• Ogólne informacje

• W roku szkolnym 2022/2023 w naszym Zespole, zgodnie z nowymi wytycznymi, ustanowiono stanowisko pedagoga specjalnego. W ramach swojej pracy pedagodzy specjalni będą służyć radą i pomocą w zależności od zaistniałych potrzeb.

Pedagog specjalny pełni rolę zarówno wspomagającą jak i wspierającą. Wspomaga, czyli pomaga w działaniu/współuczestniczy w działaniu. Wspiera, czyli towarzyszy w działaniu i motywuje.

Działania wspierające dotyczą postawy nauczyciela, natomiast wspomagające konkretnych zadań.

Zapraszamy Rodziców na konsultacje, z pedagogami specjalnymi, którzy zainteresowani są pomocą w zakresie:

- problemów dydaktycznych i rozwojowych dzieci

- są zaniepokojeni niepowodzeniami edukacyjnymi dzieci

- szukają placówek i instytucji niosących pomoc w przypadku problemów z dziećmi

- chcą poddać dziecko przesiewowej diagnozie logopedycznej, ryzyka dysleksji, poziomu opanowania technik szkolnych (czytania, pisania, liczenia)

- szukają możliwości dalszego kształcenia dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego po ukończeniu szkoły podstawowej.