• Kronika 2016/17

        • Przedszkola czas już minął nam

          23 czerwca

          Jak ten czas szybko leci, już czas pożegnać przedszkole!

          Dziś 6 – latki żegnały się z przedszkolem i ze swoimi paniami. Główna  uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. To dla nich i dla ich rodziców szczególny dzień, gdyż po wakacjach nie wrócą już do przedszkola. Pani Dyrektor Halina Ormiańska, serdecznie podziękowała rodzicom odchodzących dzieci za współpracę. Po głównej części nadszedł najbardziej wzruszający moment - już w sali przedszkolnej, były podziękowania od rodziców i dzieci dla pań i całego personelu przedszkola. Dzieci otrzymały na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil dyplomy ukończenia przedszkola a młodsze dyplomy za wspólne gry i zabawy. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia zajęć z języka angielskiego.

          Wszystkim przedszkolakom życzymy udanych wakacji, a pierwszoklasistom wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych! smileysmileysmiley

          Zdjęcia


           

          O bezpieczeństwie w przedszkolu

          14 czerwca 

          Wakacje blisko i aby były bezpieczne spotkaliśmy się z panią policjantką, pełniącą funkcję dzielnicowej naszego rejonu.

          Pani Policjantka przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Funkcjonariuszka policji utrwaliła z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówiła jak zachować się, gdy się zgubimy. Ostrzegała, że należy stosować zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu, przedszkolu i podczas wakacji, jak zachowywać się w kontaktach z obcymi i zwierzętami. Przedszkolaki miały także okazję utrwalić numery alarmowe, a także dowiedziały się jakich informacji należy udzielić by uzyskać pomoc np. gdy się zgubimy. Wizyta przebiegła w miłej, pełnej emocji atmosferze. Na zakończenie milusińscy obiecali stosować się do wskazówek i przepisów podanych przez panią Dzielnicową oraz przypominać swoim rodzicom o zapinaniu pasów podczas podróżowania samochodem, a także o trzeźwości za kółkiem. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z policjantem.

          Zdjęcia


           

          Mama Tata Najpiękniejsze Słowa Świata 

          14 czerwca

          Coroczne święto z okazji Dnia Mamy i Taty miało miejsce w środę , 14 czerwca 2017 r., w sali gimnastycznej ZPO w Nizinach. Pani dyrektor Halina Ormiańska powitała rodziców pięknymi słowami i złożyła wszystkim życzenia. Spotkanie przygotowały wychowawczynie Iwona Banasik i Katarzyna Haczyk ze swoimi wychowankami (uczniowie klasy I i Przedszkolaki). Przedszkolaki zaprezentowali przedstawienie pt.: „Bierdronkowy Dzień Mamy i Taty”, taniec z chustą i pląsy wyrecytowali z gestami wiersz w języku angielskim.  Uczniowie klasy I przedstawili humorystyczne skecze o rodzinie, które kończyły się morałem oraz recytowały wiersze-życzenia tematycznie związane ze świętem. Wszyscy „aktorzy” byli poprzebierani zgodnie ze swoją rolą.  Dzieci zarówno z przedszkola jak i szkoły prezentowały talenty śpiewając piosenki Wszystko dla swoich rodziców. Przedstawienia były przerywane oklaskami. Podziękowań, braw i pochwał tego dnia nie brakowało.

          Święto Rodziny obchodzone każdego roku w naszej Placówce- to wyjątkowe święto, które każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy, opiekunowie i nauczyciele dzieci, ci którym zależy na edukowaniu, wychowaniu i rozwoju najmłodszych. Wychowawcy znają rolę mamy i taty w życiu dziecka i wiedzą, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych.

          Dodatkową atrakcją było wręczanie własnoręcznie wykonanych prezencików  przez dzieci- piękne medale kl.I oraz z pomocą nauczycieli kolorowych laurek i serduszek przez przedszkolaków oraz składanie życzeń, całusy i uściski.

          Wielką atrakcją okazał się poczęstunek przygotowany przez rodziców. Każdy ze smakiem degustował pyszne ciasta z kremem i słodkie ciasteczka, a zapach kawy unosił się w powietrzu.

          Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości. Dziękujemy pani Agnieszce Brzezina  i pani Agnieszce Lech  za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz pani Aldonie Ołtarzewskiej za przepiękną aranżację stołu.

          Zdjęcia

           


           

          Sukces Przedszkolaków

          11 czerwca

          Nasze przedszkolaki Julia Wojtyś i Mateusz Lech odniosły sukces w IX Biegach Ulicznych w Tuczępach, które organizowane są przez Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Gminy Tuczępy. W poniedziałek Julia i Mateusz z wielką radością, uśmiechem a zarazem dumą wkroczyli do przedszkola niosąc, każde z nich  medal, puchar i dyplom. Nagrody te otrzymali za zajęcie I miejsc w biegu ulicznym w kategorii przedszkolaków z podziałem na  bieg dziewczynek i chłopców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze lepszej formy do osiągania kolejnych sukcesów sportowych.


           

          Lokomotywa… Juliana Tuwima - spektakl

          8 czerwca

          Stoi na stacji Lokomotywa… pod takim tytułem przedszkolaki obejrzały spektakl w Staszowskim Ośrodku Kultury. Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia niezwykłą grą aktorów zabrał małego widza na wspaniałą podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety Juliana Tuwima. Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrywał przed dziećmi skarbnicę żartu, dobrego humoru i…nauki. Mali widzowie szybko zrozumieli intencje artystów i chętnie uczestniczyli w zaplanowanych atrakcjach. Aktorzy z dobrym skutkiem starali się zaangażować dzieci w akcję spektaklu. Najciekawszym dla małych widzów momentem spektaklu było wspólne - z udziałem siedmiorga dzieci - wyciąganie "Rzepki". Uwagę dzieci przyciąga nie tylko kolorowa scenografia, ale też barwne kostiumy. Aktorzy "powołują" do istnienia świat poezji Juliana Tuwima, który przedstawiają najczęściej wprost, w sposób czytelny dla dzieci. Wiersz "Abecadło" - przedstawiony przez aktorów ustawiających kolejne literki z pianki był recytowany wspólnie z małymi widzami. Przekaz literacki oraz śpiew był zawsze aktorsko prowadzony w ten sposób, by unaocznić dzieciom treść utworów.

          Kluczowa jest prostota przekazu i interakcja z małymi widzami. Widzowie od początku wciągani są w wir wydarzeń scenicznych, prezentowanych przez aktorów. Aktorzy z miejsca łapią z dziećmi dobry kontakt. Okazuje się, że, wbrew obawom, dzieci dobrze obeznane są z klasyką polskiej poezji, mają sporą wiedzę, dobrze rozumieją spektakl i bardzo aktywnie w nim uczestniczą. Spektakl trwał 65 min. bez przerwy jednak tak wciągnął zarówno małego jak i dużego widza, że czas upłynął niepostrzeżenie szybko i bardzo atrakcyjnie. Oby więcej takich spektakli bez zbędnych wstawek czy parodii.

