• Wiktoria Kowalik na podium w Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

Wiktoria Kowalik, uczennica klasy 6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Nizinach, odniosła sukces w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się 26 marca w Szkole Podstawowej w Tuczępach. Do turnieju Wiktoria przygotowywała się pod opieką pana Grzegorza Kozioła i wywalczyła 3 miejsce. W eliminacjach wzięły udział również inne uczennice z naszej szkoły: Alicja Tymińska, Oliwia Pabian i Julia Wojtyś z klasy 7. Chociaż nie udało im się stanąć na podium, to wszystkie wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Wiktoria udowodniła, że ciężka praca i zaangażowanie prowadzą do sukcesu. Jest wzorem do naśladowania dla innych uczniów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w podobnych konkursach. Wiktoria nie zwalnia tempa i już teraz intensywnie przygotowuje się do etapu powiatowego turnieju, który odbędzie się w Busku-Zdroju. Cała spo

• Wiosna zawitała do naszej szkoły!

21 marca to wyjątkowy dzień w kalendarzu – to Pierwszy Dzień Wiosny! W naszej szkole świętowaliśmy go z pompą, organizując szereg wydarzeń, które wprowadziły wszystkich w radosny, wiosenny nastrój.

Pierwszym punktem programu był występ uczniów klasy ósmej, którzy zaprezentowali scenkę o tematyce wiosennej. Aktorzy popisali się nie tylko talentem aktorskim, ale również językowym, ponieważ scenka została odegrana w języku polskim i angielskim.

• "Mały Książę" na scenie w Pacanowie

W dniu 20.03.2024 r. uczniowie klas 6, 7 i 8 pod opieką nauczycieli: Justyny Kwiecijasz, Lucyny Kwiatek i Grzegorza Kozioła wybrali się do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie na spektakl "Mały Książę" w inscenizacji Teatru ES.

"Mały Książę" to arcydzieło literatury światowej autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, które zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Spektakl w Pacanowie wiernie oddawał magię tej opowieści, przenosząc widzów na asteroidę B-612 i w podróż po innych planetach.

• Góra Grosza 2024 - Sukces!

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Góra Grosza", której celem było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci w trudnej sytuacji.

Podsumowując tegoroczną edycję, możemy z dumą ogłosić, że zebraliśmy prawie 600 zł, co stanowi imponującą kwotę! Grosiki ważyły łącznie 47 kg, co pokazuje ogromne zaangażowanie uczniów, przedszkolaków i całej społeczności szkolnej.

• Dziennik Librus

Piątek 29.03.2024