Koncepcja pracy placówki

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA I PRZEDSZKOLE

W NIZINACH

,,Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi.”

Tadeusz Kościuszko

Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach to miejsce, w którym poprzez działania dydaktyczne i wychowawcze realizuje się:

• poszanowanie godności praw każdego człowieka,

• wszechstronny rozwój ucznia i przedszkolaka,

• sprawiedliwe rozwiązywanie problemów,

• przygotowanie naszych wychowanków do:

• zdobywania wiedzy i umiejętności pozwalających sprostać wyzwaniom dorosłego życia,

• świadomego i odpowiedzialnego decydowania o sobie i innych,

• bezpiecznego korzystania ze źródeł informacji,

• dbałości o prawidłowy rozwój fizyczny i zdrowie,

• wykorzystania swoich zdolności i zainteresowań, poczucia dumy z własnego miejsca zamieszkania,

• uświadomienia, że kształcenie jest procesem trwającym przez całe życie,

• uświadomienie wychowankom, że uczą się nie dla szkoły, nauczycieli, rodziców, lecz dla życia.

Jesteśmy placówką przyjazną, zapewniającą harmonijny i wszechstronny rozwój osobowości i uzdolnień dziecka, by przygotować go do życia w otaczającym świecie.

Oferujemy naszym wychowankom atrakcyjne zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne dzięki którym mogą oni zdobywać wiedzę oraz umiejętności umożliwiające im prawidłowy rozwój i sukces w dalszej edukacji.

Wspieramy ducha partnerstwa we współdziałaniu domu, szkoły i społeczności lokalnej. Zadaniem naszej placówki jest dbanie o bezpieczeństwo wychowanków, wspomaganie rodziny w procesie wychowania i nauczania, stwarzając dzieciom optymalne warunki do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju duchowego i intelektualnego. Kształcimy i wychowujemy uczniów oraz przedszkolaków w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji i sprawiedliwości.

JESTEŚMY PLACÓWKĄ OTWARTĄ DLA UCZNIÓW, PRZEDSZKOLAKÓW ORAZ ICH RODZICÓW.

Modyfikacja dnia 29.08. 2017 r.                                                      Zatwierdzone i zaopiniowane uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia