Nawigacja

 • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  uprzejmie proszę o przekazanie rodzicom i opiekunom uczniów listu Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”. 

  Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl.

  Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

   Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

  Załączniki:

  List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_dyrektorow.pdf

  List_Glownego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Glownego_Policji_do_rodzicow(1).pdf

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  W dniach 17, 22, 24 i 25 stycznia 2019 r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Nizinach odbędą się próby koła teatralnego z p. Bożeną Tałaj. 

 • Zabawa karnawałowa dla klas IV-VIII

 • Zabawa karnawałowa dla najmłodszych

 • Spotkanie z policjantką nt. "Bezpieczne ferie"

  Spotkanie z policjantką nt. "Bezpieczne ferie"

          Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 8 stycznia 2019 r. odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Nizinach kolejne spotkanie profilaktyczno-edukacyjne. St. sierż. Monika Socha z Komisariatu Policji w Stopnicy wygłosiła pogadankę na temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Policjantka przypomniała o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Skupiła się szczególnie na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegała przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i różnych zbiorników wodnych. Funkcjonariuszka udzieliła wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się podczas kuligu. Przestrzegała przed kontaktami z nieznajomymi, zwłaszcza odradzała wsiadania do pojazdów osób obcych czy przyjmowania poczęstunku od takich osób. Apelowała o ostrożność podczas korzystania z Internetu, o niepodawanie swoich danych osobowych oraz rozważne zamieszczanie zdjęć na portalach społecznościowych.
          Na koniec policjantka życzyła wszystkim uczniom, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

  Marta Redka

 • Sukcesy naszych uczennic

  Sukcesy naszych uczennic
 • ŻYCZENIA

  ŻYCZENIA

  Niechaj Ziemię rozśpiewa kolęda

  Każdy dom i każdego z Nas,

  Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

  Niosą wszystkim betlejemski blask.

  Tego wszystkim życzą Państwu

  uczniowie i pracownicy ZPO w Nizinach.

 • JASEŁKA

  JASEŁKA
 • JASEŁKA
  25.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii JASEŁKA.

 • Wizyta w Pacanowie - I Ty możesz zostać św. Mikołajem

  Wizyta w Pacanowie - I Ty możesz zostać św. Mikołajem

      Grudzień to miesiąc poświecony akcjom charytatywnym, a  co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasza szkoła od wielu lat pielęgnuje piękne tradycje i idee wolontariatu rozwijając wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności.
       W ramach wieloletniej współpracy z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ I TY z Płocka uczniom działającym  przy Szkolnym Klubie Wolontariatu udało się zebrać 136 zł poprzez sprzedaż karteczek dedykowanych ciekawostkom z różnych przedmiotów szkolnych. 
        Od 15 listopada 2018r na terenie szkoły trwała coroczna zbiórka odzieży, zabawek, książek, środków czyszczących i słodyczy w ramach drugiej akcji charytatywnej  I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM. W dniu 13 grudnia 2018r. grupa dziewięciorga uczniów z kl. VIII z trojgiem rodziców Panią Ekiert, Panią Sakwa i Panią Stolarską dotarła do zaprzyjaźnionego Domu Dziecka o. Gwidona w Pacanowie i przekazała całą masę prezentów dla podopiecznych tej placówki. Dodatkowo uczniowie zaprezentowali krótki montaż muzyczny Christmas Time, oparty na anglojęzycznych popularnych piosenkach świątecznych, przygotowany na zajęciach koła teatralnego języka angielskiego. Uczniowie zaprezentowali też swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych. 
        Wielkie uśmiechy na twarzach dzieci i sióstr zakonnych prowadzących tę zaprzyjaźnioną placówkę były pięknym podziękowaniem, które my chcemy przekazać  dla wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów zaangażowanych tę piekną akcję.

                                                                                                                                                 Anna Myśliwiec
   

 • Konkurs Kartka świąteczna rozstrzygnięty!

  Konkurs Kartka świąteczna rozstrzygnięty!
  21.12.2018

  W dniu 21 grudnia 2018 r. rozstrzygnięto konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Uczniowie włożyli dużo pracy w staranne wykonanie kartek. Komisja, w składzie panie Justyna Kwiecijasz,  Roksana Wałaszek oraz Nina Wójcik-Skiba, dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców.

  I miejsce: Marcin Rędziński- kl. III

  II miejsce: Barbara Mroczka - kl III

  III miecjce: Filip Grosicki - kl. II.

  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy oraz słodnie upominki.  

  Gratulujemy :)

  organizator konkursu Anita Machniak

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym 

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE

  Zajęcia z robotyki odbędą się w dniu 2 stycznia 2019 r.

  • Dla kl.1 i kl. 0 od godz. 8.50 do godz. 10.35
  • Kolejne klasy II i III w godz. 10.35 i 12.35
  • Klasy IV i Va i Vb od godz. 12.45 do godz. 14.25

   

  Zdjęcia z zajęć robotyki w Albumie fotograficznym na stronie szkoły. Zapraszamy do obejrzenia. smiley

 • Kampania Bądźmy poszukiwaczami autorytetu

  Kampania Bądźmy poszukiwaczami autorytetu

  W najbliższym czasie nasza szkoła włączy się w ogólnopolską kampanię „Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU” . Jest to kampania profilaktyczno - edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych. Organizatorzy przedsięwzięcia stawiają sobie za główny cel poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie skali przestępczości i zachowań ryzykownych. Ludzie wychowani w atmosferze szacunku do autorytetów, mają poczucie godności własnej i godności drugiej osoby. Dzięki temu są uczciwi i szczęśliwi oraz budują dobre i trwałe relacje. Program jest współfinansowany ze środków – Funduszu Sprawiedliwości, którego  dysponentem jest Minister SprawiedliwościKoordynatorami kampanii są pani Katarzyna Nowak i pani Anna Myśliwiec. Generalna idea kampanii to odbudowanie i wzmocnienie w naszym społeczeństwie autorytetu rodzica i nauczyciela. 

