Sobota 23.06.2018

Witamy w naszej szkole!

Wiadomości

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek dnia 22 czerwca 2018 r. Spotykamy się o godz. 8.00 w budynku szkoły na hali sportowej. Po uroczystości uczniowie spotykają się z wychowawcami klas. Odwóz dzieci o godz.10.30

Dyr. szkoły informuje rodziców i uczniów, że podręczniki ministerialne na rok szk. 2018/2019 będą do odebrania po 1 września 2018 r. w bibliotece szkolnej.

dyr. Halina Ormiańska

• Z uwagi na wejście w życie od dnia 25.05.2018r. RODO, czyli unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych konieczne jest wyrażenie przez KAŻDEGO rodzica  pisemnej zgody na przetwarzanie danych osobowych Państwa i Państwa dzieci. Wobec powyższego uprzejmie prosimy, aby dostarczać wypełnione formularze do szkoły lub w dniu zakończenia roku szkolnego rodzic powinien uzupełnić stosowne deklaracje. Prosimy wziąć ze sobą długopisy.

dyr. Halina Ormiańska

• Rodzina jest podstawowym, pierwszym i najważniejszym środowiskiem w życiu każdego człowieka. Dla dziecka rodzina stanowi swoisty „elementarz” wzorów społecznego funkcjonowania i zaspakajania potrzeb. To właśnie w rodzinie dziecko gromadzi swe pierwsze, najistotniejsze w życiu doświadczenia zarówno emocjonalne, jak i społeczne. Doceniając rolę rodziny w wychowaniu młodego pokolenia, nasze szkoły i przedszkola zorganizowały uroczyste obchody Dnia Mamy i Taty.

Coroczne Święto Rodziny z okazji Dnia Mamy i Taty miało miejsce w poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., w sali gimnastycznej ZPO w Nizinach. Pani dyrektor Halina Ormiańska przywitała zaproszonych gości i zaprosiła ich do wspólnego świętowania. Spotkanie przygotowały wychowawczynie Katarzyna Haczyk, Ewelina Łukawska oraz Teresa Wójcik wraz ze swoimi wychowankami. W przepięknej bajkowej dekoracji przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt.: „Grymaśna Stokrotka”, taniec motyli w wykonaniu chłopców i taniec hiszpański w wykonaniu dziewczynek. Dodatkowym atutem występów były stroje, wszystkie uszyte na miarę i dostosowane do danej postaci. Uczniowie klasy I recytowali wiersze-życzenia tematycznie związane ze świętem mamy i taty. Całość przedstawienia przeplatały piosenki pełne słów wdzięczności, podziękowania za dar życia, za serce i sprawowaną opiekę.

•   Wakacje to okres wypoczynku, beztroski, dobrej zabawy oraz przygód. W tym okresie często podróżujemy, spędzamy dużo czasu na łonie natury oraz wypoczywamy korzystając z różnorodnych form aktywności fizycznej. Aby okres wakacyjny był udany i bezpieczny, konieczne jest poznanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz profilaktyki zdrowotnej. W związku z tym dyr. Halina Ormiańska zaprosiła jak co roku do naszej szkoły p. Monikę Sochę. Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Stopnicy przekazała rady jak bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki, bawiąc się w domu i na podwórku. W trakcie pogadanki przestrzegała przed zachowaniami, które mogą stać się przyczyną wypadku. Przypomniała jak prawidłowo poruszać się po drodze publicznej. Mówiła, jak zachowywać się na kąpielisku, jaki kolor flagi zezwala na wejście do wody. Policjantka poruszyła temat bezpieczeństwa w sieci. Przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Zwróciła również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Na koniec p. Monika Socha życzyła dzieciom szczęśliwych i bezpiecznych wakacji oraz powrotu w zdrowiu do szkoły.
       Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie, uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, bezpiecznie spędzać wolny czas, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

• W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

Klauzula_informacyjna_dla_uczniow_i_rodzicow.docx

Klauzula_informacyjna_przy_rekrutacji_do_s