• O nas

• PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W NIZINACH  2023/2024

Publiczne Przedszkole w Nizinach zlokalizowane jest w spokojnej okolicy otoczonej zielenią.

Nasze przedszkole-to przedszkole, w którym dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo, w którym wszystkie działania podejmowane są wspólnie z rodzicami i mają na celu dobro dziecka. Naszym wychowankom zapewniamy dużo przestrzeni do zabawy i nauki. Wspólna zabawa z dziećmi pozwala im poznać smak przyjaźni i radości.

Sale przedszkolne są słoneczne i funkcjonalnie urządzone oraz wyposażone w kolorowe i estetyczne pomoce dydaktyczne, atestowane meble oraz zabawki rozwijające aktywność dziecka oraz pobudzające wyobraźnie i inwencję twórczą. W salach znajdują się rozmaite kąciki tematyczne do zabaw oraz kąciki przyrody.

Przylegający do budynku nowoczesny plac zabaw dla dzieci wyposażony jest w urządzenia umożliwiające dzieciom aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Do przedszkola obecnie uczęszcza 49 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Utworzone zostały dwa oddziały.

5 i 6 latki to Oddział A - wychowawca p. Katarzyna Haczyk

2,5, 3 i 4 latki to Oddział B- wychowawca p. Ewelina Łukawska.

W opiece nad dziećmi pomaga paniom-  Małgorzata Stępień.

W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, bowiem chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia prowadzi p. Anita Machniak).

Religia odbywa się w przedszkolu dwa razy w tygodniu. Zajęcia prowadzi p.Jadwiga Chodnicka. Dzieci dużo śpiewają, uczą się modlitwy oraz szacunku do siebie i innych, rozwijają i poznają wiarę.

Sprawami żywieniowo- zaopatrzeniowymi zajmuje się p. Ewa Jagielska, a posiłki tj. śniadanie i obiad przygotowuje p. Wioletta Pieczaba. Panie dbają o to, by spożywane posiłki były zdrowe i smaczne.

W przedszkolu funkcjonuje Rada Rodziców, dzięki której corocznie może być realizowany bardzo bogaty kalendarz imprez i wydarzeń.

W naszym przedszkolu w sposób systemowy rozpoznawane są możliwości psychofizyczne i potrzeby rozwojowe każdego dziecka, a działania realizowane przez nauczycieli są adekwatne do zdiagnozowanych potrzeb i sytuacji dzieci oraz umożliwiają wspieranie ich uzdolnień.

W naszym przedszkolu panuje serdeczna atmosfera, a wszyscy pracownicy starają się, aby dzieci czuły się bezpiecznie, radośnie spędzały czas, rozwijały swoje zdolności i zainteresowania oraz zdobywały nowe umiejętności. Przyjazna atmosfera i właściwe kontakty interpersonalne sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi oraz kształtowaniu postaw społecznych dzieci.

Nad prawidłowym funkcjonowaniem placówki czuwa dyrektor Zespołu p. Bożena Tałaj.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.30.