  Katarzyna Nowak

  Więcej informacji na stronie internetowej https://autorytet.org

 • Kiermasz świąteczny

  Kiermasz świąteczny

  Nauczyciele, uczniowie i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej w Nizinach serdecznie zapraszają wszystkich na kiermasz świąteczny. Polecamy: ręcznie wykonane ozdoby świąteczne i stroiki oraz pierniki.

  Zapraszamy!

 • Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

  Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

  Mikołaj w Solnych Podziemiach

      Nieważne w jakim jesteśmy wieku, nieważne czy wierzymy w Mikołaja, bo i tak wszyscy lubimy dostawać prezenty albo nimi obdarowywać innych. W tym roku Mikołajami zostali rodzice naszych uczniów i postanowili wysłać swoje pociechy na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie zwiedzanie tego niezwykłego miejsca połączone zostało ze spotkaniem z św. Mikołajem.

       Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO od roku 1978, dlatego warto to miejsce odwiedzić. Poznać jego historię i zachwycić się jego pięknem.

       Nasi uczniowi 11 grudnia br. mogli podziwiać wykute w soli piękne komory, w tym cudowną kaplicę św. Kingi, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię stanowiły nie lada wyzwanie i atrakcję.

        Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy w szybie Daniłowicza. To tutaj poznaliśmy  przewodnika, który podczas wędrówki opowiadał nam o historii i tajemnicach Kopalni. O rządzących nią siłach przyrody i etosie ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Podsumowaniem wizyty było spotkaniem z św. Mikołajem. Mnóstwo śmiechu, dobra zabawa i pamiątkowe zdjęcia wypełniły godzinne spotkanie. Pyszny „obiad”, z którego niekoniecznie zadowolenie byliby rodziceJ, zakończył nasz wyjazd do Wieliczki. Wycieczkę zorganizowali: pani Bożena Tałaj, pani Anna Myśliwiec, pani Katarzyna Nowak i pan Grzegorz Kozioł.

  Bożena Tałaj

   

   

 • Wycieczka do Kielc dla klas I-III

  Wycieczka do Kielc dla klas I-III
 • Wycieczka do Kielc 6.12.2018 r.

      Dnia 6 grudnia 2018 r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunkami: wych. kl.I Martą Redką, wych. kl.II Teresą Wójcik i wych. kl.III Eweliną Łukawską wyjechali na szkolną wycieczkę do Kielc. 
        Pierwszym punktem programu było obejrzenie najnowszego filmu animowanego pt. ,,Dziadek do orzechów i cztery królestwa" w kinie Helios. Następnie udaliśmy się na ul. Sienkiewicza, gdzie w restauracji zjedliśmy pyszny obiad. Około godz. 14.00 ruszyliśmy spacerkiem w stronę Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie czekała już na nas pani przewodnik. W muzeum mieliśmy okazję zobaczyć lalki z całego świata, zabawki historyczne, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną. Wszystkim spodobała się kolekcja misiów, którymi z pewnością bawili się nasi rodzice. Przewodniczka opowiadała ciekawe historie na temat zbiorów muzealnych. Na zakończenie dzieci miały możliwość wykonania ozdoby choinkowej - pięknej gwiazdki. Warsztaty plastyczne były wspaniałą atrakcją, zwłaszcza, że podczas ich trwania mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać ze św. Mikołajem.  
        Mikołajkowy wyjazd  dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń i przyczynił się do integracji zespołów klasowych. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.

  Marta Redka

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki - kliknij w link poniżej

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Kielc 6.12.2018 r..

 • Zajęcia na ściance wspinaczkowej w Staszowie

  Zajęcia na ściance wspinaczkowej w Staszowie

        Jak powszechnie wiadomo sport to zdrowie, dlatego nasza szkoła promuje każdą formę aktywności fizycznej. Basen, narty, zajęcia lekkoatletyczne, sporty drużynowe: piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna - to liczne zajęcia, z których mogą skorzystać nasi uczniowie. W tym roku postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o zajęcia na ściance wspinaczkowej w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie.  Pomysłodawcą jest pan Mariusz Starba, nauczyciel wychowania fizycznego, który jako instruktor wspinaczkowy zorganizował dwa wyjazdy. Uczniowie mogli spróbować swoich sił, mierząc się ze ścianką wspinaczkową. Okazało się, że nie jest to takie łatwe. Siła i dobra kondycja bardzo się przydawały, a duch rywalizacji tylko pomagał w szybkim pokonaniu trasy. Wyzwanie podjęła też pani Bożena Tałaj, która zmierzyła się z trudnym zadaniem.

        Kolejne wyjazdy przed nami. Mamy nadzieję, że na jednym z nich swoim umiejętnościami pochwali się pan Mariusz Starba, który nas asekuruje i dba o nasze bezpieczeństwo podczas wspinaczki.

  Bożena Tałaj

   

 • Ścianka wspinaczkowa w Staszowie
  14.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ścianka wspinaczkowa w Staszowie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
  Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach
  Niziny 120A
  28-142 Niziny
 • 41 3534183

Galeria zdjęć