harmonogram_zajec_stycznen_strona(1).docx

27.01.2023. Grzegorz Kozioł- Zajęcia z wychowawcą kl.IV

Dziś uczniowie na zajęciach poznawali obsługę i możliwości robotów CodeyRocky.Wspólna zabawa sprzyjała integracji zespołu klasowego.Roboty edukacyjne zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

26.01.2023 Dorota Nizioł- Janicka- Zajęcia z wychowawcą kl.VII

Dziś na zajęciach uczniowie z pomocą sprzętu kuchennego zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości przygotowali pyszne i zdrowe tosty.

23.01.2023 Dorota Nizioł - Janicka- Informatyka kl.V

Dziś na zajęciach uczniowie zapoznali się z robotami edukacyjnymi oraz z aplkacją mBlock do ich obsługi. Roboty edukacyjne zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

19.01.2023 Aneta Tutak- Chemia kl.

Dziś  uczniowie klasy VIII na lekcji chemii, zaprezentowali cząsteczki różnych związków chemicznych. Cząsteczki te konstruowali z gotowych elementów – atomów. Uczniowie podzieleni byli na trzy grupy. Każda z grup miała za zadanie przedstawić co najmniej jedną cząsteczkę – model, dowolnego związku chemicznego, napisać jego wzór sumaryczny i podać nazwę. Wszystkie modele cząsteczek wzbudziły zachwyt, nie należały do łatwych, były przemyślane i skomplikowane. Lekcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów klasy VIII. Korzystanie z pomocy dydaktycznych to działanie na zmysły uczniów. Ułatwiają im poznawanie otaczającej rzeczywistości. W drugim semestrze roku szkolnego 2022/2023 z pewnością powtórzymy takie wyzwania na lekcjach chemii. Zdjęcia zostały wykonane za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach  #Laboratoria Przyszłości.

17.01.2023 Grzegorz Kozioł - Informatyka kl.VII

Dziś na zajęciach uczniowie doskonalili swoje umiejętności projektowania obiektów w programie Tinkercard, a następnie drukowali je w drukarce 3D. Drukarka została zakupiona w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

16.01.2023 Ewelina Łukawska- Koło ,,Kodowanie i programowanie'' w klasie IV (zajęcia pozalekcyjne)

Dziś na zajęciach zadanie uczniów polegało na zaprogramowaniu robota w programie mBlock do słynnej gry Państwa Miasta.Roboty CodeyRocky zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

13.01.2023 Lucyna Kwiatek- Zajęcia z wychowawcą kl.VI

Dziś uczniowie klasy VI  na lekcji wychowawczej zrobili ciasto i upiekli szarlotkę z pomocą robota wielofunkcyjnego zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

12.01.2023 Ewelina Łukawska- Zajęcia świetlicowe ( w ramach Koła kodowanie i programowanie) kl.IV

Dziś na zajęciach zdobywaliśmy  wiedzę na temat obsługi środowiska Arduino IDE, podstawowych instrukcji języka C++ i funkcji koniecznych do pracy z układem Arduino UNO. Ukształtowanie umiejętności kompilacji, wgrywania i testowania programu do zestawu edu‐ kacyjnego TME‐EDU‐ARD‐2.Mikrokontrolery zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłośći.

9.01.2023 Ewelina Łukawska- Koło ,,Kodowanie i programowanie'' w klasie IV (zajęcia pozalekcyjne)

Dziś na zajęciach uczniowie eksperymentowali i programowali robota, aby wydawał różne dźwięki.Pierwszą część zajęć skupiliśmy się na objaśnieniu komend z kategorii: głośnik, wygląd, błyskawica; zadaniem uczniów było zaprogramowanie i odtwarzanie nut.

5.01.2023 Anna Myśliwiec- Język angielski kl.VI i VII

Uczniowie klasy Vl i Vll przygotowali życzenia noworoczne dla nieobecnych  nauczycieli.Następnie nagrali krótkie filmiki ze swoim udziałem i złożyli w ich trakcie życzenia , a następnie przesłali je wybranym nieobecnym nauczycielom. Nagrania odbyły się przy pomocy aparatu fotograficznego zakupionego w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

4.01.2023 Justyna Kwiecijasz- Zajęcia z wychowawcą kl.VIII

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie mieli możliwość określenia swoich emocji przy wykorzystaniu robota CodeyRocky (emotkę wyrażające różne emocje). Rozpoczęli od przygotowania sprzętu- telefonu, na który została pobrana aplikacja. Dzięki niej mogli zdalnie sterować robotem przy pomocy kontrolera.Roboty CodeyRocky zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

3.01.2023 Grzegorz Kozioł- zajęcia świetlicowe

Na zajęciach świetlicowych uczniowie zapoznawali się z robotami przyszłości CodeyRocky zakupionymi w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.Uczyli się nimi sterować i wykonywać różne proste zadania.

2.01.2023 Ewelina Łukawska- Koło ,,Kodowanie i programowanie'' w klasie IV (zajęcia pozalekcyjne)

To drugie zajęcia na których  mieliśmy okazję  zapoznać się z goglami VR. Każdy uczeń miał okazję spróbować obsługiwać się kontrolerami i znaleźć się w tej ,,magicznej” i wirtualnej rzeczywistości.Okulary vr to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać na zajęciach. Dzięki temu nauka w naszej szkole będzie nie tylko przyjemniejsza, ale także efektywniejsza. Gogle VR zostały zakupione ramach#LaboratoriaPrzyszłości.