• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

• w roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Wybór szkoły to ważna i odpowiedzialna decyzja. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się ze szczegółową ofertą szkół. Można wejść na stronę internetową każdej szkoły uczestniczącej w naborze. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą wszystkich szkół i oddziałów. W przypadku wyboru kształcenia  w zawodach należy wziąć pod uwagę stan zdrowia oraz perspektywy pracy lub dalszej nauki. Wybór szkoły ponadpodstawowej powinien być zgodny z zainteresowaniami i możliwościami ucznia.

Ósmoklasisto możesz wybierać szkoły spośród następujących typów:

Szkoły ponadpodstawowe:

- 4-letnie liceum ogólnokształcące,

- 5-letnie technikum,

- 3- letnia branżowa szkoła I stopnia.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego w terminie: od 13 maja do 25 czerwca 2019 r. godz. 15.00.

W tym też terminie należy złożyć do szkół wydrukowany z elektronicznego systemu wniosek o przyjęcie do szkoły.

!!!! WAŻNE - Każdy powiat i województwo ma odrębny system logowania.

Absolwencie:

1. Możesz wybrać 3 szkoły ponadpodstawowe, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom.

PAMIĘTAJ! Szkoła pierwszego wyboru to ta, na której zależy Ci najbardziej.

2.Nie ma ograniczeń w wyborze liczby oddziałów w 3 wybranych przez Ciebie szkołach- wybierz więcej niż jeden oddział. Zwróć uwagę nie tylko na liczbę, ale także na kolejność w jakiej wybierasz oddziały, gdyż system pozycjonuje punkty do poszczególnych oddziałów.

Przykład:

Jeśli Absolwent chce wybrać szkołę z powiatu buskiego loguje się na stronie:  https://swietokrzyskie.edu.com.pl/  i wybiera maksymalnie 3 szkoły.

Ten sam uczeń może też wybrać maksymalnie 3 szkoły w powiecie staszowskim. Loguje się wówczas na stronie; https://nabor.pcss.pl/staszow

Absolwent może wybrać jeszcze szkołę z innego powiatu czy województwa. Wówczas należy dowiedzieć się w danej szkole  o zasady elektronicznego naboru i odpowiednie linki do stron internetowych.

Link do rekrutacji powiat buski  -  https://swietokrzyskie.edu.com.pl/

Link do rekrutacji powiat staszowski  -  https://nabor.pcss.pl/staszow

HARMONOGRAM REKRUTACJI

Lp.

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w  postępowaniu rekrutacyjnym.

od 13 maja

do 25 czerwca 2019 r. godz. 15.00

2.

od 21 do 25 czerwca 2019 rgodz.15.00

3.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły                               i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczonych w oświadczeniach,                         w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z ustaleniem tych okoliczności.

do 28 czerwca 2019 r.

4.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym ustalonych przez wójta (burmistrza lub prezydenta miasta) okoliczności wskazanych w oświadczeniach.

do 15 lipca 2019 r.

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

16 lipca 2019 rgodz.12.00

6.

Wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie kandydatowi z listy kandydatów zakwalifikowanych, który dokonał wyboru kształcenia w danym zawodzie w jednej szkole, w przypadku złożenia przez kandydata oświadczenia                o wyborze tej szkoły.

od 16 do 18 lipca 2019 r.

7.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum                       i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginału o zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty , o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

od 16 do 24 lipca 2019 r. godz. 12.00

8.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

25 lipca 2019 r. godz.12.00