Nawigacja

PRZEDSZKOLE

O nas

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W NIZINACH  2018/2019

Publiczne Przedszkole w Nizinach zlokalizowane jest w spokojnej okolicy otoczonej zielenią. Sala przedszkola jest  przestronna i estetycznie urządzona oraz wyposażona w sprzęty i zabawki dostosowane do potrzeb dzieci, wpływające na ich rozwój, umożliwiające im rozwijanie indywidualnych zainteresowań oraz zaspakajanie naturalnej potrzeby zabawy. Przylegający do budynku nowoczesny plac zabaw dla dzieci wyposażony jest w urządzenia umożliwiające dzieciom aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. 

Do przedszkola obecnie uczęszcza 25 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. 

Wychowawczynią grupy jest Pani Katarzyna Haczyk.

Nasze przedszkole - to przedszkole, w którym dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo, w którym wszystkie działania podejmowane są wspólnie z rodzicami i mają na celu dobro dziecka. Naszym  wychowankom zapewniamy dużo przestrzeni do zabawy oraz nauki.  Wspólna zabawa z dziećmi pozwoli im poznać smak przyjaźni i radości. 

W naszym przedszkolu panuje serdeczna atmosfera, a wszyscy pracownicy starają się, aby dzieci czuły się bezpiecznie, radośnie spędzały czas, rozwijały swoje zdolności i zainteresowania  oraz zdobywały nowe umiejętności. 

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku.


 

SPACERKIEM PO PRZEDSZKOLU

Zapraszamy państwa do obejrzenia pomieszczeń naszego przedszkola, z których na co dzień korzystają nasze przedszkolaki. Do ich dyspozycji są: sala zabaw i zajęć, sala gimnastyczna, jadalnia, szatnia, łazienka  oraz ogród przedszkolny z placem zabaw. Staramy się, aby pomieszczenia te były systematycznie modernizowane, remontowane i nowocześnie wyposażane. Aby każde dziecko czuło się w nich swobodnie, radośnie i bezpiecznie.


 

DEKORACJE W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu jest zawsze kolorowo i wesoło. Staramy się aby dzieci czuły się w nim dobrze. Dlatego dekorujemy sale, kąciki i gazetki zgodnie z tematem rocznym oraz tematami kompleksowymi.

Oto nasze dotychczasowe pomysły:


 

JĘZYK ANGIELSKI W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, bowiem chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i  prowadzone są w formie zabawy. Zajęcia prowadzi Pani Anita Machniak. Podczas zajęć koncentrujemy się głównie na nauczaniu sprawności słuchania i mówienia. 

Rozwijanie sprawności słuchania odbywa się poprzez:

 • osłuchanie się z brzmieniem języka angielskiego,

 • reagowanie na proste polecenia i pytania,

 • rozumienie ogólnego sensu prostych tekstów: piosenek, wierszyków, historyjek. 

 

Rozwijanie sprawności mówienia odbywa się poprzez:

 • powtarzanie za nauczycielem, nagraniem,

 • konstruowanie prostych wypowiedzi,

 • odgrywanie scenek lub dialogu,

 • recytacja wierszyka, śpiewanie piosenki,

 • opowiadanie historyjki obrazkowej.

 

Zajęcia wzbogacane są pracami plastycznymi i ćwiczeniami przygotowującymi do nauki sprawności pisania. Dzieci wykonują ćwiczenia językowe w postaci graficznej: łączenie, uzupełnianie rysunku, rysowanie po śladzie, odwzorowywanie, samodzielne rysowanie.

Języków obcych warto się uczyć, bo to pewniejsza przyszłość w dzisiejszym świecie, a dzieci ciekawe wszystkiego wokół, chłoną języki obce ze zdwojoną siłą.


 

RELIGIA W PRZEDSZKOLU

Religia odbywa się w przedszkolu dwa razy w tygodniu. Zajęcia prowadzi Pani Henryka Wieczorek. Katechetka wykorzystuje w swojej pracy z dziećmi wiele aktywizujących metod  pracy. Dzieci dużo śpiewają, uczą się modlitwy oraz szacunku do siebie i innych, rozwijają i poznają wiarę. 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
  Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach
  Niziny 120A
  28-142 Niziny
 • 41 3534183

Galeria zdjęć