• Harmonogram_zajec_projektowych_na_grudzien_na_strone.docx

21.12.2022 Iwona Głąb-technika

Dziś na zajęciach technicznych zapoznaliśmy się z stacją lutowniczą -zakupioną w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości,dzięki niej stworzyliśmy piękne obrazki z motywem świątecznym.

19.12.2022 Zofia Kańska - geografia

W dniu dzisiejszym została przeprowadzona lekcja na temat wulkanów i trzęsienia Ziemi. Islandia – wyspa leżąca na granicy dwóch płyt tektonicznych – północnoamerykańskiej i euroazjatyckiej jest wyjątkowym miejscem w Europie. Jej powierzchnia to zaledwie 103 tys. km2. Granica między rozsuwającymi się płytami przebiega środkiem wyspy, co powoduje, że występują tu liczne trzęsienia ziemi, zjawiskowe wybuchy wulkanów, których jest około 25, i wyrzucające pod ciśnieniem gorącą wodę liczne gejzery.Stworzyliśmy własny wulkan,swoje działania nagraliśmy z pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

19.12.2022 Ewelina Łukawska- Koło ,,Kodowanie i programowanie” w klasie IV(zajęcia pozalekcyjne)

Dziś na zajęciach  mieliśmy  okazję zapoznać się z goglami VR , zajęcia miały na celu zapoznanie się ze sprzętem. Każdy miał okazję spróbować obsługiwać się kontrolerami i znaleźć się w tej ,,magicznej” i wirtualnej rzeczywistości. Zajęcia zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne.Okulary vr to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać na zajęciach. Dzięki temu nauka w naszej szkole będzie nie tylko przyjemniejsza, ale także efektywniejsza. Gogle VR zostały zakupione w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

15.12.2022 Anna Myśliwiec- język angielski

Uczniowie klasy V wykorzystali kostkę wydrukowana w drukarce 3D zakupioną w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Układali zdania w j.angielskim z użyciem słownictwa związanego z nazwami jedzenia. Każdy z uczniów rzucał kostka na bokach której wydrukowane były nazwy produktów żywieniowych i wykorzystywali słowo w swoich zdaniach dot. upodobań żywieniowych.

14.12.2022 Ewelina Łukawska- zajęcia fotograficzne

Dziś nasza sala zamieniła się w szkolne studio fotograficzne.Uczniowie klasy VI, VII i VII zorganizowali świąteczną  sesję fotograficzną dla swoich młodszych kolegów . Do wykonania tego przedsięwzięcia wykorzystaliśmy: aparat fotograficzny, statyw, gimbal, reflektory wszystko zakupione w ramach programu#LaboratoriaPrzyszłości.

12.12.2022 Ewelina Łukawska- Koło ,,Kodowanie i programowanie” w klasie IV(zajęcia pozalekcyjne)

Uczniowie klasy IV mieli dziś możliwość nabycia wiadomości i umiejętności praktycznych w zakresie programowania robotów. Rozwijali zdolności posługiwania sie technologia komputerową oraz umiejętność logicznego myslenia. Zainstalowali aplikację na komputerach i mogli cieszyć się z programowania swojego robota.

8.12.2022 Monika Ratusznik- język niemiecki

Na lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy 6 poznawali nazwy kolorów. Nowe słownictwo doskonalili wykorzystując kostki językowe, klocki #LaboratoriaPrzyszłości i tablicę interaktywną. W związku z tym, że nauka kolorów zbiegła się w czasie z mikołajkami, to swoje nowo nabyte umiejętności językowe zaprezentowali kolorując Mikołaja.

7.12.2022 Iwona Głąb, Dorota Nizioł-Janicka- zajęcia świetlicowe

Dziś na zajęciach świetlicowych zapachniało pierniczkami...Dzięki zakupionemu robotowi w ramch #LaboratoriaPrzyszłości praca nad łakociami poszła gładko i szybko. Pyszne pierniczki podarujemy gościom, którzy przybędą na przedstawienie jasełkowe.

5.12.2022 Ewelina Łukawska- Koło ,,Kodowanie i programowanie” w klasie IV(zajęcia pozalekcyjne)

Zadanie, które dziś  otrzymalimy polegało na stworzeniu programu w aplikacji mBlock, tak aby robot się poruszał, zmieniał wyraz twarzy i wydawał dźwięki. Uczniowie pracowali  bardzo aktywnie i każda para stworzyła własny program.Roboty CodeyRocky zakupione zostały w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

2.12.2022 Grzegorz Kozioł - informatyka kl.IV

Dziś uczniowie na zajęciach wykorzystując fakt wyposażenia szkoły w nowoczesny sprzętzakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłośći poznawali tajniki druku 3d, stworzyli  i wydrukowali projekty oraz ozdoby świąteczne, którymi udekorowali choinkę.