• Kwiecień - zajęcia z zakupionym sprzętem

• 25.04.2024 Ewelina Łukawska - Koło Programowania kl.V

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy V poznali program Tinkercard i tworzyli swoje projekty, które na kolejnych lekcjach wydrukują za pomocą drukarki 3 D zakupionej w ramach programu #laboratoriaPrzyszłości.

18.04.2024 Ewelina Łukawska - Koło Programowania kl.V

Uczniowei klasy V na zajęciach koła programowania sprawdzali poziom hałasu na lekcji, dzięki zakupionym robotom CodeyRocky w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości mogli to sprawdzić.

12.04.2024 Justyna Kwiecijasz, Katarzyna Nowak, Ewelina Łukawska- obchody 1058 rocznicy Chrztu Polski

12 kwietnia 2024 roku w ZPO w Nizinach odbyły się uroczyste obchody 1058 rocznicy Chrztu Polski. Wydarzenie miało na celu upamiętnienie tego ważnego dla Polski wydarzenia oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów.W ramach obchodów zorganizowano dwa konkursy dla uczniów. Pierwszy z nich, konkurs plastyczny, skierowany był do przedszkolaków oraz uczniów klas 1-5. Tematem konkursu było przedstawienie wydarzenia Chrztu Polski. Drugi konkurs, konkurs multimedialny w formie prezentacji, przeznaczony był dla uczniów klas 6-8. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć prezentację na temat wpływu Chrztu Polski na kulturę i historię Polski.

Uroczystości rozpoczęły się od rozstrzygnięcia konkursów. Nagrody laureatom wręczyła dyrektor ZPO w Nizinach, Pani Bożena Tałaj. Następnie uczniowie klas 6-8 mogli zaprezentować swoje prace przed publicznością. Prezentacje były bardzo ciekawe i ukazały szeroki zakres wiedzy uczniów na temat Chrztu Polski.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się raj pieszy do Tuczęp. Uczniowie wraz z opiekunami przeszli trasą z Nieciesławic do Tuczęp, gdzie zwiedzili Izbę Pamięci w budynku dawnej Organistówki. Mieli tam okazję zapoznać się z historią regionu i obejrzeć wystawę poświęconą księdzu Janowi Francuzowi, kapelanowi dwóch wojen, który zginął w 1942 roku w Dachau.

Następnie uczniowie udali się na parafialny cmentarz, gdzie zapalili znicze na grobie ks. Francuza oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza. Na zakończenie obchodów uczniowie zjedli pizzę w tuczępskiej restauracji "Przystań Tu".

Obchody 1058 rocznicy Chrztu Polski w Gminie Tuczępy były okazją do refleksji nad znaczeniem tego wydarzenia dla Polski oraz do kształtowania postaw patriotycznych wśród uczniów. Połączenie części edukacyjnej z zabawą i integracją uczniów sprawiło, że obchody były nie tylko pouczające, ale również przyjemne. W czasie uroczystości posłużył nam sprzęt nagłaśniający oraz aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

11.04.2024 Ewelina Łukawska - Koło Programowania kl.V

Uczniowie klasy V na zajęciach koła programowania tworzyli w aplikacji mBlock kody ,dzięki którym na przyszłej lekcji będą mogli badać poziom hałasu na przerwach. Roboty CodeyRocky zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłoci.

8.04.2024 Jadwiga Chodnicka - Apel z okazji 19-tej rocznicy śmierci Jana Pawła II

Poniedziałek 8 kwietnia  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uczczenia 19-tej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II – niezwykłego Polaka, a zarazem wyjątkowego człowieka, który swoją modlitwą, dobrocią, miłością i niestrudzoną pracą wpisał się na trwałe w karty historii Polski i Kościoła. Uroczystość przygotowała młodzież z klasy VIII wraz z uczniami klas I – III. W czasie akademii wspólnie śpiewaliśmy ulubione pieśni papieża – m.in. „Barkę”, „Abba Ojcze” oraz „Lolek”. W czasie apelu posłużył nam sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

4.04.2024 Ewelina Łukawska - Koło Programowania kl.V

Dziś na zajęciach programowania uczniowie klasy V pracowali nad ,,Codeyowymi rozmowami''; a mianowicie musieli tak zaprogramować roboty , aby te za pomocą wbudowanej podczerwieni mogły się ze sobą komunikować. Roboty edukacyjne CodeyRocky zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.