          Zdjęcia

           


           

          Dzień Dziecka

          1 czerwca

          Najradośniejsze, najszczerzej – po dziecinnemu - roześmiane, rozkrzyczane święto ze wszystkich. 1 czerwca to święto wszystkich dzieci, tych młodszych i tych starszych, bo jak mówi popularne powiedzenie "Każdy z nas, w głębi jest dzieckiem". Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obchodziliśmy jak zwykle hucznie. Od rana panowała radosna i świąteczna atmosfera. W tym dniu, słońce świeciło nad naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci, a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. W ranku w sali odbyły się wspólne zabawy, a  później  wszyscy wyszliśmy na plac zabaw, gdzie czekała niespodzianka w postaci rozpalonego ogniska, by  pod czujnym okiem rodziców mogli samodzielnie upiec kiełbaski. Atrakcją imprezy był przyjazd strażaków wozem Ochotniczej Straży Pożarnej w Nizinach, którzy przeprowadzili z dziećmi konkursy oraz zademonstrowali działanie sprzętu strażackiego. Rada Rodziców  umiliła dzieciom dzień słodyczami. Atmosfera zabawy, dobry humor i wspaniała pogoda sprawiły, że dzień należał do wyjątkowych i bardzo udanych. Dzieci z uśmiechniętymi buziami wracały z rodzicami do domu.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, aby ten dzień utkwił naszym przedszkolakom na długo w pamięci.

           

          Wszystkim dzieciom w dniu Ich święta 

          życzymy, aby ich dzieciństwo trwało jak najdłużej i było jak najlepsze! 

           

          Zdjęcia

           

           


           

          Mamo, Tato wolę wodę! – podsumowanie projektu

          25-30 maja

          W roku szkolnym 2016/2017  dzieci  brały udział w programie edukacyjnym „Mamo, tato, wolę wodę!” organizowanym przez Żywiec Zdrój S.A. W ramach programu przedszkolaki zrealizowały sześć propozycji scenariuszy zajęć przysłanych od organizatora. Zaproponowane scenariusze były natomiast modyfikowane przez nauczyciela w celu optymalnego dostosowania ich do możliwości rozwojowych, potrzeb i poziomu aktywności przedszkolaków.

          1 i 2. „Wodni Superbohaterowie” i „Wielka wyprawa Wodnych Superbohaterów”.

          Dzieci zapoznały się z bohaterami programu edukacyjnego Krzysiem i Zosią oraz pacynką Zdrojkiem. Podczas zajęć przedszkolaki kształtowały nawyk picia wody poprzez uświadomienie dzieciom ważnej roli wody w organizmie każdego z nas bez względu na wiek. Ponadto dzieci przypomniały sposoby  oszczędzania wody w domu i w przedszkolu, dowiedziały się, do czego służy woda oraz jaki ma wpływ na życie i zdrowie człowieka, roślin i zwierząt. Zajęcia były urozmaicone zabawami ruchowymi przy muzyce, a zadania stawiane dzieciom sprawiały wiele radości.

          3. „Superbohaterowie są eko”

          Przedszkolaki przypomniały sposoby segregowania śmieci oraz utrwaliły wiadomości, jak ważne jest segregowanie odpadów. Dzieci wzięły udział w warsztatach ekologicznych poprowadzonych przez panie edukatorki z RCEE w Rzędowie, aby pokazać, jak są Eko, przygotowały  z surowców wtórnych zabawki. W marcu wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez RCEE w Rzędowie, w którym  zadanie polegało na wykonaniu „Eko Marzanny” właśnie z surowców wtórnych.

          4. „Zwykła - niezwykła butelka”

          Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest recykling i dlaczego jest on tak ważny, a tym razem miały  zadanie domowe, gdzie wspólnie z rodzicami wykonały  eko-zabawki z plastikowych butelek po wodzie. Fantazji i pomysłów nie zabrakło i tym razem. Dzieci prezentowały swoje zabawki kolegom w grupie, co sprawiało im ogromną satysfakcję, a podczas zabaw dowolnych chętnie sięgały po eko-zabawki.

          5 i 6. „Co mogą drzewa?” i „Co kryje las?”

          Podczas realizacji w/w tematyki zajęć, dzieci nie tylko podsumowały, ale również poszerzyły swoją wiedzę o lesie m.in. na temat form ochrony lasu, do czego jest potrzebny las, jakie korzyści czerpią ludzie i zwierzęta z lasu. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się również o ważnej roli wody w życiu drzew, o ekologicznej funkcji lasu oraz jak ważne jest sadzenie drzew, które przyczyniają się do powstawania nowych obszarów leśnych. Dzieci przypomniały jakie mamy rodzaje drzew oraz jak należy właściwie zachowywać się w lesie. Przedszkolaki wiedzą, że drzewa to „płuca świata”, a zadaniem ludzi jest o nie dbać.

          Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach ruchowych, a swoje umiejętności plastyczne wykazały podczas rysowania pastelami rysunku lasu i jego mieszkańców. Podczas spaceru wokół budynku Placówki, po najbliższej okolicy oraz wycieczki do lasu dzieci miały okazję poznania różnych gatunków drzew.

          Podsumowanie

          W realizacji programu aktywnie udział brało 24 dzieci. Program był ciekawy, proekologiczny, wdrażał dzieci a poprzez dzieci ich rodziców do picia wody. Realizacja programu miała sens, pomimo, że dzieci już od dwóch lat w przedszkolu piją wodę to utwierdziła w przekonaniu wszystkich pracowników, rodziców i dzieci, że woda jest najlepszym napojem na każdą porę roku -choć nie przez każde dziecko lubiana. Woda nie ma intensywnego smaku, nie przyciąga ich uwagi kolorem. Żeby dziecko częściej po nią sięgało powinniśmy już od najwcześniejszych lat przyzwyczajać je do jej picia, a przede wszystkim uświadamiać rodziców, że zamiast słodkich, gazowanych napojów warto dziecko przyzwyczajać do picia czystej niegazowanej wody. 

          Zdjęcia

           


           

          Wycieczka do Zatoru

          31 maja

          Spośród różnorodnych sposobów realizacji celów kształcenia i wychowania w edukacji przedszkolnej wycieczki zajmują jedno z czołowych miejsc. Celem podróży do Zatoru było:  poznawanie czasów prehistorycznych, przybliżenie świata antycznego i świata bajek oraz kształcenie umiejętności zachowania się podczas wycieczek i popularyzowanie kulturalnego sposobu spędzania czasu.

          Przedszkolaki z wychowawcą, opiekunami i rodzicami  o brzasku majowego dnia wyruszyły na całodniową wycieczkę do Zatoru, której program został wcześniej przygotowany przez opiekunów. Nie przestraszyły się deszczowej porannej aury. Po trzech godzinach jazdy uczniowie dotarli do miejsca docelowego.

          Zgodnie z planem pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie mieli  możliwość zobaczyć prehistoryczne gady zamieszkujące naszą ziemię 65 milionów lat temu. W Zatorlandzie  znajdują się największe w Polsce ruchome dinozaury. Mogli je obejrzeć, dotknąć, wysłuchać ciekawych opowieści przewodniczki  i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Potem „ciuchcią” pojechali do Świata Bajki. Na zaczarowanych ścieżkach można było spotkać np. Kota w Butach, Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami, Calineczkę, Czerwonego Kapturka i wiele innych postaci ze świata bajki i baśni. Po zwiedzeniu go  udaliśmy się na smaczny obiad do Karczmy RIVER PARK.   Nieopodal znajdował się kolejny  z parków, który również odwiedzili-Park Mitologii i Stworów Wodnych. Tu wysłuchali opowieści o różnych postaciach mitologicznych i obejrzeli je płynąc gondolą, która wyglądem przypominała wagon tramwajowy, ponieważ rzeźby i posągi znajdują się na wodzie. W parku można było również zabawić się w kompozytora i ułożyć muzykę, do której „tańczyły fontanny”.  Spróbowali również  szczęścia w labiryncie Minotaura. Kolejnymi punktami naszej wycieczki były: Park Owadów oraz zwiedzanie Domku postawionego do góry nogami. Na miejscu okazało się, że możemy zobaczyć ruchome i brzęczące owady. A tuż przy wejściu znajdował się "Dom do góry nogami". Jakże wielkie było nasze zdziwienie, gdy wszystkie meble były na suficie. W końcu przyszedł też czas na zakup pamiątek i zabawę na „Niezapomnianym placu zabaw”, gdyż największym powodzeniem na tej wycieczce cieszył się Lunapark. Tam pod czujnym okiem opiekunów i rodziców mogli korzystać z różnych atrakcji (karuzela, salony gier, gokarty, place zabaw itd.) Co dobre, szybko się kończy, a więc i nasza zabawa nie mogła trwać wiecznie.  Czas minął bardzo szybko, pomimo wielkich obaw,  pogoda jednak nam sprzyjała, bo była piękna, a humory nam dopisywały. Po zaopatrzeniu się w drobiazgi i pamiątki świadczące o pobycie w Zatorlandii udali się na lody, a następnie wyruszyli w drogę powrotną do Nizin. Około 21.00 przybyli na miejsce. Wycieczka ta pozostanie na długo w naszej pamięci zarówno dzieci jak i rodziców oraz organizatorów. Miejsce godne polecenia na rodzinną wycieczkę, gdyż oprócz walorów edukacyjnych każdy z Parków posiada miejsca zabaw i rekreacji dla dzieci, a więc o nudzie nie ma mowy… chyba, że zawiedzie pogoda.

          Zdjęcia

           
           


           

          Piknik ekologiczny w  ZGOK w Rzędowie

          18 maja

          Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Rzędowie po raz kolejny zorganizował piknik ekologiczny w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w którym udział wzięła nasza 24 osobowa grupa przedszkolna wraz z opiekunami.

          Na miejscu dla uczestników pikniku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in:

          •Występy muzyczne i artystyczne młodzieży z Centrum Kultury w Tuczępach oraz laureatów konkursów organizowanych dla grup przedszkolnych,
          •Kącik plastyczny dla najmłodszych oraz animacje dla dzieci,
          •Pokaz ładowarek,
          •Wystawa prac laureatów konkursów plastycznych, oraz prac konkursowych na najlepszą kukłę z odpadów „Eko-Marzanna”,
          •Ekspozycja maszyn wykorzystywanych do pracy w Zakładzie,
          •Poczęstunek- strażacka grochówka.

          Gościem specjalnym pikniku był Koziołek Matołek, który specjalnie na tę okazję przyjechał z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie i chętnie pozował do zdjęć zarówno z najmłodszymi jak i nieco starszymi uczestnikami zabawy.

          Podczas pikniku miało również miejsce wręczenie nagród laureatom konkursów min. konkursu plastycznego „Eko-Marzanna”, w którym otrzymaliśmy wyróżnienie -pamiątkowy dyplom oraz pudło klocków tzw. wafli.

          Zgodnie z harmonogramem nasze przedszkolaki – laureaci wystąpili z programem artystycznym, w którym zaprezentowali się w piosence „Wielkie sprzątanie”  wokalnie i tanecznie oraz trzymali ekologiczne  transparenty obrazkowe.

          Dzieci miały okazję nie tylko podziwiać występy kolegów z innych Placówek czy  uczestniczyć w zabawach edukacyjnych, ale mogły przede wszystkim przyjrzeć się z bliska wielkim maszynom, wykorzystywanym w pracy ZGOK-u, a dzięki uprzejmości taty Wojtusia posiedzieć sobie w tych wielkich pojazdach. Wielką atrakcją okazał się pokaz ładowarek, w których operatorzy wykazali się wielkimi umiejętnościami obsługi tych maszyn, gdyż był to „prawdziwy taniec” tych wielkich „bestii” za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami i okrzykami zachwytu nie tylko najmłodszych uczestników pikniku. Ten dzień na pewno będziemy długo wspominać, gdyż dostarczył dzieciom radości oraz niezapomnianych wrażeń.

          Zdjęcia

           


           

          Czyste powietrze wokół nas

          27 marca & 12 kwietnia

          Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest troska o zdrowie dzieci. Wyposażenie dzieci w wiedzę i umiejętności, kształtowanie odpowiednich postaw i nawyków prozdrowotnych jest podstawą działań edukacyjnych dotyczących obszaru wychowania zdrowotnego, które zmierzają do ukształtowania poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie. Elementem tego procesu jest również uświadamianie potrzeby stosowania działań profilaktycznych poprzez poznanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, poprzez kształtowanie umiejętności wyrażania swoich opinii, potrzeb i emocji.   

          W dniach od 27 marca do 12 kwietnia 2017 roku zrealizowaliśmy Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Program o charakterze profilaktycznym, stanowiący pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych adresowany  do dzieci w wieku przedszkolnym z udziałem rodziców i opiekunów. Struktura programu zakładała jego realizację poprzez organizowanie zajęć o charakterze warsztatowym.

          Głównym założeniem programu jest upowszechnianie wiedzy o właściwych zachowaniach prozdrowotnych i ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Istotne jest zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą w ich obecności. Promowanie i kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych zależy od skuteczności działań ukierunkowanych na zdobywanie wiedzy i doświadczenia przez dziecko. Działań zapobiegających paleniu tytoniu w przyszłości.

          Zdjęcia

           


           

          Gminne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego

          28 kwietnia

          Dziś Wiktoria, Oliwia i Filip reprezentowali nas w eliminacjach gminnych. Gminę Tuczępy reprezentowało 3 szkoły podstawowe: Kargów, Niziny i Tuczępy. Do finału na szczeblu ostatnim powiatowym dostała się Oliwka Pabian, która została najlepiej oceniona przez Jury spośród naszej trójki. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe, a uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

          Gratulujemy, a Oliwce życzymy dalszego sukcesu.

          Zdjęcia

           


           

          Święta Majowe

          28 kwietnia

          Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta.

          1 maja - Święto Pracy,
          2 maja - Święto Flagi,
          3 maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
          Była ona pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, drugą po amerykańskiej na świecie.
          Doniosłym dziełem myśli polskiego Oświecenia.

          Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki (1788-1792) dzień 3 maja uznano za święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas zawieszone. Przywrócono je po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Po II wojnie światowej w roku 1946 władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania, a próby manifestacji były tłumione przez milicję. W 1951 roku święto zostało oficjalnie zniesione.
          Od 1990 roku 3 Maja znów jest oficjalnym świętem państwowym w Polsce, dniem wolnym od pracy.

          Jak co roku w naszej Placówce ŚWIĘTA MAJOWE obchodzone są w szczególny sposób. Już od początku tygodnia  dzieci zaznajamiały się z historią naszego kraju. Podsumowaniem wszystkich poznanych informacji była recytacja przez grupę przedszkolną na akademii wiersza „Katechizm małego dziecka”, którą poprzedziło  odśpiewanie HYMNU PAŃSTWOWEGO przez wszystkich uczestników uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu i wyrecytowaniu wiersza dzieci odczuły podniosłą atmosferę i powagę tych świąt. Nie odbyło się również bez niespodzianek dla dzieci, które przygotowali starsi uczniowie.

          Zdjęcia

           


           

          Teatrzyk paluszkowy

          26 kwietnia

          Wierszyków przeznaczonych do przedstawiania paluszkami jest bardzo dużo. Każdy może tworzyć nowe, ponieważ są bardzo proste. Mało kto wie, że paluszkowe zabawy nie tylko bawią, ale mają przy tym bardzo dobry wpływ na rozwój umiejętności manualnych u dzieci. W ramach realizacji kręgu tematycznego – Teatr, dzieci mogły wykazać się pomysłowością interpretowania własnego utworu i przedstawienia go za pomocą paluszkowych pacynek dla swoich kolegów. Każde wystąpienie małych artystów zostało nagrodzone gromkimi brawami.

           

           


           

          Szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego dla klas O – III

          25 kwietnia

          Już po raz jedenasty odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku szkolnym hasło przewodnie konkursu  to: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Grupę przedszkolną reprezentowało troje dzieci: Filip Grosiki, Oliwia Pabian i Wiktoria Kowalik.  Wskazanie zwycięzców jak co roku było trudnym zadaniem, ale trzeba było wybrać najlepszych i…udało się. Jury ostatecznie spośród 19-stu uczestników startujących w konkursie wyłoniło reprezentantów Placówki  do Gminnego Konkursu Recytatorskiego m.in. wśród laureatów znalazła się także  nasza trójka przedszkolaków.

          Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych eliminacjach na szczeblu gminnym i powiatowym.

          Zdjęcia

            


           

          Przedszkolaki uczą segregować śmieci starszych kolegów-teatrzyk ekologiczny

          10 kwietnia

          Chociaż nasze przedszkolaki już wiedzą jak odpowiednio segregować śmieci, to raz jeszcze przedstawiły, krótki program ekologiczny dla starszych kolegów z klas I-III.  Dzieci mogły poprzez własne działanie posegregować odpady do odpowiednich pojemników oraz wygłosić hasła ekologiczne. Działania te wzbudzają w dzieciach właściwą postawę proekologiczną oraz uświadamiają, że wspólnie z rodziną mogą dbać o przyrodę. Dzięki segregacji odpadów na wysypiska trafia mniej śmieci, a te które można poddać recyklingowi zostają powtórnie przetworzone.

          Zdjęcia

           

           


           

          Wyróżnienie w konkursie

          23 marca

          Sukces!!! Tym razem się udało. Nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie w konkursie ,, Eko – Marzanna” zorganizowanym przez RCEE w Rzędowie. Praca została wyróżniona z pośród 24 prac, które w tym roku stanęły do rywalizacji tej- najciekawszej i najładniejszej Eko-  Marzanny -wykonanej z surowców wtórnych.  Co prawda nie jest to I, II czy III miejsce, ale otrzymanie wyróżnienie traktujemy jako nasz wielki mały sukces. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w wykonaniu pracy paniom Agnieszce Lech, Beacie Wojtycha i Agnieszce Brzezina za ich wkład i poświecony czas.

             


           

          Mam ten talent – szkolny konkurs

          21 marca

          Przedszkolaki miały okazję obejrzeć „ukryte” talenty i umiejętności starszych kolegów.

          Efektem podejmowanych działań było nie tylko wyłonienie ciekawych osobowości, ale także promowanie działań artystycznych, a pomysłodawczynią konkursu była Pani pedagog Klaudia Pałka.

           


           

          Pierwszy Dzień Wiosny

          21 marca

          We wtorek wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od śpiewania piosenek i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

          Zdjęcia

           

           


          Eko-Marzanna

          14 marca

          Po raz trzeci przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez RCEE w Rzędowie  Eko- Marzanna pod hasłem Marzanny nie topimy, nie palimy do RCEE w Rzędowie przywozimy. Może tym razem się uda… dziękujemy mamom Antosia, Mateusza i Łukasza za poświecony czas i pomoc w przygotowaniu Eko-Marzanny na konkurs.

          Zdjęcia


           

          Małe dzieci uczą segregować śmieci

          9  marca

          Problem ochrony przyrody, środowiska naturalnego jest bardzo ważny dla człowieka, także tego „małego” i dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci szacunku do otaczającej nas przyrody. To właśnie u dzieci warto kształtować, doskonalić i rozwijać pewne nawyki oraz postawy proekologiczne poprzez bezpośredni kontakt z naturą. Dlatego przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez RCEE w Rzędowie i nagraliśmy filmik n/t selektywnej zbiórki surowców wtórnych, którego myśl przewodnia brzmiała jak w tytule „Małe dzieci uczą segregować śmieci” .

          Za naszych aktorów trzymamy kciuki.

          Zdjęcia

           

           


           

          Międzynarodowy Dzień Kobiet

          8 marca

          Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu dzieci przygotowały dla mam oraz personelu przedszkola program artystyczny składający się z wierszyków i piosenek. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli wszystkim paniom kolorowe wazoniki z papierowym krokusem. Święto Kobiet to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie panie  i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia  i kwiaty. A żeby było miło każdemu w tym szczególnym dniu każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek zakupiony przez Radę Rodziców.

          Wszystkim paniom życzymy:

          SPEŁNIENIA MARZEŃ,

          NAJPIĘKNIEJSZYCH DNI PRZEPEŁNIONYCH SŁOŃCEM

          I CIEPŁYM UŚMIECHEM

          Zdjęcia

           


           

          Program muzyczny Romana Brochockiego -multiinstrumentalisty

          24 luty

          Dzieci poznawały instrumenty muzyczne pochodzące z różnych stron świata za sprawą pana Romana Brochockiego. Miały okazję zobaczyć takie instrumenty jak: akordeon, bałałajka, banjo, fletnia pana, miniaturowa harmonijka ustna, ligawka, mandolina, okaryna oraz trąbka. Pan Roman jako multiinstrumentalista opowiedział najmłodszym o każdym z nich tzn. o budowie poszczególnych instrumentów i ich pochodzeniu. Podróż w świat instrumentów możliwa była dzięki sokołowskiemu artyście-muzyku, który zagrał na każdym z omówionych instrumentów muzycznych.

          Dziękujemy panu Romanowi Brochockiemu za mile spędzony czas oraz możliwość zobaczenia i usłyszenia na żywo tak dużej ilości instrumentów muzycznych.

          Zdjęcia

           


           

          Porządek w śmieciach? Segregujemy –warsztaty ekologiczne

          21 luty

          Celem warsztatów było uświadomienie dzieciom jak bardzo ważne jest dbanie o nasze środowisko, a poprowadziły je panie Małgorzata Zabdyr i Nina Wielgus z RCEE w Rzędowie.  Przekazały dzieciom szerszą wiedzę na temat segregacji odpadów oraz przetwarzania odpadów wtórnych.
          Na początku dzieci odpowiadały na zadane im pytania: Co to są śmieci ?, Co robimy ze śmieciami i odpadkami? Co to jest segregacja śmieci? Bardzo miłą niespodzianką było to, że pytania nie sprawiły dzieciom kłopotu. Panie uświadomiły dzieciom, że my wszyscy jesteśmy „ producentami” śmieci. Przedszkolaki dowiedziały się również co by było, gdyby nie było koszy na śmieci. Następnie wykorzystując przyniesione ze sobą śmieci, pokazały dzieciom jak należy prawidłowo je segregować, przedstawiły dzieciom trzy rodzaje koszy na śmieci - żółty na plastik i metal, niebieski na papier i zielony na szkło oraz w krótki sposób wyjaśniły dalszą drogę śmieci. Następnie dzieci dowiedziały się jak można wykorzystać odpady oraz co to jest recykling. Pokazały także w jaki sposób można po raz drugi wykorzystać śmieci czyli co można z nich zrobić, a były to oczywiście zabawki, które wywołały na twarzach dzieci uśmiech i niemałe zdziwienie. 
          Ukazały problem śmieci, jako efekt nadmiernej konsumpcji oraz pokazały możliwości przeciwdziałania problemowi poprzez stosowanie zasady 3R tzn.: (reduce- ograniczać, reuse - ponowne wykorzystanie, recycle - przetwarzać, utylizować). Zajęcia były prowadzone metodami aktywizującymi grupę, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia, zajęć ruchowych, plastycznych. Na zakończenie warsztatów każdy przedszkolak otrzymał książeczkę, karty pracy i naklejki oraz ekologiczną torbę na zakupy.

          Zdjęcia
           


           

          Kubusiowi przyjaciele natury – program ekologiczno-przyrodniczy

          22 grudnia & 20 luty

          Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło  udział w  ogólnopolskim programie ekologiczno-przyrodniczym  ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury ". Program organizowany jest przez firmę Tymbark oraz markę Kubuś przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Celem programu jest wprowadzenie dzieci w tematykę przyrodniczą i ekologiczną, ukazanie im piękna przyrody oraz nauczenie ich jak ją szanować i chronić. W tym celu były realizowane ciekawe przedsięwzięcia np. zakładanie mini hodowli, obchody Dnia Marchewki, rola ruchu w życiu każdego człowieka, segregacja śmieci, prace plastyczne, prowadzenie kącika przyrody w sali, realizacja ciekawych scenariuszy o tematyce przyrodniczo- ekologicznej. W ramach realizacji programu dzieci otrzymały ciekawe materiały edukacyjne o tematyce związanej z przyrodą i ekologią. Rozpoczęliśmy zajęciami pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie” ukazującymi niebezpieczeństwa zagrażające środowisku przyrodniczemu na skutek niewłaściwych zachowań ludzi. Swoje święto obchodziła także marchewka. Dzieci ubrane były w kolorze pomarańczowym, bawiły się w marchewkowe zabawy, piły marchewkowy soczek, który pod czujnym okiem pani Roksany został przygotowany blenderem do koktajli. Gotowy soczek bardzo im smakował. Dzieci mogły również schrupać  marchewkę. Każda postać marchewki przygotowana do spożycia, bardzo dzieciom smakowała. Zakładały również mini ogródek, w którym  posadziły w doniczce kasztany. Będą je teraz codziennie pielęgnować i obserwować ich wzrost. Każdego dnia w trakcie wykonywania i degustacji kanapek podczas przygotowywania sobie śniadania dzieci dowiadują  się oraz utrwalają zasady racjonalnego odżywiania się i stosowania ich w życiu oraz o tym jak ważna jest zbilansowana dieta. Przedszkolaki projektowały i malowały Marchewkowego przyjaciela.

          Dzieci na co dzień mają okazję obserwować zmiany zachodzące  w przyrodzie wraz z następstwem pór roku, wsłuchiwać się w śpiew ptaków itd. podziwiać Naturę. Za udział w realizacji Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” każde dziecko otrzymało edukacyjną książeczkę z zadaniami do wykonania. Zaangażowanie z jakim dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach świadczył, że tego typu działania bardzo im się podobały.
          Dzieci potrafią doceniać piękno przyrody. Wiedzą jak dbać o środowisko, w którym wszyscy żyjemy, jak prawidłowo się odżywiać by być zdrowym.

          Dzięki takim działaniom dziecko uczy się szacunku do otaczającego świata. 

          Zdjęcia

           


           

          Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek….

          23 luty

          „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie.

          Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco”.  Po śniadaniu każdy z przedszkolaków ze smakiem zajadał się pysznymi faworkami wprost z bajkowej kuchni mamy Marcelka. Pani Aldonie dziękujemy za osłodzenie tego czwartkowego poranka. 

          Wszystkim życzymy również pysznego dnia!

           


           

          Przedszkolny bal karnawałowy

          28 stycznia

          Jest karnawał, a w karnawale wszyscy urządzają bale. Na bal w naszym przedszkolu dzieci długo czekały z niecierpliwością.

          Tego dnia wszystko wyglądało inaczej, a dzieci wspaniale się bawiły z animatorami Puchatek z Buska-Zdroju. To była wspaniała zabawa, pełna niecodziennych niespodzianek i szkoda, że na kolejną musimy czekać cały rok.

          Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólną zabawę.

          Zdjęcia


           

          Spotkanie z policjantem „Bezpieczne ferie”

          27 stycznia

          Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków także w czasie wolnym ,w placówce odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z reprezentantami KPP w Stopnicy nt. "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Policjanci przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, powiedzieli też jak ich unikać oraz omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegli również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Przeprowadzone działanie prewencyjne zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

          Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

          Zdjęcia

           


           

          Niespodzianka dla Babci i Dziadka

          26 stycznia

          Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy będą mogły zaprezentować się przed swoimi bliskimi i nie tylko, gdyż po raz pierwszy w tym roku Dzień Babci i Dziadka był uroczystością środowiskową, na którą zaprosiliśmy chętne babcie i dziadków z obwodu naszej Placówki.

          Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać przedszkolaków w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyni oraz rodziców zaprezentowały spektakl pt. ”Kopciuszek”. W przepięknej scenografii, epokowych kostiumach oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed publicznością.  Dzieci bardzo się starały, aby przedstawienie było udane. Szanowni goście nagrodzili ich trud ogromnymi brawami, a po występie pochwałom nie było końca. Wielką przyjemność sprawił gościom drobny upominek w postaci kwiatka z życzeniami, wręczony przez wnuków, następnie zaprosiliśmy babcie i dziadków do wspólnego tańca oraz na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać babciom i dziadkom szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, dziadkowie spędzili w przedszkolu naprawdę „słodkie” i jakże wzruszające spotkanie, a wspólnie spędzony czas był okazją do rozmów, wspomnień oraz bliższego poznania się.

          To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

          Wszystkim babciom oraz dziadkom w dniu Ich święta życzymy zdrowia, pociechy z wnucząt i samych radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

          Zdjęcia

           


           

          Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

          3 stycznia

          Magia, zapach choinki i radość to słowa, które kojarzą się nam ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci z naszej placówki miały okazję przedłużyć ten czas i jeszcze choć przez chwilę zatrzymać odrobinę świątecznej atmosfery, zwiedzając Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Jest to jedyne i pierwsze w świecie muzeum o takiej tematyce.
          Wycieczka miała na celu zwiedzanie i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Pan przewodnik zaprezentował dzieciom stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok oraz  opowiedział o tematyce wystrojów choinkowych. Dzieci mogły zobaczyć tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek oraz setki niesamowitych eksponatów w galeriach. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób powstają ozdoby choinkowe. Przedszkolaki obejrzały proces wytwarzania bombek:  dmuchanie, malowanie, ręczne zdobienie oraz suszenie. Mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem oraz bombkę  własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów. Na zakończenie wycieczki dzieci mogły zrobić zakupy w sklepie z ogromną ilością kolorowych bombek.

          Zdjęcia

           


           

          Jasełka – spotkanie opłatkowe

          21 grudnia

          Dzieci wzięły udział w szkolnej Wigilii wraz ze starszymi kolegami i koleżankami, rodzicami i dziadkami, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz zaproszonymi gośćmi. Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klas I i II, które dopełniał chórek uczennic kl. V i VI. Na zakończenie odbył się konkurs kolęd, po uroczystości zebrani składali sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem.

          Zdjęcia

           


           

          Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato….

          15 grudnia

          Przedszkolaki miały zaszczyt gościć mamę Filipa podczas spotkania z książką. Pani Ewa przyniosła zbiór baśni Hansa Chrystiana Andersena i przeczytała dzieciom baśń pt. „Dzielny ołowiany żołnierzyk” . Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przeczytanych baśni, a podczas oglądania ilustracji omówiły kolejne losy bohaterów. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i pogodnej atmosferze.
          Dziękujemy mamie Filipa za poświęcony czas i zapraszamy kolejnych rodziców do czytania dzieciom w naszej grupie.

