• Program - Trzymaj Formę

• Program edukacyjny „TRZYMAJ FORMĘ!”

Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Koordynatorami projektu są nauczyciele wychowawnia fizycznego.

CEL GŁÓWNY:

• Zwiększenie świadomości uczestników Programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej  na zdrowie.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

• Pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka.
          • Kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną.
          • Dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.

Kordynatorami projektu są : Joanna Gruszka i Michał Kwiatek