i stroje pozostawiły u widzów niezapomniane wrażenia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie