Program ,,Przemoc boli"

PRZEMOC BOLI….. REAGUJEMY

Każda przemoc boli! Nasz szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „PRZEMOC BOLI”. Celem programu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na występowanie różnych form agresji i przemocy w ich otoczeniu, propagowanie zachowań wolnych od przemocy i agresji rówieśniczej, rozwijanie świadomości dzieci na temat przejawów przemocy.

Uczniowie dowiedzą się: co to jest przemoc i cyberprzemoc i dlaczego nie powinno się jej stosować, jak chronić się przed przemocą i cyberprzemocą, co można zrobić, gdy jest się świadkiem przemocy, dlaczego powinno się reagować na każdy objaw przemocy.

Koordynator programu: p. Klaudia Pałka