Harmonogram_zajec_projektowych_listopad_strona(1).docx

30.11.2022 Iwona Głąb- zajęcia świetlicowe

Dziś na zjęciach konstruowaliśmy z klocków LegoEducation,które zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Rozwijaliśmy naszą kreatywność.Nasze budowle,które powstały były okazją do współpracy i  wspólnej zabawy.

28.11.2022 Ewelina Łukawska- Koło ,,Kodowanie i programowanie” w klasie IV(zajęcia pozalekcyjne)

Dzisiejsze zajęcia dostarczyły uczniom wiele frajdy z programowania oraz zabawy z robotami, a także możliwość realizowania własnych nowatorskich pomysłów. Uczniowie programując rozwijali umiejętność analitycznego i logicznego myślenia, uczyli się współpracy i kreatywności.Mogli zaprogramować robota min. w zmianę emocji, światła. Tworzyli trasy dla robotów z przeszkodami.Roboty edukacyjne CodeyRocky zakupione zostały w ramach programu rządowego #LaboratoriaPrzyszłości.

24.11.2022 Lucyna Kwiatek- fizyka

Dziś niewątpliwą atrakcją spotkania był montaż nowo zakupionego Teleskopu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.Uczniowie   zapoznali się z budową i działaniem teleskopu oraz lornetek.

23.11.2022 Dorota Nizioł-Janicka- matematyka kl.IV

Dziś na lekcji matematyki zostały omówione ułamki jako części z całości.Oprócz praktycznych ćwiczeń(podział jabłka, kanapki, owoców) wykorzystaliśmy rówież drukarkę 3D zakupioną w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości , w której wydrukowaliśmy części ułamków.

21.11.2022 Ewelina Łukawska - Koło ,,Kodowanie i programowanie” w klasie IV(zajęcia pozalekcyjne)

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie klasy IV  uczyli się dziś , jak zaprogramować roboty, rozpoczęli od przygotowania sprzętu – telefonu, na który została pobrana aplikacja, dzięki której można było korzystać z animowanej instrukcji 3D.  Po skorelowaniu robotów uczniowie uczyli się nimi sterować zdalnie przy pomocy kontrolera lub zaprogramowanych dla nich własnych ruchów w języku Scratch.

18.11.2022 Monika Ratusznik- Język niemiecki kl.VII

Dziś na zajęciach z języka niemieckiego klasa 7 utrwalała w formie quizu klasowego liczebniki główne do 100. W ramach zajęć uczniowie korzystali z gadżetów językowych, tj. łapki na muchy, kostki niestandardowe oraz z tablicy interaktywnej, na której generowali grupy online czy rozwiązywali ćwiczenia. Wykorzystali również aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości, którym dokumentowali przebieg lekcji powtórzeniowej.

15.11.2022 Dorota Nizioł-Janicka- Biologia kl.V

Dziś analizowaliśmy proces fotosyntezy, zaplanowaliśmy w programie Thinkercad liść paproci.Druk 3D trwał 30minut i był możliwy dzięki drukarce 3D zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie byli zafascynowani nową technologią, którą mogli zobaczyć na własne oczy.

14.11.2022 Ewelina Łukawska - Koło ,,Kodowanie i programowanie” w klasie IV(zajęcia pozalekcyjne)

W trakcie dzisiejszych zajęć dzieci realizowały indywidualne zadania, a także uczyły  się pracować w grupie, uczyły się logicznego myślenia, rozwijania zdolności manualnej i wyobraźni.Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z goglami VR.

10.11.2022 Anna Myśliwiec, Iwona Banasik- Akademia z okazji Święta Niepodległości, Ślubowanie klas I

Dziś podczas uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości i Ślubowania klas I wykorzystaliśmy  aparat/kamerę i statyw ,sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach programu #LabolatoriaPrzyszłości i pozwolił uwiecznić nam ten podniosły dzień.

9.11.2022 Michał Kwiatek- Godzina wychowawcza kl.V

Klasa 5 dziś w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Odżywiania na godzinie wychowawczej  wraz z wychowawca przygotowywała sałatkę owocową . Wykorzystany został sprzęt zakupiony z programu #LaboratoriaPrzyszlosci ( sprzęt kuchenny ).

7.11.2022 Ewelina Łukawska - Koło ,,Kodowanie i programowanie” w klasie IV(zajęcia pozalekcyjne)

Dziś uczniowie  uczestniczyli w zajęcia z kodowania. Ich pierwsze spotkanie z CodeyRocky polegało na obejrzeniu wszytskich jego części, podpisania i poznaniu jego możliwości. Roboty edukacyjne zostały zakupione w ramach programu #LabolatoriaPrzyszłości.

2.11.2022 Lucyna Kwiatek- Godzina wychowawcza kl.VI

Dziś uczniowie klasy 6 na lekcji wychowawczej w ramach projektu #Labolatoria Przyszłości użyli robota wielofunkcyjnego i zrobili zdrowe soki z owoców które przynieśli.

2.11.2022 Iwona Głąb- Plastyka kl.VII

Dziś w klasie VII przeprowadzono  zajęcia z plastyki dotyczące dyscypliny artystycznej, jaką jest fotografia. Na lekcji wykorzystano aparat fotograficzny ze statywem oraz lampy oświetleniowe, które zostały zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

2.11.2022 Teresa Wójcik- Zindywidualizowana ścieżka kształcenia

Dziś na zajęciach z zindywidualizowanej ścieżki kształcenia uczeń w celu poprawy sprawności maualnej i logicznego myślenia układał budowle z klocków LegoEducation,które zostały zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.