          Zachęcamy wszystkich rodziców do głośnego czytania dzieciom bajek. Należy pamiętać, że taki dzień, w którym mama albo tata odwiedzą dziecko w przedszkolu, będzie zapamiętany na długo. A my wychowawcy utwierdzamy się w przekonaniu, że Rodzice czytają dzieciom. 

          Zdjęcia


           

          Zimowe zabawy na śniegu

          14 grudnia

          Za oknem z dnia na dzień przybywa śniegu, który dzieci przecież uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć z dzieckiem ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. Korzystając z uroków tegorocznej zimy zabieramy nasze przedszkolaki do zaśnieżonego ogrodu przedszkolnego. Zabawa jest przednia. Dzieci całkowicie oddają się zimowej zabawie. Wykazują się niezwykłą  pomysłowością w szaleństwach na śniegu, a nawet… ubierają drzewka w śniegowe „bombki”. Mróz nikomu nie przeszkadza, a do przedszkola wracamy z szerokimi uśmiechami.

          Zdjęcia


           

          Ubieramy choinkę

          7 grudnia

          Dzieci czekały na ten moment od dawna, zabraliśmy się za ubieranie choinki. Na początku choinka wyglądała skromnie, ale przedszkolaki zmieniły ją w piękne, kolorowe drzewko. Podchodziły i ubierały choinkę z dużym zaangażowaniem i przejęciem. Końcowy efekt wspólnej pracy był oszałamiający. Ubogie drzewko zmieniło się w różnobarwną Pannę zieloną.

          Zdjęcia

           


           

          Mikołajki … inaczej

          6 grudnia

          Na spotkanie z Mikołajem pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Kielc. W wycieczce oprócz przedszkolaków wzięły udział uczniowie z kl. I i III B wraz z wychowawcami oraz chętni rodzice. Celem wycieczki było nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, w koncertach jak również wdrażanie do właściwych zachowań w miejscach publicznych, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości  takich jak: dobro, prawda, przyjaźń oraz integrowanie różnych wiekowo grup, poprzez udział we wspólnej wyprawie.

          W kinie czekał na dzieci Mikołaj z workiem cukierków. Obejrzeliśmy film familijny pt. „Trolle”. Piękna i pomysłowa scenografia, bajeczne wizualizacje oraz muzyka pobudziły wszystkie zmysły małego widza. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przeżywały kolejne sceny oraz sytuacje w jakich znajdowali się bohaterowie.

          Odwiedziliśmy także Filharmonię  Świętokrzyską, gdzie w sali koncertowej wysłuchaliśmy koncertu Mikołajkowego zatytułowanego „Dysonans czyli powrót Królewicza”. W czarodziejski świat, do Krainy Muzyki, gdzie panuje mądry król Symfoniusz, poprowadziła nas - słuchaczy p. Beata Młynarczyk. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej kierował dyrygent Miłosz Kula.

          Po uczcie dla „ducha” przyszedł czas na małe „co nie co” w McDonald's.

          Nie tylko przygotowane atrakcje zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki, ale również sam pobyt w dużym mieście, pełnym gwaru, świąteczne wystawy, ruchome schody i wiele, wiele innych, których dzieci nie mają na co dzień  oraz… piękna zimowa aura, dodawała uroku temu magicznemu dniu.

          Było bardzo miło i przyjemnie, ale jak często mawiamy, co dobre szybko się kończy. Przyszedł czas, by to wspólne świętowanie mikołajek, które dostarczyło wszystkim mnóstwo wrażeń, a szczególnie tym najmłodszym zakończyć. Późnym popołudniem dzieci zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do swoich rodziców, którzy z niecierpliwością czekali na swoje pociechy.

          Zdjęcia

           

           


           

          Światowy Dzień Pluszowego Misia

          25 listopada

          Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie zagościły w przedszkolu. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

          Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, oraz pyszny torcik przygotowany przez mamę Marcela w kształcie… misia.

          Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

          Zdjęcia

           

           


           

          Andrzejki

          24 listopada

          W tradycje naszego Przedszkola wpisały się, traktowane z dużym poczuciem humoru, święta okolicznościowe, jakimi są „Andrzejki.” Dzieci za wychowawczynią powtarzały kolejne słowa zaklęcia,  aby przywołać „andrzejkowe” duchy i zapewnić sobie ich przychylność, a przez to pomyślne wróżby. Wśród wielu przygotowanych wróżb nie zabrakło także wróżby z układanych bucików. Panie przepowiadały imię przyszłej żony lub przyszłego męża, wyjaśniały znaczenie wylosowanego koloru, a z magicznego pudełka losowano nazwę zawodu, jaki dzieci będą wykonywały w przyszłości. Podczas Andrzejkowego Mini – Balu, nie zabrakło swobodnej i kierowanej zabawy przy skocznej i radosnej muzyce oraz słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez mamy: Mateusza, Antosia, Lenki i Łukasza - pysznych gofrów, które wykonane i upieczone zostały w obecności dzieci, a one same mogły sobie dowolnie dekorować przygotowanymi, ulubionymi dodatkami. O magiczny nastrój zadbał tatuś Ali, wypełniając salę kolorowymi, skaczącymi po ścianach i suficie światełkami.

          Teraz pozostaje tylko czekać na spełnienie przepowiedni… aż do następnych „Andrzejek”.

          Zdjęcia

           


           

          I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem

          14 listopada

          Od 2 do 30 listopada w naszej Placówce będzie prowadzona akcja charytatywna dla podopiecznych Domu Dziecka Ojca Gwidona w Pacanowie.

          Jak co roku, Samorząd Uczniowski jest inicjatorem zbiórki używanych zabawek, książek oraz odzieży w ramach akcji: „I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem”. Wzorem lat ubiegłych prosimy rodziców naszych przedszkolaków o włączenie się do akcji „dzielenia się sercem” i przynieść do przedszkola niepotrzebne zabawki, ubranka czy przybory szkolne. Przyniesione „dary” można składać w sali przedszkolaków, które zostaną przekazane Samorządowi Uczniowskiemu, a w dniu 6 grudnia te prezenty zostaną zawiezione do Domu Dziecka do Pacanowa.

           


           

          Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          10 listopada

          Bajka wędruje po świecie,
          dzisiaj  do nas zawitała.
          Drogie dzieci dobrze wiecie,
          że was bajka pokochała!
          A postacie z różnych bajek
          zaraz pewnie was odwiedzą…
          Wszyscy przyjrzą się uważnie,
          posłuchają i powiedzą:
          z jakiej bajki są postacie?

          Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

          W tym roku, postanowiliśmy nieco inaczej przyłączyć do międzynarodowej akcji.

          W czwartek nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. W sali można było spotkać, m.in. księżniczkę Elzę, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, rycerzy, wróżki, piratów, a nawet Kota w butach i Królewnę Śnieżkę.

          Na wszystkich czekały zabawy ruchowe przy muzyce, nauczycielki przygotowały szereg zabaw grupowych związanych z bajkami m.in. dzieci rozpoznawały po rekwizycie co to za bajka, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały fragmenty czytanych bajek- podając tytuł, układały puzzle i nazywały bajkowe postaci. Dzieci prezentowały swoich ulubionych bohaterów bajkowych oraz przyniesione z domu rekwizyty. Kolorowały postaci z bajek. Opowiadały o swoich ulubionych bohaterach bajkowych. Dzieci układały bajkowe historyjki obrazkowe. Było to szereg zadań, w których należało się wykazać znajomością bajek i baśni. Dzieci także przyniosły ulubione książeczki oraz zabawki - postaci z bajek. Chętne dzieci mogły skosztować ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka. Aby uczcić ten dzień zaprosiliśmy specjalnego gościa, aby przeczytał przedszkolakom bajkę. Tym gościem była mama Lenki, która odwiedziła nas po obiedzie.

          Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. Albert Einstein kiedyś powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne – czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne – czytaj im więcej bajek”. A przecież wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

          Dziękujemy wszystkim osobom, które poświęciły swój czas, aby pomóc zrealizować przebieg tegorocznego Dnia Postaci z Bajek w naszym przedszkolu.

          Zdjęcia

           


           

          Święto Naszej Ojczyzny

          8 listopada

          Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są abstrakcyjne, a dla Polaka bardzo ważne. Więc jakże przybliżyć dziecku słowo patriotyzm lub przywiązanie do swej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej? Pokazujemy troskę o dobro kraju, dążymy do pomnażania tego, co osiągnęły poprzednie pokolenia, służymy swej Ojczyźnie. A co w przedszkolu? Poznajemy Symbole Narodowe, uczymy się hymnu, poznajemy bliższe i dalsze środowisko, spotykamy się z legendami – ocieramy się o historię… jesteśmy Polakami.

           ,,Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,

          gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,

          gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła

          w polskiej mnie mowie pacierza uczyła.”

           

          We wtorek w naszej Placówce odbyła się uroczysta akademia  z okazji Święta Naszej Ojczyzny –11 listopada Dnia Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor, a potem nastąpił program artystyczny w wykonaniu starszych kolegów – uczniów Szkoły Podstawowej.  Gdy dzieci śpiewały Hymn Polski nad gości tłumem unosił się wzniosły nastrój. Ten dzień utkwi nam w pamięci na kolejny rok, a  przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy.

          Zdjęcia

           

           


           

          Kiermasz dla Stasia

          8 listopada

          „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,  lecz  przez to, kim jest;

          nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

                                                                                                    Jan Paweł II

          Nasze Przedszkolaki wraz z rodzicami z otwartym sercem włączyły się w akcję charytatywną zorganizowaną w naszej Placówce dla Stasia, która polegała na kupieniu słodkich przysmaków na kiermaszu przygotowanym przez Radę Rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej. Dzieci z przejęciem wrzucały przyniesione pieniążki do puszek za, które mogły sobie wybrać słodkie „co nieco”.

          Nadal trwa akcja zbierania nakrętek dla Stasia

          Jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków, że mają tak dobre serduszka. 

          Zdjęcia

           


           

          Śniadanie Daje Moc  -  Wizyta Pani Pielęgniarki

          8 listopada

          Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

          W związku z tym dzień 8 listopada został ogłoszony Dniem Śniadanie Daje Moc. W szkołach w całej Polsce dzieci tego dnia przygotowują i jedzą wspólne i zdrowe śniadanie. Program ten ma przyczynić się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

          W tym roku przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3  naszej szkoły chętnie wzięli udział w tym programie edukacyjnym, którego koordynatorem była p. Dyrektor.

          Pielęgniarka p. Wiesława Trawińska z Ośrodka Zdrowia w Koniemłotach w ramach higieny szkolnej przeprowadziła ciekawą pogadankę na temat ważnej roli śniadania.

          Z niesamowitym przejęciem, przy  wsparciu rodziców i wychowawców dzieci rozpoczęły swoją pracę. Starannie przygotowane stanowiska i bogaty zestaw zdrowych produktów o które zadbały nasze panie: kucharka- Krysia i intendentka- Ewa, pozwoliły dzieciom sprawnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Samodzielnie wykonane kanapki z ulubionych produktow bardzo wszystkim smakowały.

          Dzieci miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.

          8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie wybraliśmy tę datę. 

          Zdjęcia

           


           

          Nakrętki dla Stasia

          4 listopada

          Kochani Rodzice, ponieważ lata doświadczeń nauczyły nas, że zawsze można na Państwa liczyć postanowiliśmy w związku z powyższym wziąć udział w Akcji na rzecz małego STASIA.

          Jako nauczyciele  bardzo chcemy, aby dzieci, które oddano nam pod opiekę nauczyły się wielu nowych rzeczy, ale chcemy też, aby umiały pomagać, współczuć i chętnie niosły pomoc tym ludziom, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują.

          DLATEGO

           Zwracamy się do  Wszystkich z prośbą  o wkręcenie do nowej akcji

          „ Nakrętki dla Stasia”

          Was to nic nie kosztuje, a małemu Stasiowi uratuje życie.


           

          "O Wilku i Czerwonym Kapturku" – wycieczka autokarowa do teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś” w Kielcach

          3 listopada

          Przedszkolaki oraz uczniowie kl.I wybrały się na spektakl aktorski i lalkowy pt. ,,O Wilku i Czerwonym Kapturku” do  teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś” w Kielcach. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz poznanie zasad zachowania w teatrze.

          Była to sztuka Marty Guśniowskiej, która lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki, zaprzeczać myślowym schematom. Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej (i pozytywni, i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem.

          Spektakl prezentowany był na Małej Sali, gdzie widownia niewielka, a mali widzowie siedzą na poduszkach rozłożonych na podłodze. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, doświadczyły wielu przeżyć, uśmiechały się szeroko i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów.

          Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal. Po zakończonym przedstawieniu odbyły się warsztaty edukacyjne pt.” A kuku! - zza kurtyny”.  Była to zabawna i fantastyczna podróż dookoła świata, w którą razem z dziećmi wyruszyła p.Beata Orłowska - aktorka teatru "Kubuś".

          Dzieci z wycieczki wróciły pełne pozytywnych wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i przeżycia.

          Zdjęcia

           


           

          Wizyta policjanta

          26 października

          Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie  policjant.

          W środę więc do naszego przedszkola przybyła pani dzielnicowa sierż. Monika Socha. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. 

          Zdjęcia


          Uczymy się nakrywania do stołu 

          21 października

          Podczas zajęć edukacyjnych dzieci uczą się wielu nowych czynności potrzebnych do codziennego życia. W piątek uczyły się, jak nakrywamy do stołu, czyli jak prawidłowo ułożyć sztućce oraz naczynia do posiłków oraz przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania się podczas spożywania posiłków. Przedszkolaki  pięknie nakryły stół obrusem, a następnie ustawiały talerze i sztućce z wykorzystaniem prawdziwej zastawy. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest „savoir vivre” i skąd się wziął taki zwrot, uczyły się składania serwetek, a także zapoznały się z różnymi rodzajami książek kucharskich. Po zajęciach dzieci postanowiły utrwalić zdobyte wiadomości, i z wykorzystaniem plastikowych naczyń zorganizowały sobie przyjęcie.

          Zdjęcia

            


           

          Apel o ruchu drogowym

          20 października

          W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego  uczestniczyliśmy w apelu przygotowywanym przez starszych kolegów (tym roku była to klasa III b pod kierunkiem p. Anity Machniak). Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach i podróżować samochodem oraz poznały różne rodzaje znaków drogowych.

          Zdjęcia

           


           

          Ćwiczenia ewakuacyjne

          17 października

          W dniu dzisiejszym w naszej placówce miały miejsce ćwiczenia próbnej ewakuacji. Dzieci zostały wyprowadzone ze szkoły i przedszkola – (ubrane w kurtki i czapki) bezpiecznie na boisko szkolne. Przebywały pod opieką nauczycieli. Za utrudnienia przepraszamy. Jednak dla bezpieczeństwa dzieci akcje takie są niezbędne.

