Nawigacja

Środa 17.10.2018

Środa 17.10.2018
liczba odwiedzin: 310912

Witamy w naszej szkole!

Wiadomości

 • XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

  Po raz kolejny, już osiemnasty-wędrówka na Święty Krzyż

                 Od lat pielgrzymce na Święty Krzyż przyświeca zawsze ten sam cel, czyli wędrówka i pokłon relikwiom drzewa krzyża świętego, które od prawieków przechowywane są na szczycie Łysej Góry, w najstarszym polskim sanktuarium. Oprócz religijnego charakteru rajdu jest także wątek turystyczno-krajoznawczy, poznanie najpiękniejszych zakątków Gór Świętokrzyskich.

    "Krzyż stał się nam bramą"- oto hasło tegorocznego Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. Słowa zaczerpnięte z jednego z wierszy Cypriana Kamila Norwida, pielgrzyma, który w XIX wieku wędrował na Święty Krzyż. W wierszu "Krzyż i dziecko" pisze o tym, że Krzyż stał się nam bramą do zbawienia, bramą do radości i do szczęścia, ale też i nasze krzyże-cierpienia, choroby Bóg przemienia w takie bramy. Warto o tym pamiętać, szczególnie w setną rocznicę odzyskania niepodległości, która została okupiona wieloma cierpieniami. W tym roku obchodzimy również Rok Świętego Stanisława Kostki, którego relikwie towarzyszyły podczas Mszy Świętej. Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż prowadził 15 trasami, zaczynał się w różnych miejscach. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Nizin w sobotę dnia 22 września tradycyjnie, bo po raz już osiemnasty pod opieką nauczycieli: Henryki Wieczorek, która od początku jest inicjatorem tegoż rajdu, Niny Wójcik-Skiby, Katarzyny Nowak i Mariusza Starby, wyruszyli na XIX Pieszy Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski. Radością jest również to, że w wy

 • Uczniowie SP Niziny w programie "Niepodległa"

  1.09 ,,Taktyka działań partyzanckich podczas II wojny światowej" - działanie w ramach projektu ,,Jesteśmy wolni, a pamięć niech trwa" realizowanego przez Centrum Kultury w Tuczępach we współpracy z Gimnazjum w Jarosławicach i SP Tuczępy w ramach Programu ,,Niepodległa" z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpiła grupa M.O.R.T. Uczniowie byli świadkami inscenizacji ataku na Urząd Gminy oraz mogli strzelać z broni długiej i krótkiej pod okiem członków M.O.R.T.

  Zofia Kańska

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
  Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach
  Niziny 120A
  28-142 Niziny
 • 41 3534183

Galeria zdjęć