• Listopad - zajęcia z zakupionym sprzętem

• 30.11.2023 Koło programowania - kl. V -Ewelina Łukawska

Dziś na zajęciach koła programowania uczniowei klasy V programowali roboty , aby ten sterował za pomocą komend głosowych.

29.11.2023 zajęcia z psychologiem kl.II - Paulina Płatos

Dziś w ramach godziny wychowawczej odbyły się  zajęcia „Bądź kumplem, nie dokuczaj. O potrzebie bycia lubianym.” w klasie 2. Podczas lekcji uczniowie dyskutowali na temat tego jak to jest być lubianym, wskazywali różnice miedzy kolegą i przyjacielem, poruszona została również nieobca im kwestia dokuczania (jego form, konsekwencji oraz uczuć towarzyszących osobie odrzucanej przez grupę). Pamiątkowe zdjęcia z lekcji wykonane zostały za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości i zostaną zamieszczone w klasowej gazetce.

29.11.2023 Geografia kl.VI- Zofia Kańska

Lekcja geografii w klasie szóstej urozmaicona wielką wyprawą na Islandię, z wykorzystaniem teleskopu.(Został on zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości) Uczniowie najpierw musieli złożyć urządzenie – sprawiło im to ogromną radość. Dopasowując śrubki i motylki, trzy raz zmieniając umocowanie samego teleskopu do stojaka -  nauczyło korzystania z instrukcji obsługi. Efekt był satysfakcjonujący. Wszyscy uczniowie „namierzyli” Islandię na mapie Europy. Koniec lekcji również przyniósł sporo emocji, gdyż należało urządzenie poskładać, policzyć śrubki i zmieścić do pudełek, co nie było już takie proste. Za zaangażowanie na lekcji uczniowie otrzymali ocenę: bardzo dobry. Nauczyciel prowadzący Zofia Kańska.

23.11 2023 Język niemiecki kl.VI - Monika Ratusznik

Dziś na zajęciach odbył się Qiuz klasowy utrwalający liczebniki do 100, pomógł nam w tym robot edukacyjny CodeyRocky.

23.11.2023 Koło programowania kl.V - Ewelina Łukawska

Dziś uczniowie klasy V z pomocą mat do kodowania i swoich zaprojektowanych gier na poprzednich zajęciach mogli zagrać w swoją własną grę, posłużyły do tego roboty edukacyjne CodeyRocky.

22.11.2023 Ślubowanie klas I - Grzegorz Kozioł

Dziś podczas uroczystości Ślubowania klas I wykorzystaliśmy  aparat/kamerę i statyw ,sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach programu #LabolatoriaPrzyszłości , który  pozwolił uwiecznić nam ten podniosły dzień.

17.11.2023 Akcja charytatywna ,,Przerwa z gofrem ''-Ewelina Łukawska

Dziś w naszej placówce odbyła się akcja charytatywna ,,Przerwa z gofrem”dla buskiego Hospicjum. Ogromne zaangażowanie rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy do ostatniej chwili dostarczali półprodukty do przygotowania słodkich gofrów.Akcja udała się dzięki sprzętowi (gofrownica, mikser, robot wielofunkcyjny) w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

16.11.2023 Koło programowania kl.V -Ewelina Łukawska

Dziś na zajęciach zadanie uczniów polegało na zaprogramowaniu robota w programie mBlock do  gry planszowej. Roboty CodeyRocky zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

14.11.2023 Spotkanie z przedstawicielem zawodu - Grzegorz Kozioł

Dziś odwiedziła nas młoda, zdolna, ambitna i bardzo pracowita - tak można scharakteryzować naszego gościa, panią Żaklinę Borycką - Złotnik, która w ramach doradztwa zawodowego opowiedziała naszym uczniom o swojej ścieżce kariery, ale również, jako właścicielka „Żaklina Beauty - kosmetologia, podologia i medycyna estetyczna” doradzała jak dbać o cerę. Uczeń klasy VII całe spotkanie fotografował za pomocą aparatu fotograficznego.

9.11.2023 Akademia z okazji Dnia Niepodległości Grzegorz Kozioł

Dziś  uczniowie naszej szkoły, by uczcić 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości, przenieśli gości do Krakowa oraz do podkrakowskich Bronowic. Narodowy dramat „Wesele” stał się inspiracją przedstawienia, które nawiązuje do ostatniej sceny dzieła Stanisława Wyspiańskiego. Jasiek zgubił złoty róg, a społeczeństwo „pogrążone w letargu” nie było zdolne do odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie, pod okiem swoich nauczycieli, „odczarowali” tę scenę. Uczeń klasy VII stworzył fotorelację z wydarzenia za pomocą aparatu fotograficznego.

8.11.2023 Koło programowania kl.V - Ewelina Łukawska

Dziś na zajęciach koła programowania uczniowie klasy V z pomocą maty do kodowania i robotów edukacyjnych CodeyRocky ukłądali flagi Polski w ramach zbliżającego się Święta Niepodległości.Akcesoria do kodowania zostały zakupione w ramamach programu #LaboratoriaPrzyszłośći.

6.11.2023 Język angielski - kl.V Anna Myśliwiec

Uczniowie kl lV i V przygotowali własnoręcznie wykonane dynie na święto Halloween. W ramach lekcji kulturowej uczniowie kl. V poznali słownictwo związane z tym brytyjskim świętem. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki na tablicy interaktywnej oraz w zeszytach ćwiczeń .Wszystko sfotografowali za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.