          Zdjęcia

           


           

          Święto Komisji Edukacji Narodowej

          13 października

          Dzisiaj swoje święto obchodzą wszyscy pracownicy przedszkola. Także i u nas nie zabrakło gorących życzeń, kwiatów i laurek.

          Zdjęcia

           


           

          Jesień na działce

          7 października

          Podczas wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć warzywnik przygotowany do zimowego snu. Tak więc wszystkie rabaty oczyszczone z zaschniętych pędów groszków i fasoli, dyń i kabaczków, kukurydzy. Warzywa korzeniowe w większości zostały zebrane. W glebie oczywiście zostają rośliny kapustne, por i warzywa wieloletnie - np. szczypiorek. Pani Zofia Toś bardzo chętnie opowiadała dzieciom o pracach i narzędziach niezbędnych w ogródku warzywnym jesienią.

          Stare jak świat, ale niezastąpione widły ogrodowe -  najczęściej używane narzędzie w ogrodzie.

          Zdjęcia

             

            


           

          Sałatka owocowa

          5 października

          Dzieci wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Przez cały tydzień dzieci uczyły się jakie wartości odżywcze posiadają owoce i dlaczego należy je spożywać, utrwaliły nazwy znanych owoców krajowych i egzotycznych.  Po umyciu rąk, owoców z zapałem zabrały się do pracy przestrzegając zasad higieny i bezpiecznego posługiwania się nożem. Z wielkim zapałem kroiły przyniesione przez siebie owoce (śliwki, brzoskwinie, jabłka, gruszki, winogrona, nektarynki, pomarańcze, banany, ananas). Po skończeniu pracy, nastąpiła degustacja samodzielnie zrobionej sałatki owocowej. Ten dzień był wyjątkowy, bo pełen zdrowia i witamin. Dziękujemy rodzicom za przyniesione do przedszkola owoce.

          Zdjęcia

           


           

          Drzewa owocowe w przydomowych ogrodach

          4 października

          Spacerując po najbliższej okolicy wybraliśmy się na wycieczkę tematyczną. szukaliśmy drzew owocowych w ogrodach przydomowych. Dzieci miały możliwość rozpoznawania w sposób bezpośredni wybranych gatunków drzew i ich owoców oraz utrwalały wiedzę na temat prac przy drzewach owocowych wykonywanych jesienią. W kolejnych dniach w ramach zabaw i zajęć nastąpiło podsumowanie zdobytej wiedzy z wykorzystaniem poznanych owoców.

          Zdjęcia

           


           

          Aktywność fizyczna dziecka

          30 września

          Małe dzieci są z natury aktywne i trudno im wysiedzieć w miejscu. Poza tym brak ruchu wpływa niekorzystnie na rozwój ogólny. Badania naukowe wskazują, że aktywność fizyczna i umysłowa zwiększa liczbę połączeń w młodym mózgu i że większość z tych połączeń wykształca się do szóstego roku życia. Zdrowe dziecko przejawia naturalną potrzebę podejmowania wysiłku fizycznego i pokonywania przeszkód. Spontaniczne działania ruchowe rozwijają u niego motorykę i mają wpływ na dojrzewanie układu nerwowego. Aktywność fizyczna wzmacnia układ mięśniowy, pobudza funkcje fizjologiczne, takie jak: oddychanie, krążenie, przemiana materii, rozwija wyobraźnię i pamięć ruchową. Dziecko poznaje siebie i swoje możliwości – opanowuje nowe umiejętności.

          Dzieciom w przedszkolu każdego dnia proponujemy zabawy uwzględniające różne formy ruchu: chód, bieg, skok, czworakowanie, pełzanie, rzucanie czy wspinanie. Dzięki nim ćwiczą koordynację ruchową, uczą się poruszania w przestrzeni, kształtują świadomość własnego ciała, poznają swoje możliwości fizyczne, sprawdzają się na tle swoich rówieśników.

          Dodatkowo prowadzimy ćwiczenia poranne i zajęcia gimnastyczne – także  w sali sportowej mające na celu kształtowanie prawidłowej postawy ciała, ogólnej sprawności, zręczności, kształtowanie cech charakteru takich jak: odwaga, samodzielność, wytrwałość, gibkość, zespołowość, współpraca. Atrakcyjne przybory oraz muzyka wzbogacają zajęcia ruchowe i przyczyniają się do aktywnego w nich uczestnictwa.

          Zdjęcia

           


           

          I po lesie chodzi jesień

          26 września

          Wybraliśmy się na poszukiwanie jesieni do pobliskiego lasu, który powitał nas niesłychaną ciszą – słychać było jedynie szum wiatru w konarach drzew. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci wypatrywały i oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Oglądane przez nas jesienne drzewa obfitowały w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Niemal każde z nich miało odmienną, charakterystyczną dla siebie kolorystykę jesiennych liści – większość z nich pożółkło, ale były również takie, na których liście poczerwieniały lub zbrązowiały. Korzystając ze słonecznej pogody, z płucami pełnymi świeżego powietrza oraz z nową wiedzą o lesie, wypełniliśmy po brzegi nasze koszyki leśnymi darami i wróciliśmy do przedszkola. Z całą pewnością wizyta w lesie pozostanie na dłużej w naszej pamięci. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych.

          Zdjęcia

           


           

          Powitanie jesieni

          23 września

          Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,

          liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.

          Ptaków, co przed podróżą na drzewie usiadły,

          czekając na swych braci, za morze lecących.

          Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,

          szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych…

           

          Pierwszy dzień astronomicznej jesieni. W piątek uroczyście powitaliśmy nową porę roku, był to dzień pełen jesiennych niespodzianek!

          Zdjęcia

           


           

          Sprzątamy świat

          16 września

          Udział dzieci w Akcji Sprzątanie Świata - międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W piątkowej akcji udział wzięły także przedszkolaki. Podczas spaceru po najbliższej okolicy przedszkolacy sprzątały ul. Polną, gdzie dokonywały selektywnej zbiórki odpadów.

          Zdjęcia

           


           

          Wycieczka na skrzyżowanie

          15 września

          Po omówieniu zasad przechodzenia przez jezdnię, poruszaniu się po chodniku, zapoznaniu z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych oraz ćwiczeniach w sali, wybraliśmy  się na krótką wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie, by przyjrzeć się, jak w tym miejscu zachowują się kierowcy pojazdów oraz piesi i rowerzyści. Przedszkolaki z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywali poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną.

          Zdjęcia

           


           

          Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

          1 września

           

          "Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem,
          a po spacerze w sali, wesoło bawię się.
          Kolegów dobrych mam, nigdy nie jestem sam.
          Przedszkole drugim domem jest."


          Nadszedł czas zakończenia wakacji i powitania przedszkola. Mamy nadzieję, że będziecie cieszyć się z powrotu do swoich zabawek, sal, przyjaciół i Pań. Czekamy na was,..... do zobaczenia.

          Wszystkich Przedszkolaków serdecznie witamy!!!

          Z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego wszystkim przedszkolakom życzymy, aby nadchodzący rok był pełen nowych przygód. Życzymy wspaniałych i radosnych chwil, wielu nowych przyjaźni oraz rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań.

          Zdjęcia

           

           

           

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
      • 41 3534183
      • Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach Niziny 120A 28-142 Niziny Poland
      • mgr Bożena Tałaj
  • Galeria zdjęć

      brak danych